Lao Che

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Lao Che

Postprzez maka » 17 lut 2016, o 00:14

Wywiad z Denatem, w którym wspomina co nieco o nowej płycie. Nic konkretnego, ale zdradza że może będzie sekcja dęta. Mega się podjarałem, bo te wcześniej wspomniane wersje Gospel z dęciakami są świetne.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lao Che

Postprzez gad » 17 lut 2016, o 10:18

Ależ straszny ten wywiad.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lao Che

Postprzez kwarafa » 17 lut 2016, o 16:53

No to taka bardziej luźna rozmowa niż wywiad.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lut 2016, o 16:12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lao Che

Postprzez brontowąs » 21 lut 2016, o 23:32

maka napisał(a):Wywiad z Denatem, w którym wspomina co nieco o nowej płycie. Nic konkretnego, ale zdradza że może będzie sekcja dęta. Mega się podjarałem, bo te wcześniej wspomniane wersje Gospel z dęciakami są świetne.

Wywiad mało treściwy, raczej krótka rozmowa po koncercie. "O kim jest bajka o misiu"? No jak można tak...
Wygląda na to, że płyta znów będzie zwarta, z przewodnim konceptem tematycznym. Chłopaki już chyba wpadli we własne sidła, lub po prostu takie formy im najlepiej pasują.
Co do dęciaków - wiele wskazuje, że to efekt szerszej kolaboracji z muzykami z Pink Freud. Wydają się chyba na dniach Jazzombie! "Erotyki". Jest jeden kawałek z płyty udostępniony: https://youtu.be/LBhLbM1riOk
Ech, chciałoby się drugie "Gusła", ale przeca to niemożliwe, takie albumy się nie zdarzają.
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 09:52

Re: Lao Che

Postprzez artek » 22 lut 2016, o 00:30

no jakoś niebawem mam koncerto w mieście mym
i jak wahałem się czy iść, to nakłonił mnie do tego, nieświadomie kolega Goomi :)
takie ładne udostępnił nagrania z Torunia, ze jak usłyszałem kurde misie to już wiedziałem co robić
czuwaj :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Lao Che

Postprzez wb83 » 14 kwi 2016, o 16:51

Wydawnictwo z okazji Record Store Day 2016. Dzisiaj do mnie dotarła :-)
Załączniki
20160414_164305-1.jpg
20160414_164305-1.jpg (188.97 KiB) Przeglądane 22691 razy
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Lao Che

Postprzez wb83 » 14 kwi 2016, o 16:52

Nie wiem czemu mi się tak dziwnie zdjęcia dodają :-(
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Lao Che

Postprzez maka » 14 kwi 2016, o 17:24

I jak ta wersja wb83? Ja dopiero w weekend zobaczę mój singiel i będę mógł odsłuchać
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lao Che

Postprzez artek » 14 kwi 2016, o 20:04

za tydzień Lao w Radomiu, wybiera się ktoś?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Lao Che

Postprzez Łukasz_eM » 15 kwi 2016, o 10:29

wb83
Masz szczęście.
Moje egzemplarze zostały bezlitośnie potraktowane flamastrami po okładce, a nie wewnętrznej kopercie, efektem tego jest rozmazany flamaster, odbity także na frontach okładek. Jestem szczególnie wyczulony na takie rzeczy, zastanawiam się nad zwrotem.
Wolę bez tych autografów, byle by estetycznie było ; )

Obrazek
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Lao Che

Postprzez wb83 » 15 kwi 2016, o 10:50

Łukasz_eM napisał(a):wb83
Masz szczęście.
Moje egzemplarze zostały bezlitośnie potraktowane flamastrami po okładce, a nie wewnętrznej kopercie, efektem tego jest rozmazany flamaster, odbity także na frontach okładek. Jestem szczególnie wyczulony na takie rzeczy, zastanawiam się nad zwrotem.
Wolę bez tych autografów, byle by estetycznie było ; )

Obrazek


Faktycznie słabo to wygląda. Podczas transportu pewnie płyta wytarła się o płytę. Nie było przekładek? Ja też bym oddał. Ogólnie kiepsko że pisali po okładkach. Jak widać po mojej naszczęście nie na wszystkich.
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Lao Che

Postprzez Łukasz_eM » 18 kwi 2016, o 18:47

wb83
Nie było żadnych przekładek. Dziś dostałem maila od Mystic Production - odpowiedź: "Takie dostaliśmy od zespołu i wszystkie wyglądają podobnie."
Gdzie Ty zamawiałeś swój egzemplarz ?
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Postprzez oksymoron » 18 kwi 2016, o 19:37

Łukasz_eM napisał(a):wb83
Nie było żadnych przekładek. Dziś dostałem maila od Mystic Production - odpowiedź: "Takie dostaliśmy od zespołu i wszystkie wyglądają podobnie."
Gdzie Ty zamawiałeś swój egzemplarz ?

Wtrącę się: ja zamówiłem płytę na stronie Mystic, i autografy mam na kopercie, jak wb83.

Swoją drogą chyba coś ze mną nie tak, bo kupuję winyle, a nie mam nawet wzmacniacza do gramofonu :-P
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re:

Postprzez Łukasz_eM » 18 kwi 2016, o 20:14

oksymoron napisał(a):
Łukasz_eM napisał(a):wb83
Nie było żadnych przekładek. Dziś dostałem maila od Mystic Production - odpowiedź: "Takie dostaliśmy od zespołu i wszystkie wyglądają podobnie."
Gdzie Ty zamawiałeś swój egzemplarz ?

Wtrącę się: ja zamówiłem płytę na stronie Mystic, i autografy mam na kopercie, jak wb83.

Swoją drogą chyba coś ze mną nie tak, bo kupuję winyle, a nie mam nawet wzmacniacza do gramofonu :-P


Czyli jednak coś kręcą ; )

Ja zacząłem kupować winyle, kiedy jeszcze gramofonu nie posiadałem
Wszystko w swoim czasie ; )
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Lao Che

Postprzez maka » 18 kwi 2016, o 20:20

Mój ma autografy z tyłu, z przodu jest minimalnie zabrudzony, mniej niż kolegi Łukasz_eM. Ale nie zmartwiło mnie to tak jak to, że mi się zacina po obu stronach, ktoś jeszcze ma taki problem? Zawsze w tym samym momencie, czyszczenie nie pomaga. Inne winyle grają aż miło na tym sprzęcie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lao Che

Postprzez wb83 » 19 kwi 2016, o 08:44

Ja zamawiałem też na stronie mistic. Myślę że zespół podczas podpisywania zobaczył co się dzieje z tymi "bazgrołami" i część płyt podpisał już na kopercie wewnętrznej.
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Lao Che

Postprzez Łukasz_eM » 20 kwi 2016, o 10:47

maka napisał(a):Mój ma autografy z tyłu, z przodu jest minimalnie zabrudzony, mniej niż kolegi Łukasz_eM. Ale nie zmartwiło mnie to tak jak to, że mi się zacina po obu stronach, ktoś jeszcze ma taki problem? Zawsze w tym samym momencie, czyszczenie nie pomaga. Inne winyle grają aż miło na tym sprzęcie.


Ja nie odsłuchiwałem płyt, czekałem na odpowiedź ze strony Mystic.
Napisz do nich, opisz problem,a na pewno wymienią. Do mnie ponownie się odezwali. Dziś mają wysłać płyty wolne od wad ; )

wb83 napisał(a):Ja zamawiałem też na stronie mistic. Myślę że zespół podczas podpisywania zobaczył co się dzieje z tymi "bazgrołami" i część płyt podpisał już na kopercie wewnętrznej.


Najprawdopodobniej tak było : )
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Lao Che

Postprzez Łukasz_eM » 20 maja 2016, o 15:29

Dopiero dziś znalazłem czas na przesłuchanie płyty. Pierwsze co zrobiłem, to z automatu przestawiłem obroty- 45rpm, no bo płyta 7 cali. Coś mi kompletnie nie grało, szybko okazało się, że to ma iść na 33rpm. Pierwszy raz się spotkałem z siódemką na 33 rpm : )
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Lao Che

Postprzez maka » 14 paź 2016, o 11:20

mystic napisał(a):To się dzieje! Lao Che na obozie kompozytorskim - Zagroda Magija w Orelcu, wrzesień / październik 2016. Nowy album jesienią przyszłego roku!
Realizacja: Arkadiusz Dudziak
https://youtu.be/ubw3o7mUFlI

Jest sekcja dęta! Fajne te fragmenty, już nie mogę się doczekać, a tu jeszcze okrągły rok. Miserlou fajnie brzmi, czyste zgadywanie, ale obstawiam że będzie otwierać płytę.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lao Che

Postprzez Passenger » 12 sty 2017, o 13:50

Pojawiła się reedycja Powstania Warszawskiego na CD i Winylu z odświeżoną grafiką i remasteringiem. Ktoś coś wie jakie są różnice w dźwięku? Czy słychać w ogóle różnice i czy na korzyść nowej wersji? Chciałem kupić winyl i nie wiem czy brać, czy szukać poprzedniego wydania?

Cena też przyzwoita:
http://www.empik.com/powstanie-warszaws ... 1,muzyka-p
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 13:01

Re: Lao Che

Postprzez maka » 12 sty 2017, o 15:35

Passenger napisał(a):Pojawiła się reedycja Powstania Warszawskiego na CD i Winylu z odświeżoną grafiką i remasteringiem. Ktoś coś wie jakie są różnice w dźwięku? Czy słychać w ogóle różnice i czy na korzyść nowej wersji? Chciałem kupić winyl i nie wiem czy brać, czy szukać poprzedniego wydania?

Cena też przyzwoita:
http://www.empik.com/powstanie-warszaws ... 1,muzyka-p


Ja mam reedycję na CD. Niestety ciężko mi się odnieść do pierwszego wydania, bo miałem ją tylko z neta w 320kbps. Porównywałem sobie te wersje jakoś po zakupie reedycji i właściwie brzmieniowo nie mogłem wyczuć różnicy, ale słuchałem tylko na słuchawkach (i to takich ze średniej półki). W jednej piosence coś w wokalu wyczułem różnicę z tego co pamiętam. Może potem przesłucham na lepszym sprzęcie i tam znać, ale nie obiecuję :P
Sam się zastanawiam od paru dni czy nie kupić winyla, więc jakby ktoś miał to niech da znać jak z jakością dźwięku. A w ogóle było wcześniejsze wydanie na winylu? Myślałem że to z 2012 jest pierwsze.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lao Che

Postprzez Passenger » 12 sty 2017, o 16:11

Teraz w sprzedaży są winyle z kolejnego wypustu (wrzesień 2015 r. - info od sprzedawcy), pytanie więc czy oba z 2012 i 2015 są podobne brzmieniowo (oba po reedycji, być może bez zmian tylko dotłoczono kolejną serię), czy są różnice?

W sumie odpuszczam dociekanie i zamawiam nowy. Najtaniej znalazłem za 59 zł na czytam.pl :)

Co dziwne jest też jeszcze dostępnych trochę egzemplarzy limitowanego Gospela (też w dobrej cenie 60zł!), więc chyba dobry moment żeby uzupełnić płytotekę :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 13:01

Re: Lao Che

Postprzez maka » 12 sty 2017, o 17:46

najtaniej to chyba na stronie wydawnictwa https://www.mystic.pl/plyty_winylowe,lao_che-powstanie_warszawskie_lp_reedycja,12130.htm
Porównałem pierwsze wydanie (320kbps) z własnym ripem z reedycji (też 320kbps) i teraz wyraźnie słyszę różnicę. Mniej przytłumiony dźwięk jest w reedycji. W sumie to nawet duża różnica na korzyść reedycji.
Ja chyba z zamówieniem winylu PW poczekam aż w końcu wydadzą winyla Dzieciom i zamówię razem. A Gospel na białym krążku polecam.
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lao Che

Postprzez Passenger » 12 sty 2017, o 22:24

maka napisał(a):najtaniej to chyba na stronie wydawnictwa https://www.mystic.pl/plyty_winylowe,lao_che-powstanie_warszawskie_lp_reedycja,12130.htm
Porównałem pierwsze wydanie (320kbps) z własnym ripem z reedycji (też 320kbps) i teraz wyraźnie słyszę różnicę. Mniej przytłumiony dźwięk jest w reedycji. W sumie to nawet duża różnica na korzyść reedycji.
Ja chyba z zamówieniem winylu PW poczekam aż w końcu wydadzą winyla Dzieciom i zamówię razem. A Gospel na białym krążku polecam.


No to dobre info z tą reedycją :)

Zamówiłem już w Świecie Książki 59zł z odbiorem osobistym u nich w punkcie więc odpadają koszty przesyłki, ale trochę niepoważni są - komunikat na stronie był, że wysyłka 5-7 dni (i tak długo), a dostałem maila, że zamówienie w realizacji, a planowana wysyłka 21 stycznia :evil:

Gospel też już zamówiłem razem z małym Dezerterem, gdzie indziej, więc powinien być pierwszy.

Szukam jeszcze Kult Prosto, ale już chyba nigdzie nie ma, a na allegro też trudno znaleźć :/
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 13:01

Re: Lao Che

Postprzez maka » 10 lut 2017, o 13:44

"Z wielką radością pragniemy poinformować, że w drugą rocznicę wydania albumu „Dzieciom”, 3 marca br., ukaże się wersja winylowa albumu. Będzie to podwójny LP, w formacie rozkładanego gatefoldu, 180 gram, płyty w kolorze czerwonym, a na nich trzy bonusowe utwory. Pierwsze 100 egzemplarzy płyt zamówionych przez sklep mystic.pl będzie opatrzonych podpisami zespołu. "

https://www.mystic.pl/plyty_winylowe,lao_che-dzieciom_red_2lp_pre_order_premiera_03032017,26530.htm

Mam nadzieję że załapałem się w pierwszą 100
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości

cron