Tata 3

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Tata 3

Postprzez Thorgal » 6 mar 2017, o 17:29

Z Kwartetem to będzie poezja śpiewana ;-)

Kult miałby przynajmniej znów fajne melodie i teksty, jakich nie miał od lat. Mogliby je jedynie schrzanić przekombinowanymi aranżami.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tata 3

Postprzez sevs » 6 mar 2017, o 18:28

a moja głupia propozycja to:
"Dzieci Taty"
Avatar użytkownika
 
Posty: 180
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:27

Re: Tata 3

Postprzez Klempicz » 6 mar 2017, o 20:49

Barti napisał(a):Bardzo dobrze, że płyta będzie nagrana z Kwartetem, jestem pewien, że warto czekać na efekt końcowy.

A może po prostu tytuł płyty dać od tytułu jednego z wierszy Stanisława Staszewskiego, który na tej płycie zostanie zaśpiewany?


Wtedy płyta musiałaby się nazywać "* * *", bo żaden z tych wierszy nie ma tytułu :roll:
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Tata 3

Postprzez Barti » 6 mar 2017, o 21:05

Hmm... a zatem od tytułu incipitowego, tj. od pierwszych słów treści?

A jeśli nie... to może "Szafa Kazika" (skojarzenie oczywiste), "W szafie Kazika", "Ze strychu Kazika"... trochę kombinuję. :D
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 11:53

Re: Tata 3

Postprzez Klempicz » 6 mar 2017, o 21:27

Barti napisał(a):Hmm... a zatem od tytułu incipitowego, tj. od pierwszych słów treści?

A jeśli nie... to może "Szafa Kazika" (skojarzenie oczywiste), "W szafie Kazika", "Ze strychu Kazika"... trochę kombinuję. :D


Szmata Kazika!
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Tata 3

Postprzez nevermind » 6 mar 2017, o 21:29

Barti napisał(a):Hmm... a zatem od tytułu incipitowego, tj. od pierwszych słów treści?

A jeśli nie... to może "Szafa Kazika" (skojarzenie oczywiste), "W szafie Kazika", "Ze strychu Kazika"... trochę kombinuję. :D

No raczej.Daj przepis na to,co wziewałeś.DUPĄ :lol:
 
Posty: 63
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 15:17

Re: Tata 3

Postprzez miki2000 » 6 mar 2017, o 22:02

Jak już zrobiła się tutaj tak giełda tytułów to proponuje ,,Spadek" lub ,,Scheda" :)
Sądzę że tytuł to najmniej ważna rzecz. Ważne by muzyka się obroniła i za to bardzo trzymam kciuki :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 08:45

Re: Tata 3

Postprzez maka » 6 mar 2017, o 22:56

Jak wszyscy to i ja może dorzucę propozycję, ale ciężko coś dobrego wymyślić. Tak żeby miało odniesienie do starych płyt, proformy i tomiku wierszy który poniekąd stworzył tę płytę to może "Samotny człowiek", "Samotny tata", chociaż to drugie mogłoby być odebrane w zupełnie inny sposób :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tata 3

Postprzez artek » 6 mar 2017, o 23:20

maka napisał(a):Jak wszyscy to i ja może dorzucę propozycję, ale ciężko coś dobrego wymyślić. Tak żeby miało odniesienie do starych płyt, proformy i tomiku wierszy który poniekąd stworzył tę płytę to może "Samotny człowiek", "Samotny tata", chociaż to drugie mogłoby być odebrane w zupełnie inny sposób :P




o samotnym tacie śpiewa Maria Peszek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Tata 3

Postprzez artek » 6 mar 2017, o 23:21

miki2000 napisał(a):Jak już zrobiła się tutaj tak giełda tytułów to proponuje ,,Spadek" lub ,,Scheda" :)
Sądzę że tytuł to najmniej ważna rzecz. Ważne by muzyka się obroniła i za to bardzo trzymam kciuki :)



Scheda - pisałem już wyżej
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Tata 3

Postprzez donkey » 7 mar 2017, o 01:30

Klempicz napisał(a):
Barti napisał(a):Hmm... a zatem od tytułu incipitowego, tj. od pierwszych słów treści?

A jeśli nie... to może "Szafa Kazika" (skojarzenie oczywiste), "W szafie Kazika", "Ze strychu Kazika"... trochę kombinuję. :D


Szmata Kazika!


Chuje, pizdy i doktór Yry.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Tata 3

Postprzez amonos » 8 mar 2017, o 12:03

A może ''Wiersze Taty''? Z jednej strony wiadomo, że chodzi o Taty a z drugiej strony widać, że jest to zupełnie inny projekt. Wydaje mi się, że lepsze niż ''Syn Staszka'' :D :D :D
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28 sie 2015, o 10:23

Re: Tata 3

Postprzez nevermind » 8 mar 2017, o 15:21

amonos napisał(a):A może ''Wiersze Taty''? Z jednej strony wiadomo, że chodzi o Taty a z drugiej strony widać, że jest to zupełnie inny projekt. Wydaje mi się, że lepsze niż ''Syn Staszka'' :D :D :D

Sorry,Kolego,ale to zwyczajnie brzmi drętwo.Takie "wiersze","syn","duparzepa","sratatata"...Może się nie znam ale padł już fajny tytuł gdzieś tam wyzej."Staszek.OdNowa".Czy jakoś tak.Zero nadętości i sama kwintesencja zawartości.Bez PRZEKOMBINOWANIA.A moze zwyczajnie lepiej poczekać,co wymyśli Piosenkarz wraz z Kolektywem ;)
 
Posty: 63
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 15:17

Re: Tata 3

Postprzez amonos » 9 mar 2017, o 18:25

No i oficjalnie mamy "syn staszka"
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28 sie 2015, o 10:23

Re: Tata 3

Postprzez artek » 9 mar 2017, o 20:51

czyli w Tata 3, obiegowo
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Tata 3

Postprzez slaw » 10 mar 2017, o 09:29

Trochę dziwnie. Tytuł "Tata Kazika" sugerował, że płyta była z piosenkami Stanisława. "Syn Staszka" z kolei podsuwa myśl, że płyta zawiera piosenki, kompozycje, czy teksty Kazika. Tak jak na płytach Kultu sam tytuł oddawał niejako cześć twórczości Staszka S., tak tu w centralnej pozycji stawia jego syna.
Ale jak dla mnie liczy się treść, nie tytuł. :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 405
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:33

Re: Tata 3

Postprzez radush » 13 mar 2017, o 12:33

Syn Staszka. Dziedzictwo :lol:
Przemo czekam na jakąś sztukę na Podkarpaciu z nowym repertuarem :). Owocnych nagrań!
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Tata 3

Postprzez sumkinda » 15 mar 2017, o 01:36

JP202
Pamiętam powstanie warszawskie, bo powstałem po imprezie we Warszawie właśnie...
Avatar użytkownika
 
Posty: 123
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 15:08
Lokalizacja: Piła, Warszawa, Ełk

Re: Tata 3

Postprzez donkey » 18 mar 2017, o 11:30

Eska rock to jednak są muzgowce: http://www.eskarock.pl/eska_rock_news/k ... zej/140298

Macie ich w patronach medialnych :)?
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Tata 3

Postprzez Łukasz_eM » 18 mar 2017, o 14:35

donkey napisał(a):Eska rock to jednak są muzgowce: http://www.eskarock.pl/eska_rock_news/k ... zej/140298

Macie ich w patronach medialnych :)?


Przypomniało mi się jak pewien portal internetowy podał niusa, że teksty na najnowszą studyjną płytę KNŻ napisał perkusista Tomasz Goehs :) Tak jak w tym przypadku wszystko było jasno przedstawione na filmiku ze studia ;)
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Tata 3

Postprzez donkey » 19 mar 2017, o 11:08

Łukasz_eM napisał(a):
donkey napisał(a):Eska rock to jednak są muzgowce: http://www.eskarock.pl/eska_rock_news/k ... zej/140298

Macie ich w patronach medialnych :)?


Przypomniało mi się jak pewien portal internetowy podał niusa, że teksty na najnowszą studyjną płytę KNŻ napisał perkusista Tomasz Goehs :) Tak jak w tym przypadku wszystko było jasno przedstawione na filmiku ze studia ;)


To na Tatę 3 tekstów nie pisał Goehs? Nie kupuję w takim razie :)
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Tata 3

Postprzez Klempicz » 20 mar 2017, o 21:11

donkey napisał(a):To na Tatę 3 tekstów nie pisał Goehs? Nie kupuję w takim razie :)


Nie pisał. Ale czytał i mówi, że też by takie napisał. To chyba wystarczy? :D
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Tata 3

Postprzez artek » 21 mar 2017, o 12:15

Klempicz napisał(a):
donkey napisał(a):To na Tatę 3 tekstów nie pisał Goehs? Nie kupuję w takim razie :)


Nie pisał. Ale czytał i mówi, że też by takie napisał. To chyba wystarczy? :D




skoro śpiewać może każdy ... ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Tata 3

Postprzez wilkmaciej » 21 mar 2017, o 15:37

A ja mam takie śmiałe przeczucie, że będzie to najlepsza płyta w całej twórczości Kazika. Takie zwieńczenie dokonań wszelakich. To nic że teksty ojca, a muzyka dzielona. Po przesłuchaniu koncertowych wersji "Ogrodnika" i paru innych, tak uważam. Poza tym cenię niezwykle twórczość Stanisława Staszewskiego, Przemysława Gintrowskiego i przede wszystkim Jacka Kaczmarskiego, a także zapał Kwartetu w podtrzymywaniu pamięci o tych artystach. Zatem płyta z pewnością idealnie trafi w moją estetykę. Uważam też niestety, że Kult nie miałby najmniejszych szans do zbliżenia się chociażby do klimatu i poziomu, jaki ta płyta osiągnie. Jak to w niezwykle przeze mnie docenionym przypływie szczerości powiedział Kazimierz, Kult jest zbyt zblazowany na takie granie. I ja tak właśnie uważam. Kult, robi się taki nieco na siłę w moim skromnym odczuciu. W przypadku poezji śpiewanej i tak poważnych artystów jak wymienieni powyżej, nie ma miejsca na siłę. Tu liczy się pasja i niezwykła artystyczna wrażliwość, a nie lista OLISu...I te cechy bez wątpienia posiada Kwartet Proforma. Idealni kompani dla Kazika do nagrania tego materiału. Mam nadzieję, że będzie dłuuuugi. Świetnych tekstów Staszka, wystarczy z pewnością nawet na podwójny album. I to w całości na kosmicznym poziomie!
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 21 mar 2017, o 22:09

artek napisał(a):czyli w Tata 3, obiegowo

Nowa (inna) twórczość kontynuacja tych poprzednich kultowych :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 200 gości