Filmy

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Filmy

Postprzez holyfido » 27 lis 2012, o 12:29

Holy, gdzie Ty widział lepszy obraz na DVD po upscalingu niż na BR?

Nie widział, bo jeszcze tyle filmów nie kupił :-) Czytałem recenzję np. Matrixa na BR, ponoć kiepsko z jakością na tyle, że kupiony na DVD i upskalowany daje taki sam obraz jeśli nie lepszy.

I "Obraz o jakości DVD nagrany na nośniku BR"? - herezje jakieś czy mi się zdaje?

Przed laty nie było technologii full HD. Ba, nie było nawet technologii cyfrowej. Może zrobiłem błąd, że nie napisałem, że chodzi o filmy starsze. I owszem producenci nagrywali już wcześniej filmy w lepszej jakości niż to co widzieliśmy w telewizji, ale obraz nagrany w full HD daje najlepsze efekty na odbiornikach full HD.
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 10:08

Re: Filmy

Postprzez uve » 27 lis 2012, o 14:07

A ja zmienię trochę temat.
Oglądał może już ktoś film "Yuma"?
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filmy

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 27 lis 2012, o 14:25

holyfido napisał(a):Czytałem recenzję np. Matrixa na BR, ponoć kiepsko z jakością na tyle, że kupiony na DVD i upskalowany daje taki sam obraz jeśli nie lepszy.


Na szybko sobie porównałem DVD Matrixa z ripem 1080p - w ogóle kosmos na korzyść ripu z blu-ray. To oryginalny BR miałby gorzej wyglądać? Jakbym na czymś takim przyłapał wydawcę / dystrybutora, to bym przyszedł z płytą i zażądał zwrotu piniondza. ;-)

holyfido napisał(a):Przed laty nie było technologii full HD. Ba, nie było nawet technologii cyfrowej. Może zrobiłem błąd, że nie napisałem, że chodzi o filmy starsze. I owszem producenci nagrywali już wcześniej filmy w lepszej jakości niż to co widzieliśmy w telewizji, ale obraz nagrany w full HD daje najlepsze efekty na odbiornikach full HD.


Jakość to nie jest tylko kwestia rozdzielczości obrazu, ale też metody kompresji przecież (pod kątem określonego nośnika i sposobu emisji). Na chłopski rozum: coś z tą oryginalną taśmą się jednak da zrobić, że film z lat 60. czy 70. wygląda na blu-rayu lepiej niż na DVD - nie wiem, choćby "Odyseję Kosmiczną" czy "Dr. Strangelove" mogę polecić poglądowo.
Nigdy natomiast nie widziałem filmu, który na DVD wyglądałby lepiej niż BR, remux albo inny BR-rip (lub choćby tak samo dobrze). I tu mam na myśli także starsze produkcje - dlatego te rozważania o upscalingu wydały mi się, delikatnie mówiąc, ekstrawaganckie.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Filmy

Postprzez Jedras » 27 lis 2012, o 14:27

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):A ja się zgadzam - ale to już nawet nie chodzi o "Prometeusza", tylko nie kupiłbym już czegokolwiek na nośniku DVD po prostu ;-)


Ja jeszcze nie posiadam odtwarzacza blue ray, stąd jestem skazany na płyty DVD. Co do samego "Prometeusza" to film ogólnie niezły, trochę w środkowej fazie traci tempo, ale całość jak najbardziej oceniam na plus. Fajna scenografia i zdjęcia:)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 27 lis 2012, o 14:34

Ja mam bardzo złe zdanie o tym filmie, tyle powiem - uważam go za kompletnie wyzuty z dramatycznego napięcia, najeżony nonsensami i ogólnie: za kosztowną zbędną błyskotkę (co przyznaję z żalem, bo dużo sobie po tym filmie obiecywałem i w ogóle Ridleya Scotta bardzo lubię).
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Filmy

Postprzez Jedras » 27 lis 2012, o 14:51

No niestety - mamy takie a nie inne czasy. Widz jest coraz mniej wymagający, stąd trzeba kręcić inne (niestety "płytsze") filmy. Ja do "Prometeusza" podszedłem z dystansem (nie obiecywałem sobie czegoś na miarę Nostromo), czytałem też sporo negatywnym (i zasadniczo niebezpodstawnych) opinii w necie na temat filmu. Faktycznie są w nim pewne niekonsekwencje, sporo hollywodzkiej naiwności ale ja nie spodziewałem się jakiegoś arcydzieła. Wyszedłem z założenia, że przy tym filmie, z piwkiem w ręku, chcę się wyluzować po robocie i tak właśnie się stało:)
A dla ścisłości:
7.12 i 27.12 do Newsweeka dołączają odpowiednio Obcego 1 i 2:)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez Nikos » 27 lis 2012, o 15:26

W związku z tym że Prometeusza BR widziałem gdzieś za 70zł w promocji :P
Widzę że w BR macie to na co trzeba uważać przy zakupie?
Generalnie czemu są po 3000, 2000, 1000, 500 i 250?
Avatar użytkownika
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:43

Re: Filmy

Postprzez Jaaasiek » 27 lis 2012, o 18:52

Łosiu - film science-fiction, dziejący się w przyszłości, najeżony nonsensami? Nie no co Tyyyy.... :D :D :D :D

Ja po tym filmie podobnie jak Jędras nie oczekiwałem arcydzieła na miarę geniuszu Scotta. Nawiązań do Obcego też nie wymagałem. Dostałem dobry film. Z nawiązaniami. Nie będzie dziełem kultowym, nie będziesz opowiadał o nim wnukom.

Ale też nie zamierzam się czepiać pomniejszych wpadek w fabule czy realizacji.
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Filmy

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 27 lis 2012, o 19:13

Jaaasiek napisał(a):Łosiu - film science-fiction, dziejący się w przyszłości, najeżony nonsensami? Nie no co Tyyyy.... :D :D :D :D


Ale ja się nigdy i nigdzie nie czepiam spiętrzenia nonsensu czy niewiarygodności w ramach tzw. świata przedstawionego. Czepiam się niekonsekwencji. Jak mi ktoś próbuje sprzedawać wizję megałebskich naukowców, którzy się przez pół filmu zachowują jak idioci, to tego nie kupuję.

Jaaasiek napisał(a):Ja po tym filmie podobnie jak Jędras nie oczekiwałem arcydzieła na miarę geniuszu Scotta. Nawiązań do Obcego też nie wymagałem. Dostałem dobry film. Z nawiązaniami. Nie będzie dziełem kultowym, nie będziesz opowiadał o nim wnukom.


No właśnie, nie będę. Dla mnie to znaczy: średniawe, niewarte polecenia. Rozczarowanie bywa w takich razach tym większe, im większą kasę w to włożono i im większy balon napompowano. I dla mnie "Prometeusz" to jest wzorcowy przykład takiego rozczarowania, that's all. A pytania o to, czy lepiej sobie po filmach nic nie obiecywać i wychodzić z nich zawsze zadowolonym, czy czegoś jednak oczekiwać i się nierzadko rozczarowywać, rozstrzygnąć się chyba nie da.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Filmy

Postprzez Jen » 27 lis 2012, o 19:59

w swietle niedawnych zamachow na stan polecam film o innym ciekawym przypadku wykladowcy z uczelni ;)

The next three days to mily film na wieczor :)
Nie zapominaj o ludziach,
że mają grypę, imieniny, małe kłopoty, nudne historyjki do opowiedzenia przez telefon. Nie zapominaj, chociaż oni też nie mają czasu. I mogą zapomnieć.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:15

Re: Filmy

Postprzez Cieniek » 28 lis 2012, o 21:16

Tak z absurdów w Prometeuszu: scena w której babka wyciąga sobie małego obcego z brzucha, następnie go zamyka w małej komorze i zabija, by za kilkanaście minut obcy żył nadal i miał już rozmiar XXL.
Dwa piwka to minimum, żeby w ogóle rozpocząć seans.
"fani Kazika może i dają mu jeszcze zarobić, za to na pewno przestali od niego wymagać"
Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:16

Re: Filmy

Postprzez artek » 30 lis 2012, o 00:49

wróciłem z "Pokłosia"
polecam, jeśli ktoś nie widział
kategoria - pozycja obowiązkowa
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Filmy

Postprzez KBR » 5 gru 2012, o 00:05

"7 psychopatów"
Niesamowity film! Jestem wciąż zaszokowany. Poszliśmy z kobietą głównie ze względu na grającego Toma Waitsa, a film potwornie nas zaskoczył. Trailer absolutnie nie pokazuje klimatu filmu, bo ani on o psie, ani nie jest to lekka komedia. Dawno nie wychodziłem z kina smutny, śmiejący się i "kminiący" sceny z filmu naraz.
Serdecznie polecam:)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 00:48

Postprzez oksymoron » 5 gru 2012, o 16:21

W końcu obejrzałem "Prometeusza" - w sumie strata czasu, ale w scenie gdzie genialny cyborg odczytuje pismo obcej cywilizacji, wśród ichnich literek dojrzałem znane nam "Y umlaut" :D
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re:

Postprzez Jedras » 5 gru 2012, o 19:51

oksymoron napisał(a):W końcu obejrzałem "Prometeusza" - w sumie strata czasu, ale w scenie gdzie genialny cyborg odczytuje pismo obcej cywilizacji, wśród ichnich literek dojrzałem znane nam "Y umlaut" :D


Myślę, że tego newsa należałoby wrzucić tu:
http://www.filmweb.pl/film/Prometeusz-2 ... 230/trivia ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Re:

Postprzez oksymoron » 6 gru 2012, o 08:28

Jedras napisał(a):
oksymoron napisał(a):W końcu obejrzałem "Prometeusza" - w sumie strata czasu, ale w scenie gdzie genialny cyborg odczytuje pismo obcej cywilizacji, wśród ichnich literek dojrzałem znane nam "Y umlaut" :D

Myślę, że tego newsa należałoby wrzucić tu:
http://www.filmweb.pl/film/Prometeusz-2 ... 230/trivia ;)

To raczej nie przejdzie. Kiedyś odrzucili mi ciekawostkę o tym, że Superman zakłada majtki na spodnie.
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re: Re:

Postprzez Jedras » 6 gru 2012, o 23:25

oksymoron napisał(a):
Jedras napisał(a):
oksymoron napisał(a):W końcu obejrzałem "Prometeusza" - w sumie strata czasu, ale w scenie gdzie genialny cyborg odczytuje pismo obcej cywilizacji, wśród ichnich literek dojrzałem znane nam "Y umlaut" :D

Myślę, że tego newsa należałoby wrzucić tu:
http://www.filmweb.pl/film/Prometeusz-2 ... 230/trivia ;)

To raczej nie przejdzie. Kiedyś odrzucili mi ciekawostkę o tym, że Superman zakłada majtki na spodnie.


No ale to inny kaliber ciekawostki;) Myślę, że ta o Ÿ spokojnie by przeszła:)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez taataah » 12 gru 2012, o 16:56

Drogówka Smarzowskiego , trzeba poczekać trochę ale po zajawce widać jak będzie:P
http://www.youtube.com/watch?v=jxwSKOcm1mY
pawarotaradio.pl
"Co ten dziadek właściwie pierdoli? Czy kpi? Czy pyta? Czy dupa go boli?
Pięćdziesiąt już prawie ma lat,Co to, za jaki on widzi świat?"
Avatar użytkownika
 
Posty: 236
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:37
Lokalizacja: Azeroth

Re: Filmy

Postprzez acidol » 12 gru 2012, o 18:49

Jutro idę do kina na Gambit - czyli jak ograć króla
mam jedną zarezerwowaną wejściówkę jakby jakaś pani z Zielonej Góry była chętna na Lejdis Najt :)

a od mikołaja dostałam klasyk: box Szklanych Pułapek
Let's go rebel!
Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 21:19

Re: Filmy

Postprzez Bulizzor » 12 gru 2012, o 22:15

taataah napisał(a):Drogówka Smarzowskiego , trzeba poczekać trochę ale po zajawce widać jak będzie:P
http://www.youtube.com/watch?v=jxwSKOcm1mY


Smarzowski mnie jak do tej pory jeszcze nie zawiódł. Teraz też nie zapowiada się by było inaczej :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:21
Lokalizacja: Żory

Re: Filmy

Postprzez onyx » 18 gru 2012, o 22:29

https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Filmy

Postprzez vonfloyd » 19 gru 2012, o 13:21

Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Filmy

Postprzez efiut » 24 gru 2012, o 18:01

"7 Psychopatów" - rewelacja, czarny humor na bardzo wysokim poziomie, cały film przegenialny. Polecam szczerze! Od lat tak dobrego filmu nie wyprodukowano :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:00
Lokalizacja: u nas, w Budziejowicach...

Re: Filmy

Postprzez Singielmen » 24 gru 2012, o 18:27

vonfloyd napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=p-hyCMxuDCY

Jest i zwiastun 'Drogówki'



A już od środy Supermarket w kinach ;) http://www.youtube.com/watch?v=BjZDJajwlwg

Ale z tą muzyczką od 1:10 pomimo że pasuje to troche przesadzili ;p
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 21:26

Re: Filmy

Postprzez chodi » 25 gru 2012, o 20:45

Dopiero przeczytałem dyskusję o jakości obrazów. Na początek powiem, że tak jak łosiu nie kupię w życiu już żadnego DVD (no chyba że jakieś stare seriale). Ceny jeszcze sa wysokie, ale powoli się to zmienia. Myślę też żeby niektóre rzeczy kupować w uk. Ceny parokrotnie niższe. Tyle tytułem wstępu.

Mamy dwie kwestie. Format DVD to zapis obrazu w 480p, BR to zapis 1080p. Dlaczego o tym piszę? Bo była mowa o upscalingu. czy ta funkcja będzie na odtwarzaczu DVD czy BR nie ma znaczenia dla jakości. Jakość robią przetworniki. Ogólnie powinno byc lepiej niż na DVD bez upscalingu.

Druga kwestia to jakość nagrania. DVD i BR to nośniki cyfrowe. I teraz. Jeżeli film był nagrany w cyfrze ale o jakości 480p to BR tu nie pomoże (tu musiałby się ktoś wypowiedzieć czy dużo było takich produkcji - i czy były wogóle; ja wiem że cyfra się pojawiła w produkcji koło końca lat 90-tych i nie wiem czy było to 1080p). Przy analogach trzeba jeszcze raz przekonwertować z analoga na cyfrę 1080p i bedzie naprawdę zajebisty obraz. No bo analog to nieskończona rozdzielczość przecież;)

Wspomniany Matrix - jeśli był kręcony analogowo - to jeśli do BR wzięli wersję DVD to efekt był do przewidzenia, ale teraz na pewno jest nowy remaster.
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 199 gości