Strona 1 z 1

Sowieci

PostNapisane: 5 mar 2022, o 14:42
przez tomekT.T
Sowieci. Ruscy. Moskale. Bolszewicy. Kacapy. Tak nazywamy Rosjan, ludzi, którzy w niczym i nigdy nie zasłużyli sobie na naszą pogardę czy nienawiść. Rosjan, którzy byli ofiarami tej samej co my nędzy, zbrodni i kłamstwa, któremu na imię Imperium. Kłamstwa, bo nigdy ten twór żadnym imperium nie był. Powstały na gruzach zdegenerowanej i skorumpowanej carskiej Rosji historyczny absurd dzięki garstce gotowych na wszystko bandytów ogłosił się państwem proletariackiego raju, którego szczęścia miały od teraz strzec karabiny maszynowe i syberyjski śnieg.

Drugi absurd powstały na gruzach zniszczonego państwa, poszedł o krok dalej i katorgę zamienił na gaz. Rosjanie zapłacili za zwycięstwo nad hitlerem milionami ofiar. Walczyli dzielnie i nieustępliwie, walczyli za swój kraj i życie innych budząc trwogę nie tylko u wroga. Dla wielu z nich defilada zwycięstwa zakończyła się na Sybirze.

Teraz ten zmutowany absurd zwany putinowską Rosją najechał niepodległą i bohaterską Ukrainę, naszych sąsiadów, naszych braci.

Są w ojczyźnie rachunki krzywd, których obca dłoń nie wykreśli. My, Polacy pokazujemy w tym trudnym czasie, że wiersz pamiętamy. Jednak zjednoczeni w pomocy dla Ukrainy nie zapominajmy o Rosjanach. Nie pozwólmy, żeby pulchna łapa kremlowskiego satrapy wykreśliła następne pokolenia Rosjan.

Ich miejsce jest tu, obok nas, w dostatniej i bezpiecznej Europie, która choć powstała na zgliszczach wojen nie jest żadnym absurdem, ale snem tych wszystkich, którzy chcą żyć, tworzyć i kochać. I nic więcej, więcej nic.

tomekT.T poeta wielkomiejski.

Re: Sowieci

PostNapisane: 7 mar 2022, o 09:52
przez kroy
Bardzo ciekawy tekst i zgadzam się - zal minRosjan. Niestety nierzadko sankcje i izolacja powodują nieszczęście, agresje i chęć zemsty.
Jedyna nadzieja, ze Rosjanie sami zrozumieją, ze Rosja i Putin to nie to samo i, że są w stanie zmienić swoje państwo.

Re: Sowieci

PostNapisane: 22 maja 2022, o 22:43
przez sumkinda
hej hej mars napada

codzien rano gruz200

Re: Sowieci

PostNapisane: 2 cze 2022, o 22:43
przez sumkinda
średnio co dzień 300 kacapów gryzie piach i to jest super ale na dłuższą metę w taki sposób UA przegra wojnę przez wyczerpanie bo przecież ich jest od chuja
Trzeba im dać taką broń żeby mogli napierdalać w ruskie miasta albo kreml wtedy to będzie coś..