Nowy Kult

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Nowy Kult

Postprzez Thorgal » 11 sty 2016, o 02:46

Płyty Kultu od prawie 20 lat to stylistyczny bałagan i rozgardiasz.
Bronia ich 2-3 numery, które można wybrac z kazdej (z Prosto żadnego). Te nawiązujące energia i klimatem do Kultu lat 80 i 90.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 11 sty 2016, o 13:17

Thorgal napisał(a):Płyty Kultu od prawie 20 lat to stylistyczny bałagan i rozgardiasz.
Bronia ich 2-3 numery, które można wybrac z kazdej (z Prosto żadnego). Te nawiązujące energia i klimatem do Kultu lat 80 i 90.


nic z Prosto? a Układ zamknięty, Prosto i Teide?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez Neghe » 11 sty 2016, o 13:41

artek napisał(a):
Thorgal napisał(a):Płyty Kultu od prawie 20 lat to stylistyczny bałagan i rozgardiasz.
Bronia ich 2-3 numery, które można wybrac z kazdej (z Prosto żadnego). Te nawiązujące energia i klimatem do Kultu lat 80 i 90.


nic z Prosto? a Układ zamknięty, Prosto i Teide?


Kwestia gustu. Moim zdaniem przyszło jakieś znużenie muzyką Kultu,która nie podlega od wielu lat zmianom. Uważam, że jakby takie "Opowiadam się za miłością" znajdowało się na albumie z lat 90., to byłaby to lubiana piosenka i mogłaby się wpisać w tamtą stylistykę. Podobnie jak z niektórymi innymi numerami z ostatniego i przedostatniego albumu.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 11 sty 2016, o 13:54

Neghe napisał(a): Moim zdaniem przyszło jakieś znużenie muzyką Kultu,która nie podlega od wielu lat zmianom. Uważam, że jakby takie "Opowiadam się za miłością" znajdowało się na albumie z lat 90., to byłaby to lubiana piosenka i mogłaby się wpisać w tamtą stylistykę. Podobnie jak z niektórymi innymi numerami z ostatniego i przedostatniego albumu.


niemniej są kawałki, które słyszane po raz setny dalej są świetne, wzbudzają emocje i wywołują dreszczyk emocji, i są takie, zwłaszcza z dwóch ostatnich płyt, które "leżą na półce"
choć ja mam swoje lata i pewnie nie jestem już obiektywny w tych sprawach
jak to kiedyś ktoś powiedział: największymi odbiorcami muzyki są ludzie w wieku 15-22, i patrząc na poczynania niektórych kapel widać o co kaman (wyzłośliwię się ponownie na Litzatorpedę)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez gad » 11 sty 2016, o 14:25

artek napisał(a):nic z Prosto? a Układ zamknięty, Prosto i Teide?


To dość wymowne, że z ostatniej płyty Kultu wybierasz piosenkę bez tekstu, jako przykład "tej dobrej".
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Kult

Postprzez Neghe » 12 sty 2016, o 14:17

gad napisał(a):
artek napisał(a):nic z Prosto? a Układ zamknięty, Prosto i Teide?


To dość wymowne, że z ostatniej płyty Kultu wybierasz piosenkę bez tekstu, jako przykład "tej dobrej".


Ale IMO teksty w "Moja Myszko", "Nie chcę grać w reprezentacji" (pierwsze co mi przychodzi do głowy) na pewno nie odbiegają poziomem od np. tekstów z Melassy. Zastanawiam się czy moje i Wasze spojrzenie na te teksty nie jest zbyt surowe.
Z drugiej strony wydaje mi się, że nowe czasy potrzebują nowych tekściarzy i może być tak, że lubiany przez nas Kazik nie wyśpiewa już nic odświeżającego. Mi się marzą teksty o prawdopodobnym upadku zachodniej cywilizacji na wzór tej rzymskiej! (zamiast cnieustannego uderzania w naszych rodzimych urzędników i polityków) Ale oczywiście, wiele osób może uważać inaczej.

PS. Tekst w "Nie chcę grać w reprezentacji" jest bardzo fajny, poza błędami jezykowymi
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 12 sty 2016, o 15:40

Może po prostu czasy coraz bardziej się zmieniają, a tekściarze w obecnej sytuacji kompletnie nie mają o czym pisać.
A z drugiej strony ja lubię wsłuchiwać się w przekaz tekstu :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2513
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez djadijos » 12 sty 2016, o 16:47

niech kazik użyje ten tekst o pedofilach z kk który pisał do knz
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Nowy Kult

Postprzez maka » 12 sty 2016, o 18:08

Neghe napisał(a):Mi się marzą teksty o prawdopodobnym upadku zachodniej cywilizacji na wzór tej rzymskiej! (zamiast cnieustannego uderzania w naszych rodzimych urzędników i polityków).

Ostatnio właśnie o tym samym myślałem. Szczególnie, że temat jest szeroki i w sumie nieruszony jeszcze. Kalifat liznął ten temat i bardzo dobrze się przyjął. Mogłaby też wyjść jakaś piosenka z wizją Europy za te 10-15 lat. Nie mi o tym decydować, ale ucieszyłbym się gdyby powstał tekst z tego tematu.
Jeszcze co do płyty, już to kiedyś pisałem, ale liczę że muzyka na tej płycie będzie bardziej stonowana, bez tego natłoku. Na wcześniejszych płytach w większości piosenek każdy instrument ma swoje miejsce, czego nie można powiedzieć o Prosto (płycie, bo sama piosenka lekko odstaje pod tym względem od reszty płyty).
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 12 sty 2016, o 20:24

Neghe napisał(a):
Ale IMO teksty w "Moja Myszko", "Nie chcę grać w reprezentacji" (pierwsze co mi przychodzi do głowy) na pewno nie odbiegają poziomem od np. tekstów z Melassy. Zastanawiam się czy moje i Wasze spojrzenie na te teksty nie jest zbyt surowe.
Z drugiej strony wydaje mi się, że nowe czasy potrzebują nowych tekściarzy i może być tak, że lubiany przez nas Kazik nie wyśpiewa już nic odświeżającego. Mi się marzą teksty o prawdopodobnym upadku zachodniej cywilizacji na wzór tej rzymskiej! (zamiast cnieustannego uderzania w naszych rodzimych urzędników i polityków) Ale oczywiście, wiele osób może uważać inaczej.

PS. Tekst w "Nie chcę grać w reprezentacji" jest bardzo fajny, poza błędami jezykowymi



moim zdaniem odbiegają; Kazik nie ma już tej lekkości pióra co kiedyś, za duży natłok słów i tym samym trudność w przekazie; jakiś sens w tych piosenkach jest ale to trochę jak z artykułem w dzienniku, czytasz pół strony a tak na prawdę sedno mogłoby zawierać się w dwóch zdaniach;
i nie chodzi tu o jechanie po Kaziku i krytykę jego poczynań, można powiedzieć: jak taki jesteś mądry to sam napisz; niemniej przyzwyczaił nas do wysokiego poziomu tekstów to teraz mamy, zwyczajne, adekwatne do tego oczekiwania;
po wydaniu Hurra i Prosto, Kazik mówił, że to najlepsze płyty, może tak jest, ja się nie znam
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez Jedras » 14 sty 2016, o 21:51

http://muzyka.onet.pl/newsy/boys-are-ba ... own/3h7qhv
Jest trochę o nowej płycie i podobno ma być sporo dęciaków. Osobiście średnio mi się ten fakt podoba:P
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 15 sty 2016, o 00:47

Jedras napisał(a):http://muzyka.onet.pl/newsy/boys-are-back-in-town/3h7qhv
Jest trochę o nowej płycie i podobno ma być sporo dęciaków. Osobiście średnio mi się ten fakt podoba:P



tak od kilku sezonów zespół brzmi a Kazik nie lubi gitar;
oby teksty poszły dobre;
el dupa ostatnia - muza dobra, teksty najgorsze - co podkreśla sam mistrz pióra
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez djadijos » 18 sty 2016, o 23:12

Zaczęli dziś nagrywki :)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Nowy Kult

Postprzez Jedras » 19 sty 2016, o 17:59

Czyli pewnie płyta wyjdzie jesienią;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Nowy Kult

Postprzez Thorgal » 21 sty 2016, o 18:33

Oby nie popełnili tego samego błędu co z płytą "Prosto", a więc nie nagrali najgorszej płyty w historii zespołu.

Wszyscy czekamy na drugie "Spokojnie", a więc płytę, która zapisze się na zawsze w historii polskiej muzyki rockowej.
:-)
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Kult

Postprzez sumkinda » 21 sty 2016, o 20:53

Taa... Wszyscy chcemy słuchać Spokojnie przez następne 20 lat, i czytać thorgala - taki powiew świeżości :D
Pamiętam powstanie warszawskie, bo powstałem po imprezie we Warszawie właśnie...
Avatar użytkownika
 
Posty: 123
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 15:08
Lokalizacja: Piła, Warszawa, Ełk

Re: Nowy Kult

Postprzez Thorgal » 21 sty 2016, o 22:36

I za to kochamy grupkę Kult. Kazik nie używa czytników ebookow i facebooka. Stare jest calkiem dobre. Nowe im nie wychodzi. Nie odnajdują sie w tych nowych tempach.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 21 sty 2016, o 22:54

Jedras napisał(a):Czyli pewnie płyta wyjdzie jesienią;)

Możliwe :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2513
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 21 sty 2016, o 23:07

obstawiam termin przedwakacyjny a nawet wiosenny ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 22 sty 2016, o 23:59

Oby :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2513
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez maka » 25 sty 2016, o 13:27

Prosto z facebooka
Jako, że dziś poniedziałek, to mamy dla Was coś na rozruch:

https://youtu.be/GM0OEaRnM-A?list=PLfo7rU6KgPU8VlX7NvQK8RDrKYtkxx5UI

Ciężko coś powiedzieć na podstawie tego filmiku, ale part1 sugeruje że będzie więcej :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez oksymoron » 25 sty 2016, o 16:26

maka napisał(a):Prosto z facebooka
Jako, że dziś poniedziałek, to mamy dla Was coś na rozruch:

https://youtu.be/GM0OEaRnM-A?list=PLfo7rU6KgPU8VlX7NvQK8RDrKYtkxx5UI

Ciężko coś powiedzieć na podstawie tego filmiku, ale part1 sugeruje że będzie więcej :P

OSTRZEŻENIE: po filmiku ze studia automatycznie włącza się kawałek "Dzisiaj jest mojej córki wesele" :-P
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re:

Postprzez Bullet » 27 sty 2016, o 03:26

oksymoron napisał(a):
maka napisał(a):Prosto z facebooka
Jako, że dziś poniedziałek, to mamy dla Was coś na rozruch:

https://youtu.be/GM0OEaRnM-A?list=PLfo7rU6KgPU8VlX7NvQK8RDrKYtkxx5UI

Ciężko coś powiedzieć na podstawie tego filmiku, ale part1 sugeruje że będzie więcej :P

OSTRZEŻENIE: po filmiku ze studia automatycznie włącza się kawałek "Dzisiaj jest mojej córki wesele" :-P

Dzięki za ostrzeżenie. Zdążyłem wyłączyć w porę... :P

Pozdro ;)
2003-10-17/2004-05-02/2004|KULT:142|03/2018-11-04/2018-11-16
2004-01-15/2009-02-14/2009-| KNŻ:25 |15/2015-02-22/2015-02-26
2008-02-02/2008-04-19/2008|L DÓPA:11 |/2013-04-20/2014-05-11
2007-05-18/2007-|KAZIK & BULDOG/BULDOG:23 |-03/2014-03-30
 
Posty: 734
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:07
Lokalizacja: Bliżej/dalej nieokreślona

Re: Nowy Kult

Postprzez Jedras » 1 lut 2016, o 17:48

http://muzyka.onet.pl/newsy/novaa/sx9ws3
Że niby o nową płytę chodzi czy o jakieś dziecko? ;)
"Jak się urodzi, to założę, i tydzień nie będę trzeźwiał…Żart. Nie będzie na to czasu. Chwilę po trzeba będzie jechać na pierwsze anplakty."
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Nowy Kult

Postprzez giżut » 2 lut 2016, o 04:00

Czy Jarek chce przez to powiedzieć, że wydadzą płytę jeszcze w lutym? Czy to możliwe zgrać, zmiksować, wytłoczyć i dystrybuować płytę w 3-4 tygodnie?
Jeśli tak, to cytując klasyka... "mają rozmach, skur.ysyny" :)
I trzymam kciuki za nowego longplaya.
 
Posty: 105
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 08:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 489 gości