Filmy

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Filmy

Postprzez Horst Uhlke » 16 lis 2012, o 16:59

Jaaasiek napisał(a):No co Wy, chcecie na antypolski film iść? :D Jacy z Was patrioci? :P


A może by tak zamiast - starym zwyczajem - wpadać w prześmiewcze tony, zastanowić się przez chwilę skąd wzięły się te zarzuty.
Abstrahuję od samego filmu jako takiego, a mówię tylko o fabule: film zrobiony po części za państwową kasę - jak rozumiem (co zresztą potwierdza sam Pasikowski) - miał mówić o pewnych ciemnych kartach historii Polski jakimi bez wątpienia są mordy ludności żydowskiej dokonane w 1941 r. m.in. przez ludność polską na terenach dawnej okupacyjnej strefy sowieckiej (w l. 1939-1941).
Pasikowski przede wszystkim przedstawił temat nierzetelnie z racji pominięcia istotnych wątków takich jak postawa ludności żydowskiej w 1939 r. wobec wkraczających Sowietów i udział Niemców w rzeziach z 1941 r. Przeciętny widz poza Polską nie ma kompletnie żadnej wiedzy na temat sytuacji jaka panowała na ziemiach wschodnich w latach 1939-1941 a jeśli już to jest ona przesiąknięta antypolską publicystyką Grossa, która notabene skrzętnie pomija ten wątek, Tak więc ten film ugruntuje tylko niechętne Polakom stereotypy.
Być może Pasikowski popisał się "tylko" ignorancją, bo jak widać po wywiadzie ze Stuhrem (kompletne przemieszanie zdarzeń historycznych) - historia nie jest najmocniejszą stroną ekipy, ale jak wytłumaczyć scenę ukrzyżowania gościa u progu XXI w. - co to miało symbolizować? Może ktoś mi to rozrysuje?
Notabene ta sam rzecz rzuciła mi się w oczy przy filmie "W ciemności" A.Holland - ani słowa o Sowietach we Lwowie przed 1941 r. i roli jaką odgrywały wówczas środowiska żydowskie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Filmy

Postprzez Holba » 16 lis 2012, o 20:35

a to dlatego, ze jest to temat tabu. o Zydach jak o zmarlych, albo dobrze albo wcale ;)
Jeżdżę bo chcę
Jeżdżę bo życie jest złe
Czy są pieniądze czy nie
Jeżdżę bo bawić się chcę
Jeżdżę bo wciąż kocham cie
Widzewie
 
Posty: 590
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 00:25

Re: Filmy

Postprzez radush » 16 lis 2012, o 21:45

A ja odskoczę od tematu Pokłosia. Czy ktoś może mi polecić dobry Film "Historyczny" czy też historyczno przygodowy, albo dobre Fantasy pokroju "Władcy Pierścienia"? Byłbym rad i wdzięczny!
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Filmy

Postprzez oksymoron » 17 lis 2012, o 08:27

radush napisał(a):A ja odskoczę od tematu Pokłosia. Czy ktoś może mi polecić dobry Film "Historyczny" czy też historyczno przygodowy, albo dobre Fantasy pokroju "Władcy Pierścienia"? Byłbym rad i wdzięczny!

Wojownicy tęczy - oparty na faktach, i całkiem dobry. Tylko jest z nim taki problem, że pełna wersja trwa 4,5 godziny, w Internecie można znaleźć wersje około 2,5 godzinną. Polecił mi go kolega z pracy, jak później o nim rozmawialiśmy, okazało się, że on widział sceny, których w mojej wersji nie było :P. Może jest dostępna pełna wersja, nie szukałem aż tak intensywnie.

Jakoś nieskładnie to napisałem, ale po nocce jestem, piwo piję i nie kontaktuję jak należy. Nie chce mi się poprawiać. Sorry :)
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re: Filmy

Postprzez Jaaasiek » 17 lis 2012, o 13:49

@radush, polecam "Królestwo Niebieskie" z czystym sercem, świetnie zrealizowany film i do tego genialna muzyka!

@Horst - poleciałem szyderą bo śmieszne wydaje mi się, że film fabularny w Polsce może zostać tak potraktowany i aktor grający główną rolę został zaatakowany z różnych stron. Co to jest, lekcja historii? Ma obowiązek ją znać?
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Filmy

Postprzez Horst Uhlke » 20 lis 2012, o 17:16

Jaaasiek napisał(a):
@Horst - poleciałem szyderą bo śmieszne wydaje mi się, że film fabularny w Polsce może zostać tak potraktowany i aktor grający główną rolę został zaatakowany z różnych stron. Co to jest, lekcja historii? Ma obowiązek ją znać?


To nie jest "historical fiction" typu "Bękarty wojny" ale film mający aspiracje (jak mówią jego twórcy) do przełamywania kolejnych tabu na gruncie relacji polsko-żydowskich w latach II WŚ. Film dodatkowo finansowany przez polskiego podatnika, stąd krytyka jest uzasadniona, bo film przedstawia temat nierzetelnie a dodatkowo impregnuje utrwalone już stereotypy o Polakach - współtwórcach holocaustu. O ukrzyżowaniu klienta dochodzącego prawdy (?) już nawet nie wspomnę.
Co do aktorów odtwarzających role postaci historycznych, czy postaci na gruncie takich wydarzeń - powinni jak najbardziej przestudiować temat. Popieram tutaj zdanie aktorów starszej daty (Gajos, czy Nowicki), myślałem że Stuhr-jr zalicza się do wyznawców tego poglądu - jak widać myliłem się, w tym jednak bliżej jest mu do Much, czy Mroczków.
Pasikowski puścił pawia i tyle - zrobił to częściowo za publiczną kasę, więc niech się nie dziwi że tu i ówdzie będą pojawiać się takie głosy, zresztą może o to chodzi.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Filmy

Postprzez radush » 20 lis 2012, o 21:02

Jaaasiek napisał(a):@radush, polecam "Królestwo Niebieskie" z czystym sercem, świetnie zrealizowany film i do tego genialna muzyka!

Zdarzyło mi się obejrzeć, i to nie raz. Popieram, świetny film.
oksymoron napisał(a):
radush napisał(a):A ja odskoczę od tematu Pokłosia. Czy ktoś może mi polecić dobry Film "Historyczny" czy też historyczno przygodowy, albo dobre Fantasy pokroju "Władcy Pierścienia"? Byłbym rad i wdzięczny!

Wojownicy tęczy - oparty na faktach, i całkiem dobry. Tylko jest z nim taki problem, że pełna wersja trwa 4,5 godziny, w Internecie można znaleźć wersje około 2,5 godzinną. Polecił mi go kolega z pracy, jak później o nim rozmawialiśmy, okazało się, że on widział sceny, których w mojej wersji nie było :P. Może jest dostępna pełna wersja, nie szukałem aż tak intensywnie.

Jakoś nieskładnie to napisałem, ale po nocce jestem, piwo piję i nie kontaktuję jak należy. Nie chce mi się poprawiać. Sorry :)

Nie omieszkam sprawdzić na łikendzie.

Ze swojej strony polecę:
Trzy królestwa
Mongoł
Marco Polo
Lidice

Fabuła pomieszana z historią, ale jak najbardziej warta obejrzenia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Filmy

Postprzez artek » 22 lis 2012, o 00:23

właśnie wróciłem z "Mój rower" i polecam,
dobra gra aktorska urbaniaka i żmijewskiego, przyzwoite dialogi, nic nie jest narzucone albo na siłę lansowane
1,5h filmu mija błyskawicznie
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Filmy

Postprzez Jen » 22 lis 2012, o 00:50

A ja zastanawiam się czy jutro iść na "Mój rower" własnie czy na "Obławę"... Idę z facetem urodzinowo.

I jeszcze polecam film "Chłopiec A".
Nie zapominaj o ludziach,
że mają grypę, imieniny, małe kłopoty, nudne historyjki do opowiedzenia przez telefon. Nie zapominaj, chociaż oni też nie mają czasu. I mogą zapomnieć.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:15

Re: Filmy

Postprzez artek » 22 lis 2012, o 00:56

Jen napisał(a):A ja zastanawiam się czy jutro iść na "Mój rower" własnie czy na "Obławę"... Idę z facetem urodzinowo.

I jeszcze polecam film "Chłopiec A".




urodzinowo zdecydowanie rower ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Filmy

Postprzez Jen » 22 lis 2012, o 01:08

Proszę o uzasadnienie... :)

Nie widziałam obu filmów.
Nie zapominaj o ludziach,
że mają grypę, imieniny, małe kłopoty, nudne historyjki do opowiedzenia przez telefon. Nie zapominaj, chociaż oni też nie mają czasu. I mogą zapomnieć.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:15

Re: Filmy

Postprzez holyfido » 22 lis 2012, o 09:05

@radush, polecam "Królestwo Niebieskie" z czystym sercem, świetnie zrealizowany film i do tego genialna muzyka!

Ale tylko w wersji reżyserskiej czy tam rozszerzonej. Wersja kinowa jest fatalnie okrojona i tak naprawdę wprowadza sporo zamieszania. A film piękny. Oglądam go co parę miesięcy :-)
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 10:08

Re: Filmy

Postprzez Holba » 22 lis 2012, o 09:22

Jen napisał(a):Proszę o uzasadnienie... :)

Nie widziałam obu filmów.



zalezy co chcecie robic po seansie ;). Ja bym wybral cos zeby sie posmiac.
Jeżdżę bo chcę
Jeżdżę bo życie jest złe
Czy są pieniądze czy nie
Jeżdżę bo bawić się chcę
Jeżdżę bo wciąż kocham cie
Widzewie
 
Posty: 590
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 00:25

Re: Filmy

Postprzez zgrzyt » 22 lis 2012, o 11:24

Holba napisał(a):
Jen napisał(a):Proszę o uzasadnienie... :)
Nie widziałam obu filmów.

zalezy co chcecie robic po seansie ;). Ja bym wybral cos zeby sie posmiac.

mój rower to raczej film bardziej na wesoło, natomiast obława zdecydowanie ciężki film i raczej nie do śmiechu..
"Poproszę dwa piwa. Albo nawet trzy."
Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:56
Lokalizacja: z małej wsi

Re: Filmy

Postprzez Jen » 22 lis 2012, o 23:48

Film jak dla mnie słaby... tak 6/10. Na szczęście Jemu się podobał.
Wrażenie zrobił na mnie jedynie brak chwili zastanowienia, gdy trzeba było wejść do środka i uratować Ojca. Urbaniak świetnie grał.

Po seansie grzecznie do domu. Tak się bawią zapracowani ludzie. Wybór padł na Rower, ponieważ seans był 2 godziny wcześniej :D
Nie zapominaj o ludziach,
że mają grypę, imieniny, małe kłopoty, nudne historyjki do opowiedzenia przez telefon. Nie zapominaj, chociaż oni też nie mają czasu. I mogą zapomnieć.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:15

Re: Filmy

Postprzez onyx » 22 lis 2012, o 23:54

Ale nawet zapracowani ludzie mają święte prawo do dobrej zabawy :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Filmy

Postprzez artek » 23 lis 2012, o 01:23

Jen napisał(a):Film jak dla mnie słaby... tak 6/10. Na szczęście Jemu się podobał.
Wrażenie zrobił na mnie jedynie brak chwili zastanowienia, gdy trzeba było wejść do środka i uratować Ojca. Urbaniak świetnie grał.

Po seansie grzecznie do domu. Tak się bawią zapracowani ludzie. Wybór padł na Rower, ponieważ seans był 2 godziny wcześniej :D



i to jest argument przeciwko szkole :D
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Filmy

Postprzez Jedras » 26 lis 2012, o 19:33

Dzisiaj z Newsweekiem "Prometeusz" na dvd za 30 zeta:)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez Bulizzor » 27 lis 2012, o 00:29

Jedras napisał(a):Dzisiaj z Newsweekiem "Prometeusz" na dvd za 30 zeta:)


o 30zł za dużo
Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:21
Lokalizacja: Żory

Re: Filmy

Postprzez Jaaasiek » 27 lis 2012, o 00:36

Gadaj zdrów.
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Filmy

Postprzez Jedras » 27 lis 2012, o 09:34

Bulizzor napisał(a):
Jedras napisał(a):Dzisiaj z Newsweekiem "Prometeusz" na dvd za 30 zeta:)


o 30zł za dużo


Dobre.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Filmy

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 27 lis 2012, o 10:40

A ja się zgadzam - ale to już nawet nie chodzi o "Prometeusza", tylko nie kupiłbym już czegokolwiek na nośniku DVD po prostu ;-)
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Filmy

Postprzez artek » 27 lis 2012, o 11:26

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):nie kupiłbym już czegokolwiek na nośniku DVD po prostu ;-)

only blue?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Filmy

Postprzez holyfido » 27 lis 2012, o 11:49

only blue?

Słusznie Łosiu prawi :) Różnica jest kolosalna i to zarówno w obrazi jak i dźwięku.
Da się zobaczyć różnicę pomiędzy 1080p i BR w obrazie, choć nie jest jakaś olbrzymia, a już bez wątpienia w dźwięku.
Zanim nie kupiłem odtwarzacza BR nie sądziłem, że różnica może być taka duża.

Co prawda najwięcej zależy od tego co masz nagrane. Może się zdarzyć, że upskalowane DVD będzie miało lepszy obraz niż BR, który jest tak naprawdę obrazem o jakości DVD nagranym na nośniku BR (sygnału BR odtwarzacze nie upskalują).

A oglądam aktualnie Game of Thrones (na BR) i jestem zachwycony.
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 10:08

Re: Filmy

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 27 lis 2012, o 12:09

artek napisał(a):only blue?


Tak. Blu-ray i pochodne. Ja po prostu odkąd kupiłem pierwsze LCD, czyli jakieś 3-4 lata temu, nie mogę patrzeć na DVD (od divxów to mnie oczy bolo i zęby jebio).
No i też nie mam skrupułów, aby ściągać z sieci w 1080p tych filmów, które już raz na DVD zanabyłem za kosmiczne pieniądze (typu na przykład Braveheart czy Szeregowiec Ryan). Zwłaszcza, że jakikolwiek film w remuksie czy innym ripie jest o niebo wygodniejszy w kwestii dostosowywania napisów - bo jakości napisów polskim dystrybutorom DVD nie mogę wybaczyć.

Holyfido napisał(a):Co prawda najwięcej zależy od tego co masz nagrane. Może się zdarzyć, że upskalowane DVD będzie miało lepszy obraz niż BR, który jest tak naprawdę obrazem o jakości DVD nagranym na nośniku BR (sygnału BR odtwarzacze nie upskalują).


Holy, gdzie Ty widział lepszy obraz na DVD po upscalingu niż na BR?
I "Obraz o jakości DVD nagrany na nośniku BR"? - herezje jakieś czy mi się zdaje?
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 195 gości

cron