L U Z

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: L U Z

Postprzez kolodent » 9 lip 2015, o 00:38

dziś telewizornia zapodała rozróżnienie proste: "Ronin", plastikowa holiłudzka bajka i "47 mieczy zemsty, upadek zamku Ako" , epicką legendę o wartościach, honorze i walce.
ściema albo prawda, wybór należy do Ciebie :)

https://www.youtube.com/watch?v=IExr6EhEl3g
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: L U Z

Postprzez Krzysieq » 9 lip 2015, o 08:10

Wybiera się ktoś na Reggealand do Płocka? Ja będę w sobotę (gra Tokio Ska Paradise Orchestra). Jakieś piwo?
Kaliber 44 - Księga Tajemnicza. Prolog.
No way.
Avatar użytkownika
 
Posty: 128
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 20:39
Lokalizacja: Brzeg/Toruń

Re: L U Z

Postprzez Jedras » 10 lip 2015, o 20:45

Mam pytanie do forumowej braci - jeździ ktoś Audi A5 Sportback bądź A4 Avant? Przymierzam się do zakupu i szukam jakichś opinii;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: L U Z

Postprzez Artek Miszcz » 11 lip 2015, o 15:02

Również mam pytanie do Was - wpadło do kieszeni parę stówek, a widziałem do kupienia Korga M1 za 800 złotych. Jako że jestem chory za tym kultowym dosłownie i w przenośni instrumentem, wszystkie możliwe koncerty wyoglądane i wysłuchane z lat 90, kiedy to pan Grudziński grał na tym wspaniałym klawiszu. Tylko że niestety nie umiem za bardzo grać na klawiszach, znam jedynie te proste akordy, umiem zagrać "Królową Życia" na podstawie akordów z książeczki do płyty :P no i ze słuchu nauczyłem się grać wstęp i solo organów z "Poznaj swój raj" i to tyle z nabytych umiejętności :D w związku z tym nie posiadam w domu żadnych "gadżetów" związanych z instrumentami i moje pytanie brzmi - czy w warunkach czysto domowych będę mógł korzystać z niego czy nie ma szans ? Tzn chodzi mi o to czy jak podepnę pod niego zwykłe głośniki to wydobędę z niego jakikolwiek dźwięk czy niestety, ale musze kupić wzmacniacz lub monitory aktywne ? I czy kabel zasilający normalnie można normalnie włożyc do gniazdka w domu ? Z góry przepraszam za tak głupie pytania ale po prostu nie znam się na tym kompletnie, a dopiero jutro popołudniu jadę go oglądać ;)

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :D
 
Posty: 106
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:51
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: L U Z

Postprzez Jedras » 16 lip 2015, o 22:41

m.se.pl/wiadomosci/polska/okradli-proboszcza-metoda-na-wnuczka-jakim-cudem_640655.html

Okradli proboszcza metodą na wnuczka;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: L U Z

Postprzez onyx » 20 lip 2015, o 17:48

https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez wójek » 22 lip 2015, o 23:11

dobry wieczór,
żeby nie zakładać osobnych wątków, myślę, że ten tutaj "na wszystko" będzie chyba odpowiedni (chyba, że nie?)
w każdym razie, Was tu zgromadzonych chciałem zaprosić na internetową premierę swojej ostatniej animacji, która będzie miała miejsce 27/07/2015 o 20:40
zanim, ktoś głośno napisze "WYPIERDALAJ ZE SPAMEM",
chcę podać argumenty, przez które postanowiłem napisać o tym na tymże forum:
-tytuł animacji to "6 lat później", jednak z pozytywną piosenką niektórym znanego zespołu "kult", ma wspólny tylko tytuł
-lepszym argumentem zatem wydaje się ten, że głosu użyczyła Kasia Sobczyk (której barrrrrdzo dziękuję), z najbardziej niedocenionego zespołu w tym kraju: "kasia i wojtek"
-jak można się domyślić niejaki Wojtek Jabłoński (również bardzo dziękuję) zajął się nagraniem wyżej wymienionego głosu

więcej argumentów nie będę wypisywał, bo jeśli ktoś doczytał do tego miejsca to myślę, że jest na tyle zainteresowany/wana, że kolejnego nie potrzeba,

więc, jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam:
https://www.facebook.com/events/800980500020587/

a bezfejbukowi bunmtownicy film znajdą tu:
http://komarywczekoladzie.blogspot.com/


dziękuję za uwagę, dobrej nocy
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Postprzez oksymoron » 23 lip 2015, o 18:33

Ciekawą stronę znalazłem: Nienawidzisz pedałów? Chcesz posłać kogoś do gazu? Więc pokaż swoją twarz!
Pozdrawiam.
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re: L U Z

Postprzez onyx » 24 lip 2015, o 22:59

Dużo łagodniejsze w przekazie bez filmu,ale w pełnej wersji mocniejsze-wyraźnie pokazane relacje międzyludzkie:
http://www.cgm.pl/aktualnosci,41217,hap ... ,news.html
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez Artek Miszcz » 5 wrz 2015, o 01:01

Jeśli ktoś miałby dostęp albo zna kogoś kto może ma dostęp do instrukcji do Korga M1 po polsku prosiłbym o kontakt. Z góry wielkie dzięki ;)
 
Posty: 106
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:51
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: L U Z

Postprzez onyx » 5 wrz 2015, o 10:52

Felietony Jerzego Pilcha "Pociąg do życia wiecznego" postanowiłam przeczytać,ale najlepsze są te wiślańskie 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez djadijos » 6 wrz 2015, o 16:18

na referendum go go!!
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: L U Z

Postprzez onyx » 11 wrz 2015, o 22:54

https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez onyx » 30 paź 2015, o 21:47

Bardzo dobre spotkanie z dzisiaj za mną i dalej w pełni do przodu.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez tommyramone » 31 paź 2015, o 15:25

Do Pana, który pytał o M1. To nie keyboard, więc potrzebny jest jakiś wzmacniacz do klawiszy a jak nie to przez złącze Midi do komputera i na słuchawki. Ostrożnie z tym, że to super klawisz, bo on poza garstką brzmień fabrycznych, które są jakie są chodził na cartbridge. Dziś może być je trudno kupić. Chodzi o to że niekoniecznie będziesz miał brzmienia jakich używał Gruda. I płytami się nie sugeruj, bo w studio był przepuszczany przez różne efekty gitarowe i sam z siebie nie do końca tak brzmi.
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 02:00

Re: L U Z

Postprzez Artek Miszcz » 1 lis 2015, o 01:17

Witam ;) M1 już jest w moim ręku, dzien po napisaniu posta pojechałem i wziąłem Korga. Akurat do grania tak o, dla siebie, popykania w domu jakichś melodii , wystarczą najzwyklejsze głośniki z Biedronki, jedynie potrzebna jest złączka 7/8 , żeby wpiąć w nią jacka3,5 ;) To niestety wiem. Gruda miał chyba wszystkie dodatkowe karty pamięci, bo np. akordeon, który słychać w "Baranku" czy "Knajpie Morderców", był własnie na jednej z dodatkowych kart. I absolutnie nie sugeruje sie płytami ani nie sugerowałem, bo np. w Białej Księdze Banan od razu mówił przez jakie efekty przepuścił M jedynke na "Ostatecznym Krachu", chociaż i tak sie chłop zapomniał, bo ten dzwięk słychać już na "Tacie 2" , m.in. " Kochaj mnie , a będę Twoją" i "A gdy będe umierał" , potem na "Salonie" w paru utworach , a na "PIndzie" słychać to w "Kocham Cie a miłością swoją" , w sumie nawet już na "Muj Wydafca" Korg był przetwarzany ;) jedynym punktem odniesienia dla mnie były i są koncerty z lat 90, akurat fortepian z M1 brzmi fenomenalnie :D i ten dźwięk jest genialny, natomiast Gruda grał na koncertach wtedy głównie dzwiekiem "Organ1", słychać go np. w Kurwach Wędrowniczkach, i live i na płycie ;) i mam u siebie ten dźwięk, ale no nie stroi tak jak Jemu. Gdy robię te wściekłe glissy z pomocą joysticka jak w "Królowej Życia" to to akurat brzmi identycznie, ale gdy próbuje grać same akordy z tejże pieśni, to jakoś dziwnie ten dzwięk brzmi, za bardzo piskliwie... Napisałbym do Naszego Xięcia Warszawskiego czy coś kombinował przy tym dzwięku , czy tylko u mnie jest tak zjebany , ale jakoś sie wstydze ^^ :D ale ogólnie rzec biorąc, nie żałuje że go kupiłem, cieszy oko i słuch, fortepian jest naprawde wspaniały :D
 
Posty: 106
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:51
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: L U Z

Postprzez onyx » 1 lis 2015, o 12:42

https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez tommyramone » 1 lis 2015, o 13:10

Artek Miszcz napisał(a):Witam ;) M1 już jest w moim ręku, dzien po napisaniu posta pojechałem i wziąłem Korga. Akurat do grania tak o, dla siebie, popykania w domu jakichś melodii , wystarczą najzwyklejsze głośniki z Biedronki, jedynie potrzebna jest złączka 7/8 , żeby wpiąć w nią jacka3,5 ;) To niestety wiem. Gruda miał chyba wszystkie dodatkowe karty pamięci, bo np. akordeon, który słychać w "Baranku" czy "Knajpie Morderców", był własnie na jednej z dodatkowych kart. I absolutnie nie sugeruje sie płytami ani nie sugerowałem, bo np. w Białej Księdze Banan od razu mówił przez jakie efekty przepuścił M jedynke na "Ostatecznym Krachu", chociaż i tak sie chłop zapomniał, bo ten dzwięk słychać już na "Tacie 2" , m.in. " Kochaj mnie , a będę Twoją" i "A gdy będe umierał" , potem na "Salonie" w paru utworach , a na "PIndzie" słychać to w "Kocham Cie a miłością swoją" , w sumie nawet już na "Muj Wydafca" Korg był przetwarzany ;) jedynym punktem odniesienia dla mnie były i są koncerty z lat 90, akurat fortepian z M1 brzmi fenomenalnie :D i ten dźwięk jest genialny, natomiast Gruda grał na koncertach wtedy głównie dzwiekiem "Organ1", słychać go np. w Kurwach Wędrowniczkach, i live i na płycie ;) i mam u siebie ten dźwięk, ale no nie stroi tak jak Jemu. Gdy robię te wściekłe glissy z pomocą joysticka jak w "Królowej Życia" to to akurat brzmi identycznie, ale gdy próbuje grać same akordy z tejże pieśni, to jakoś dziwnie ten dzwięk brzmi, za bardzo piskliwie... Napisałbym do Naszego Xięcia Warszawskiego czy coś kombinował przy tym dzwięku , czy tylko u mnie jest tak zjebany , ale jakoś sie wstydze ^^ :D ale ogólnie rzec biorąc, nie żałuje że go kupiłem, cieszy oko i słuch, fortepian jest naprawde wspaniały :D
Ok. Bo to zawodowy klawisz, choć już nie co archaiczny ale spełnia warunki zawodowego instrumentu, względem polifonii i ważonej klawiatury dynamicznej. Jak chcesz się zbliżyć do takiego wibrującego dźwięku około hamondowskiego to trzeba puścić przez jakiś efekt gitarowy typu rotary speaker czy jakiś chorus. Powodzenia w nauce gry, Berlin jest prosty do grania np ale nie tylko :)
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 02:00

Re: L U Z

Postprzez onyx » 4 lis 2015, o 12:21

"Między słowami" okazał się dobrym lokalem spotkania w zaufanym gronie :) i bardzo dobra nazwa "Między słowami" 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez Carlos » 18 gru 2015, o 13:55

Obrazek
Kupię :
Kazik "Mariola" (promo)
ZUCH KAZIK - Hej Młody Junaku (promo)
Avatar użytkownika
 
Posty: 778
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: L U Z

Postprzez onyx » 29 gru 2015, o 10:39

SUNDARAM i ich Podróż do Granatu:

https://www.youtube.com/watch?v=LbPg5S_jBAI
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez alek » 10 sty 2016, o 01:39

Tęsknię za Wami!!

Pozdrawiam wszystkich tych co mnie pamiętają!
 
Posty: 29
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:13
Lokalizacja: Kraków / Czechowice-Dziedzice

Re: L U Z

Postprzez onyx » 26 sty 2016, o 21:56

Baaardzo dobrze,że po roku ciszy ze strony mokotowskiej rodziny juniorki zaczynają poszukiwać straconego czasu i są z nami normalnym rodzeństwem :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez onyx » 26 sty 2016, o 22:13

Konkretyzując to bardzo dobrze,że od nowa się spotkaliśmy i bezcenne relacje zaprocentują 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: L U Z

Postprzez Bullet » 27 sty 2016, o 03:19

alek napisał(a):Tęsknię za Wami!!

Pozdrawiam wszystkich tych co mnie pamiętają!

Siema Alku! Kopę lat! :)

Co tam u Ciebie? Wszystko dobrze? Siedzisz dalej w Kraku czy już gdzieś się przeniosłeś? Jasne, że o Tobie pamiętamy (a przynajmniej ja... :P ). Pojaw się tam kiedyś na jakimś koncercie to pogadamy jak za starych lat przy jakimś piwie po koncercie albo co... :)

Trzymaj się tam mocno! I pamiętaj - stara gwardia nie zapomina 8-)

Pozdro!
2003-10-17/2004-05-02/2004|KULT:142|03/2018-11-04/2018-11-16
2004-01-15/2009-02-14/2009-| KNŻ:25 |15/2015-02-22/2015-02-26
2008-02-02/2008-04-19/2008|L DÓPA:11 |/2013-04-20/2014-05-11
2007-05-18/2007-|KAZIK & BULDOG/BULDOG:23 |-03/2014-03-30
 
Posty: 734
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:07
Lokalizacja: Bliżej/dalej nieokreślona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 207 gości