Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 6 sie 2019, o 10:29

artek napisał(a):Koncert za krótki. Po 1.5 h Kult normalnie dopiero wrzuca 5 bieg. W miejsce Dzieci czy Celiny, mogło być Czekając na królestwo JHWH i Udana transakcja...

artek, tylko że to chyba był nawet najdłuższy w historii koncert na Woodstocku. Nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek zespół grał 1h 49 minut.Na Woodstocku koncerty trwają max 1 h 30 min. Z bisami.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 6 sie 2019, o 10:49

Chyba tylko Kabanos miał 2h 30 minut ale to na Krysznie. A tam jest luźniej. Główna scena rządzi się swoimi prawami.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Cieniek » 6 sie 2019, o 11:23

Nagranie z oficjalnym audio z koncertu, utwór Polska jest tu (wideo to miks różnych scen z festiwalu):
Tak wygląda Polska! #polandrock2019
"fani Kazika może i dają mu jeszcze zarobić, za to na pewno przestali od niego wymagać"
Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:16

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Jaaasiek » 6 sie 2019, o 12:23

djadijos napisał(a):Chyba tylko Kabanos miał 2h 30 minut ale to na Krysznie. A tam jest luźniej. Główna scena rządzi się swoimi prawami.

Koniec Świata i Nocny Kochanek mieli u Krishny koncerty powyżej 3h z tego co pamiętam :)

Kult obserwowany z górki ASP zrobił mega wrażenie, jednak musiałem spadać przed końcem, bo zaczynały się problemy z wyjazdami samochodów.
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez japoprostu » 6 sie 2019, o 12:50

Naprawdę u Owsiaka zaśpiewał "Prosto"? Szczyt hipokryzji. "Nie należę do mafii, nie należę do sekty".
Czyli reasumując: "to wszystko było na niby".
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 gru 2017, o 12:55

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez artek » 6 sie 2019, o 12:54

djadijos napisał(a):
artek napisał(a):Koncert za krótki. Po 1.5 h Kult normalnie dopiero wrzuca 5 bieg. W miejsce Dzieci czy Celiny, mogło być Czekając na królestwo JHWH i Udana transakcja...

artek, tylko że to chyba był nawet najdłuższy w historii koncert na Woodstocku. Nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek zespół grał 1h 49 minut.Na Woodstocku koncerty trwają max 1 h 30 min. Z bisami.


Abstrahuję od czasów przeznaczonych na występ.
Chodzi mi o to, że Kult, mając swój czas standardowy, ma poukładaną listę utworów, w odpowiedni sposób. W sensie, szybszych i wolniejszych utworów, ich tematyki i przekazu. Tu jak widać był pewien dylemat, bo trzeba było zagrać to co najlepiej idzie koncertowo, ale i to co w jakiś sposób ważne (Do Ani, Park). Wybór utworów ogromny, ale trochę szkoda, że nie poszły jakieś specjalnie przygotowane numery...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 6 sie 2019, o 14:18

japoprostu napisał(a):Naprawdę u Owsiaka zaśpiewał "Prosto"? Szczyt hipokryzji. "Nie należę do mafii, nie należę do sekty".
Czyli reasumując: "to wszystko było na niby".

Kolejny...

Ale jak wystąpili na koncercie transmitowanym i organizowanym przez TVP w 2016 o (sic!) Wolności to było cacy ta.... :lol:
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 6 sie 2019, o 14:34

djadijos napisał(a):
japoprostu napisał(a):Naprawdę u Owsiaka zaśpiewał "Prosto"? Szczyt hipokryzji. "Nie należę do mafii, nie należę do sekty".
Czyli reasumując: "to wszystko było na niby".

Kolejny...

Ale jak wystąpili na koncercie transmitowanym i organizowanym przez TVP w 2016 o (sic!) Wolności to było cacy ta.... :lol:


Udajesz, czy faktycznie nie kumasz?
Nie chodzi o sam występ jako taki i tą oprawę (która jest nie od dziś), ale o manifest polityczny w kontekście politycznego patrona tej imprezy. W tym kontekście występ Kultu wpisał się w młotkowanie jednej strony sporu przez drugą a nie w walenie w "klasę" polityczną w ogólności.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 6 sie 2019, o 14:35

amerykanin napisał(a):U niektórych ból dudy ogromny, że Kult zagrał na PolandRock.


Niektórzy wyraźnie mają problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 6 sie 2019, o 14:37

artek napisał(a):Koncert za krótki. Po 1.5 h Kult normalnie dopiero wrzuca 5 bieg. W miejsce Dzieci czy Celiny, mogło być Czekając na królestwo JHWH i Udana transakcja...
Wizualizacje w tej formie są już od kilku sezonów a doszukiwanie się czegokolwiek w nich związanego z poparciem Owsianki albo z "odejściem" Kazika od poparcia PiS, jest mocno na wyrost.


No właśnie: ja to wiem i Ty też to wiesz, ale po takiej akcji w eter idzie zupełnie inny przekaz. Dlatego wyraziłem opinię, że szkoda.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 6 sie 2019, o 15:24

Horst Uhlke napisał(a):
djadijos napisał(a):
japoprostu napisał(a):Naprawdę u Owsiaka zaśpiewał "Prosto"? Szczyt hipokryzji. "Nie należę do mafii, nie należę do sekty".
Czyli reasumując: "to wszystko było na niby".

Kolejny...

Ale jak wystąpili na koncercie transmitowanym i organizowanym przez TVP w 2016 o (sic!) Wolności to było cacy ta.... :lol:


Udajesz, czy faktycznie nie kumasz?
Nie chodzi o sam występ jako taki i tą oprawę (która jest nie od dziś), ale o manifest polityczny w kontekście politycznego patrona tej imprezy. W tym kontekście występ Kultu wpisał się w młotkowanie jednej strony sporu przez drugą a nie w walenie w "klasę" polityczną w ogólności.

A śpiewając hej czy nie wiecie i po co wolność w TVP w Radomiu w 2016 nie zrobili tego,tyle że przy patronacie PiS??
Ręce mi opadają aż...
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 6 sie 2019, o 15:44

djadijos napisał(a):A śpiewając hej czy nie wiecie i po co wolność w TVP w Radomiu w 2016 nie zrobili tego,tyle że przy patronacie PiS??
Ręce mi opadają aż...


Tam były jakieś portrety oponentów czy inne ilustracje ośmieszające drugą stronę? Nie przypominam sobie. Nadto pod szyldem TVP Kult występował również wcześniej, więc podążając Twoją logiką możnaby uznać, że śpiewając te utwory, wspierali wówczas będących akurat u władzy. TVP była zawsze upolityczniona - w takim systemie żyjemy ... kto ma władzę, ma TVP. Jeśli zobaczyłeś to dopiero w 2016 r., to faktycznie ręce mogą opaść.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 6 sie 2019, o 16:18

TVP była zawsze polityczna, teraz jednak jest już istną tubą propagandową odkąd Kurski jest prezesem. Wystarczy, że powiedzieli, że Olszewski był pierwszym niekomunistycznym premierem. Co jest bzdurą za którą powinni zostać wypie...ni na zbity pysk za zakłamywanie historii. Tak, sam to słyszałem w Wiadomościach. To kłamstwo jak za PRL. Nawet nie manipulacja. Kłamstwo.

Te grafiki były puszczane dużo wcześniej...
Widać niektórzy szukają tylko powodu by się przypierniczyc, bo jak to Kult mógł zagrać na Pol'and'Rock i wyświetlić grafiki z trasy pomarańczowej...

Uśmiechnięty Duda machający jako gif to może jednak ocieplanie wizerunku PiS :lol: Bo przypominam, że też to było.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 6 sie 2019, o 16:56

djadijos napisał(a):TVP była zawsze polityczna, teraz jednak jest już istną tubą propagandową odkąd Kurski jest prezesem. Wystarczy, że powiedzieli, że Olszewski był pierwszym niekomunistycznym premierem. Co jest bzdurą za którą powinni zostać wypie...ni na zbity pysk za zakłamywanie historii. Tak, sam to słyszałem w Wiadomościach. To kłamstwo jak za PRL. Nawet nie manipulacja. Kłamstwo.

Te grafiki były puszczane dużo wcześniej...
Widać niektórzy szukają tylko powodu by się przypierniczyc, bo jak to Kult mógł zagrać na Pol'and'Rock i wyświetlić grafiki z trasy pomarańczowej...

Uśmiechnięty Duda machający jako gif to może jednak ocieplanie wizerunku PiS :lol: Bo przypominam, że też to było.


Nie wiem, czy z racji wieku może nie pamiętasz TVP np. choćby z czasów Kwiatkowskiego. U innych prezesów bywało czasem lepiej, czasem gorzej z mniejszymi lub większymi "luzami", co nie zmienia faktu, że TVP było narzędziem propagandowym kolejnych rządów. To, że akurat teraz Kurski robi propagandę bardziej drewnianą, niczego nie zmienia - to tylko kwestia objętej strategii przekazu.
Po drugie - przecież właśnie o tym rozmowa była wyżej, że te obrazy były już wcześniej ... Ameryki nie odkryłeś. Dlatego mówiłem o kontekście politycznym tego występu, choćby mimowolnym.
Mówiąc obrazowo: czym innym jest krytykować PiS lub PO stojąc z boku, a czym innym robić to samo pod patronatem polityka przeciwnej opcji. Oczywistym jest, że wtedy będę postrzegany jako popierający tego, czy tamtego - rzeczywiste intencje nie mają znaczenia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez jarekg » 6 sie 2019, o 17:40

Wystąpił to wystąpił, na ch*j drążyć temat?
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Karma » 6 sie 2019, o 18:15

Tyłek się jara, człowiek się przewraca, dziewczynie wyrosły zęby.

Czemu, ah, czemu, KULT nie pozwolił "milionowi" ludu się wyrazić?

Panie i Panowie, hańba, wstyd. Cudownie by było , gdybyśmy mogli przejąć pałeczkę.

Rozumiem, że będzie płyta, ale Panie Kazik! Bez Pana, fragmentami: z "milionowym" rykiem, ta płyta była by prawdziwie kultowa.
 
Posty: 40
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:39

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 6 sie 2019, o 19:44

jarekg napisał(a):Wystąpił to wystąpił, na ch*j drążyć temat?


A na taki, że to jest forum dyskusyjne. Skoro ktoś zapytał skąd taka a nie inna opinia na temat tego występu - ma prawo do uzyskania odpowiedzi i wymiany poglądów na ten temat.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez jarekg » 6 sie 2019, o 21:38

Ok, ale mam wrażenie, że każda strona pozostanie nieprzekonana. Myślę, że większość ludzi, która przyjechała na festiwal i słuchała Kultu przyszła nie dlatego, że Owsiak, że anty-PiS, że nienawidzę Kaczyńskiego, tylko po to, żeby posłuchać Kazika i wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przypisywanie temu festiwalowi łatki jakiejś imprezy o charakterze politycznym jest moim zdaniem bzdurą. Przeważali tam młodzi ludzie, a wiadomo, jakie obecna młodzież ma poglądy polityczne. Często ich w ogóle nie ma. Za to dla mnie to jest przede wszystkim zwycięstwo Kazika i Kultu jako zespołu, którego słuchają zarówno ludzie w wieku piosenkarza, jak i licealiści. I wszyscy się świetnie przy tym bawią. I to, że wśród tego niemal miliona osób, które były wtedy pod sceną, są pewnie ludzie, którzy nigdy wcześniej nie zetknęli się z Kultem i tekstami Kazika (no, może znali Baranka i Gdy nie ma dzieci) ma również wartość niebagatelną. Był to moim zdaniem wielki dzień w historii tego zespołu i, powtórzę, jego zwycięstwo.
Chce też zaznaczyć, że konferansjerki Kazika prawie w ogóle nie było, tym bardziej na tematy polityczne. A, jak powiedział Morawiec w radio festiwalowym, "wszystkie teksty są swego rodzaju deklaracjami". Czy więc Kazik miał nie zaśpiewać "Polski", "Arahji", "Wolności" albo "Generała Ferreiry"? Zaśpiewał, a jak publiczność to zinterpretuje, to sprawa publiczności.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 6 sie 2019, o 22:07

Horst Uhlke napisał(a):
djadijos napisał(a):TVP była zawsze polityczna, teraz jednak jest już istną tubą propagandową odkąd Kurski jest prezesem. Wystarczy, że powiedzieli, że Olszewski był pierwszym niekomunistycznym premierem. Co jest bzdurą za którą powinni zostać wypie...ni na zbity pysk za zakłamywanie historii. Tak, sam to słyszałem w Wiadomościach. To kłamstwo jak za PRL. Nawet nie manipulacja. Kłamstwo.

Te grafiki były puszczane dużo wcześniej...
Widać niektórzy szukają tylko powodu by się przypierniczyc, bo jak to Kult mógł zagrać na Pol'and'Rock i wyświetlić grafiki z trasy pomarańczowej...

Uśmiechnięty Duda machający jako gif to może jednak ocieplanie wizerunku PiS :lol: Bo przypominam, że też to było.


Nie wiem, czy z racji wieku może nie pamiętasz TVP np. choćby z czasów Kwiatkowskiego. U innych prezesów bywało czasem lepiej, czasem gorzej z mniejszymi lub większymi "luzami", co nie zmienia faktu, że TVP było narzędziem propagandowym kolejnych rządów. To, że akurat teraz Kurski robi propagandę bardziej drewnianą, niczego nie zmienia - to tylko kwestia objętej strategii przekazu.
Po drugie - przecież właśnie o tym rozmowa była wyżej, że te obrazy były już wcześniej ... Ameryki nie odkryłeś. Dlatego mówiłem o kontekście politycznym tego występu, choćby mimowolnym.
Mówiąc obrazowo: czym innym jest krytykować PiS lub PO stojąc z boku, a czym innym robić to samo pod patronatem polityka przeciwnej opcji. Oczywistym jest, że wtedy będę postrzegany jako popierający tego, czy tamtego - rzeczywiste intencje nie mają znaczenia.


Po pierwsze, może i sam nie pamiętam już tak TVP Kwiatkowskiego z racji wieku, ale specjalnie spytałem się właśnie ojca matki,wujkow, ciotki (>65 lat) i zgodnie twierdzą, że taką propagandę TVP jak teraz to mieli tylko za PRL. Nigdy nie było tak.

Po drugie obrazy były wcześniej, dlatego jeśli ktoś myśli, że one są powiązane z Owsiakiem i jego preferencjami politycznymi to cóż...

Po trzecie to że ktoś występuje na festiwalu kogoś o pewnych politycznych poglądach i nie rezygnuje z pewnych swoich materiałów to raczej oznacza właśnie że jest niezależny i nie boi się krytyki i szczucia innych. Nie boi się powiedzieć co myśli. Nie kalkuluje czy to się mu opłaca tylko prezentuje to co zawsze
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 6 sie 2019, o 22:32

jarekg napisał(a):Ok, ale mam wrażenie, że każda strona pozostanie nieprzekonana. Myślę, że większość ludzi, która przyjechała na festiwal i słuchała Kultu przyszła nie dlatego, że Owsiak, że anty-PiS, że nienawidzę Kaczyńskiego, tylko po to, żeby posłuchać Kazika i wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przypisywanie temu festiwalowi łatki jakiejś imprezy o charakterze politycznym jest moim zdaniem bzdurą. Przeważali tam młodzi ludzie, a wiadomo, jakie obecna młodzież ma poglądy polityczne. Często ich w ogóle nie ma. Za to dla mnie to jest przede wszystkim zwycięstwo Kazika i Kultu jako zespołu, którego słuchają zarówno ludzie w wieku piosenkarza, jak i licealiści. I wszyscy się świetnie przy tym bawią. I to, że wśród tego niemal miliona osób, które były wtedy pod sceną, są pewnie ludzie, którzy nigdy wcześniej nie zetknęli się z Kultem i tekstami Kazika (no, może znali Baranka i Gdy nie ma dzieci) ma również wartość niebagatelną. Był to moim zdaniem wielki dzień w historii tego zespołu i, powtórzę, jego zwycięstwo.
Chce też zaznaczyć, że konferansjerki Kazika prawie w ogóle nie było, tym bardziej na tematy polityczne. A, jak powiedział Morawiec w radio festiwalowym, "wszystkie teksty są swego rodzaju deklaracjami". Czy więc Kazik miał nie zaśpiewać "Polski", "Arahji", "Wolności" albo "Generała Ferreiry"? Zaśpiewał, a jak publiczność to zinterpretuje, to sprawa publiczności.


Co do Kultu z grubsza widzę to podobnie, dlatego napisałem, że szkoda. Co do samej imprezy, oczywiście że ludzie nie jadą tam na wiec polityczny, co nie zmienia faktu, że gospodarz jest mocno w polityce.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez jarekg » 6 sie 2019, o 22:39

Gospodarz. Bardzo dobre słowo. Powiedz mi, czy jak organizujesz imprezę, sąsiedzi przychodzą, pijecie wódkę i rozmowa schodzi na tematy polityczne, powstrzymujesz się od wyrażenia własnego zdania?

Myślę, że Owsiak jako gospodarz swojego festiwalu ma prawo wyrazić własne zdanie i nie można mu tego zabronić. Można się z tym zdaniem nie zgadzać, oczywiście. Ale nie można mu tego zakazać.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Thorgal » 7 sie 2019, o 00:05

Horst Uhlke, dobrze gadasz.
Polać mu!

Wg mnie Kazik i Kult mają wylane na te migawki. Zwyczajnie nikt tam nie zastanowil sie jak te obrazki Kurskiego itd. zostana zinterpretowane i uzyte.

Opozycja robi teraz z Kazika swoje antypisowskie narzedzie wyborcze. Dobrze, aby sam Kazik odniosl sie do tego.

A swoja droga: po cholere te wizualizacje? Jak chce klip to wlaczam youtube. Na koncert ide zobaczyc zespol, a nie sciane za nimi, ktora walczy o moja uwage. Idiotyczny pomysl. No i teraz pija co nawarzyli.

PS. Ciekawe czy Grudy celowo nie ma na zdjeciu z Owsiakiem?
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez artek » 7 sie 2019, o 00:47

jarekg napisał(a):Gospodarz. Bardzo dobre słowo. Powiedz mi, czy jak organizujesz imprezę, sąsiedzi przychodzą, pijecie wódkę i rozmowa schodzi na tematy polityczne, powstrzymujesz się od wyrażenia własnego zdania?

Myślę, że Owsiak jako gospodarz swojego festiwalu ma prawo wyrazić własne zdanie i nie można mu tego zabronić. Można się z tym zdaniem nie zgadzać, oczywiście. Ale nie można mu tego zakazać.


Przykład Maleńczuka. Każdy jego występ przesycony jest anty pisowską retoryką. Nie chodzi o piosenki. Chodzi o jego konferansjerkę. Oczywiście ma swoje poglądy polityczne, swoje zdanie. Czy ktoś, kto idzie posłuchać kowerów Młynarskiego, jest zainteresowany propagandą Maleńczuka?

Przykład drugi. Kult i Kazik. Chciałbyś słuchać propagandy między piosenkami??? Chciałbyś indoktrynacji ze sceny, czy wolisz posłuchać muzyki a tekst i ich interpretacja, to już kwestia twojej inteligencji.

Przykład trzeci. Owsianka zbiera kasę. Dobrze, że kupuje karetkę i łóżko do szpitala, ale czy musi uprawiać ekshibicjonizm w zakresie swoich poglądów politycznych? Czy musi robić k.rwę z festiwalu? Jakie on ma prawo, do mówienia mi o wstydzie, w sytuacji kiedy nie bylem na wyborach, bo taki był mój wybór?

Impreza publiczna, z załóżmy że milionem uczestników, to nie wódka z Panem Krzysiem i Panią Grażynką, na działce w Łomiankach...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez eMWu » 7 sie 2019, o 03:29

Z kultowego umiłowania i niejako z zawodowego obowiązku - pozwolę sobie dorzucić swoje 12 groszy do polandrockowej dyskusji.

Niestety obie strony konfliktu politycznego są w takim amoku, że najdrobniejszy gest odbierają jako wyraz sprzeciwu/akceptacji i wydają paszport "swojego" albo "ichniego". Dlatego wizualizacje stały się wykładnią "dziennikarskich" wysrywów polegających z grubsza na analizie "to un je tera nasz czy nie nasz?" i do zastanawiania się paszportem której Polski się posługuje.
Tutaj najlepszy przykład jednego z nich: https://gwiazdy.wp.pl/czy-kazik-zostal- ... 868349569a

W moim przekonaniu Kazik dopuścił się manifestu. Jednak nie był to manifest polityczny, ale dużo istotniejszy, bo był to manifest społeczny. Manifest ten zaistniał pomiędzy "Arahją" i "Prosto". Brzmiał dokładnie tak: "Chcą wmówić nam, że jesteśmy podzieleni, ale my wszyscy pójdziemy prosto".
I to powinna być wykładnia dla każdego, kto widział Kult na Polandrocku. Szczególnie dla nas - fanów Kultu.

Właśnie za ten brak udziału w partyjnej nawalance Kazik ma - przynajmniej u mnie - niebotyczny szacunek, który dawno stracili Maleńczuk czy Lipiński.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sie 2017, o 03:08

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 06:03

djadijos napisał(a):
Po pierwsze, może i sam nie pamiętam już tak TVP Kwiatkowskiego z racji wieku, ale specjalnie spytałem się właśnie ojca matki,wujkow, ciotki (>65 lat) i zgodnie twierdzą, że taką propagandę TVP jak teraz to mieli tylko za PRL. Nigdy nie było tak.

Po drugie obrazy były wcześniej, dlatego jeśli ktoś myśli, że one są powiązane z Owsiakiem i jego preferencjami politycznymi to cóż...

Po trzecie to że ktoś występuje na festiwalu kogoś o pewnych politycznych poglądach i nie rezygnuje z pewnych swoich materiałów to raczej oznacza właśnie że jest niezależny i nie boi się krytyki i szczucia innych. Nie boi się powiedzieć co myśli. Nie kalkuluje czy to się mu opłaca tylko prezentuje to co zawsze


Ad 1
To są tylko opinie - ja znam inne. A co do samej propagandy, oczywiście że ta Kurskiego jest bardziej łopatologiczna, - co wynika z założeń pierwotnych - i tylko tym się różni. Generalnie TVP-orkiestra gra dla swoich królów, tak było jest i będzie. Nic w tym nadzwyczajnego.

Ad 2
Wcześniej obrazy były głosem z boku - a tam wpisały się w Owsiakową narrację. Przeciętny odbiorca takiej informacji nie odbierze jej jak Ty, czy ja. Zarówno przeciętny oglądacz TVN, jak i obecnej TVP zinterpretuje rzecz po swojemu.

Ad 3
Masz rację i dlatego napisałem "szkoda że tak się stało" a w jakimś sensie Kult ze swoją ilustracją został wykorzystany przez Owsiaka. Zdaję sobie sprawę, że próba wyjaśnienia tej sytuacji przez Kazika na scenie mogłaby spotkać się z ostrą reakcją ze strony króla Jerzego, który oczywiście odwalił chlew w swojej mowie końcowej odkrywając Amerykę na temat sytuacji w służbie zdrowia i że politycy latają za jego pieniądze a najlepiej jakby go teraz wsadzili do pierdla za "obronę wolności wszelakiej" (pewnie marzy o zresztowaniu) etc. ...Piosenki Kultu z tymi ilustracjami dały świetny nawóz pod te manifesty polityczne.

PS, Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać - rzadko tu już niestety zaglądam (zmiana pokoleniowa :) ale jednak wydarzenie to trochę mną tąpnęło, stąd jako "stary fan Kultu i Kazika" uznałem, że muszę podzielić się tutaj swoimi uwagami w tym temacie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 212 gości