Nowy Kult

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Nowy Kult

Postprzez Thorgal » 5 gru 2019, o 19:18

Nowe płyty nie wychodzą Kultowi od czasu OKSK.

Może więc zrobić tak:
- urządzić plebiscyt fanów na 30 numerów z lat 1982-2000
- nagrać 30 najwyżej notowanych w wersji studyjnej

Obecne aranże i sprawność muzyczna Kultu jest atutem. Można to wykorzystać nagrywając stare na nowo.

Nowe płyty niszczą wizerunek Kultu jako dobrej kapeli :)
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 5 gru 2019, o 20:02

Kult jest dobry od lat i nagra nową płytę w swoim sprawdzonym stylu.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez djadijos » 5 gru 2019, o 20:26

Prosto czy Hurra nie były tak złymi płytami, gorzej natomiast Wstyd.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Nowy Kult

Postprzez jarekg » 5 gru 2019, o 21:48

Cóż, kwestia gustu, dla mnie "Prosto" było raczej średnie, "Hurra" i "Wstyd" do przyjęcia.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Nowy Kult

Postprzez djadijos » 5 gru 2019, o 22:42

donkey napisał(a):Będzie kiedyś nowa płyta Kultu? Może Tata 3 :) chociażby :?:

Tata 3 nagrali przecież z Kwartetem.

Już prędzej jeszcze coś nowszego. Tekstów chyba zostało trochę. Tylko czy nie lepiej by Tata 4 nagrał znowu Kwartet ?
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 6 gru 2019, o 01:14

Thorgal napisał(a):Nowe płyty nie wychodzą Kultowi od czasu OKSK.

Może więc zrobić tak:
- urządzić plebiscyt fanów na 30 numerów z lat 1982-2000
- nagrać 30 najwyżej notowanych w wersji studyjnej

Obecne aranże i sprawność muzyczna Kultu jest atutem. Można to wykorzystać nagrywając stare na nowo.

Nowe płyty niszczą wizerunek Kultu jako dobrej kapeli :)



Po co?

Jeśli coś ma powstać, to niech to będzie nowy, dopracowany materiał.
Myślę, że na tym poziomie muzycznym, na którym Kult jest obecnie, zrobienie 20 przyzwoitych kawałków, nie stanowi żadnego problemu. Fajnie, gdyby przed wydaniem płyty, numery zostały poddane pod głosowanie fanów, celem wybrania 10-12 najlepszych, na płytę. Mogłyby być w jakości przed masteringiem, tak żeby nikt nie sięgał po kradzione. Reszta, żeby nie poszła do kosza, mogłaby trafić na single. Ostatnie trzy płyty, gdyby w nich pogrzebać dałyby jedną, całkiem porządną. Zawsze przy produkcji płyty były głosowania i wybór ze strony członków kapeli. To może tym razem niech fani stworzą płytę z tego co zespół spłodzi? W końcu to ma się nam podobać. ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez djadijos » 6 gru 2019, o 07:48

artek napisał(a):
Thorgal napisał(a):Nowe płyty nie wychodzą Kultowi od czasu OKSK.

Może więc zrobić tak:
- urządzić plebiscyt fanów na 30 numerów z lat 1982-2000
- nagrać 30 najwyżej notowanych w wersji studyjnej

Obecne aranże i sprawność muzyczna Kultu jest atutem. Można to wykorzystać nagrywając stare na nowo.

Nowe płyty niszczą wizerunek Kultu jako dobrej kapeli :)



Po co?

Jeśli coś ma powstać, to niech to będzie nowy, dopracowany materiał.
Myślę, że na tym poziomie muzycznym, na którym Kult jest obecnie, zrobienie 20 przyzwoitych kawałków, nie stanowi żadnego problemu. Fajnie, gdyby przed wydaniem płyty, numery zostały poddane pod głosowanie fanów, celem wybrania 10-12 najlepszych, na płytę. Mogłyby być w jakości przed masteringiem, tak żeby nikt nie sięgał po kradzione. Reszta, żeby nie poszła do kosza, mogłaby trafić na single. Ostatnie trzy płyty, gdyby w nich pogrzebać dałyby jedną, całkiem porządną. Zawsze przy produkcji płyty były głosowania i wybór ze strony członków kapeli. To może tym razem niech fani stworzą płytę z tego co zespół spłodzi? W końcu to ma się nam podobać. ;)



artek, mastering to już akurat wisienka na torcie. Np. Buraki Luxtorpedy są wydane bez masteringu.

Jeśli chcesz iść w tym kierunku, to prędzej bym już nagrywał dźwięk na próbach mniej profesjonalnie.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Nowy Kult

Postprzez Maro » 6 gru 2019, o 15:19

artek napisał(a):W końcu to ma się nam podobać. ;)

No chyba właśnie nie. Takie podejście to początek końca każdej kapeli.
L: Tak samo źle byłoby mi w towarzystwie kogoś kto jest zoofilem, pedofilem, albo fetyszystą takim co lubi być poniżanym podczas hmm "seksu".
CZ-Ł: Zapomniałeś jeszcze wymienić morderców, gwałcicieli i Arabów, bo porwali Stasia i Nel.
 
Posty: 212
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:43

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 6 gru 2019, o 16:28

Maro napisał(a):
artek napisał(a):W końcu to ma się nam podobać. ;)

No chyba właśnie nie. Takie podejście to początek końca każdej kapeli.


Hurra, Prosto, Wstyd - po wydaniu każdej płyty, zespół był niesamowicie zadowolony, każda płyta w chwili swojej premiery była najlepsza...

Wysoka frekwencja na koncertach, podczas ostatniej trasy chociażby, wynika z tego, że nikt nie lubi piosenek... dlatego o końcu czegokolwiek nie ma co mówić...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 6 gru 2019, o 16:29

djadijos napisał(a):
donkey napisał(a):Będzie kiedyś nowa płyta Kultu? Może Tata 3 :) chociażby :?:

Tata 3 nagrali przecież z Kwartetem.

Już prędzej jeszcze coś nowszego. Tekstów chyba zostało trochę. Tylko czy nie lepiej by Tata 4 nagrał znowu Kwartet ?


jaki Tata 4... litości już z tym ...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 6 gru 2019, o 16:30

djadijos napisał(a):
artek napisał(a):
Thorgal napisał(a):Nowe płyty nie wychodzą Kultowi od czasu OKSK.

Może więc zrobić tak:
- urządzić plebiscyt fanów na 30 numerów z lat 1982-2000
- nagrać 30 najwyżej notowanych w wersji studyjnej

Obecne aranże i sprawność muzyczna Kultu jest atutem. Można to wykorzystać nagrywając stare na nowo.

Nowe płyty niszczą wizerunek Kultu jako dobrej kapeli :)



Po co?

Jeśli coś ma powstać, to niech to będzie nowy, dopracowany materiał.
Myślę, że na tym poziomie muzycznym, na którym Kult jest obecnie, zrobienie 20 przyzwoitych kawałków, nie stanowi żadnego problemu. Fajnie, gdyby przed wydaniem płyty, numery zostały poddane pod głosowanie fanów, celem wybrania 10-12 najlepszych, na płytę. Mogłyby być w jakości przed masteringiem, tak żeby nikt nie sięgał po kradzione. Reszta, żeby nie poszła do kosza, mogłaby trafić na single. Ostatnie trzy płyty, gdyby w nich pogrzebać dałyby jedną, całkiem porządną. Zawsze przy produkcji płyty były głosowania i wybór ze strony członków kapeli. To może tym razem niech fani stworzą płytę z tego co zespół spłodzi? W końcu to ma się nam podobać. ;)



artek, mastering to już akurat wisienka na torcie. Np. Buraki Luxtorpedy są wydane bez masteringu.

Jeśli chcesz iść w tym kierunku, to prędzej bym już nagrywał dźwięk na próbach mniej profesjonalnie.


nie wiem co jest w przypadku Lux
nie chodzi o te szczegóły nagrania, bardziej o jakąś ideę
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez Maro » 6 gru 2019, o 17:40

artek napisał(a):
Maro napisał(a):
artek napisał(a):W końcu to ma się nam podobać. ;)

No chyba właśnie nie. Takie podejście to początek końca każdej kapeli.


Hurra, Prosto, Wstyd - po wydaniu każdej płyty, zespół był niesamowicie zadowolony, każda płyta w chwili swojej premiery była najlepsza...

Wysoka frekwencja na koncertach, podczas ostatniej trasy chociażby, wynika z tego, że nikt nie lubi piosenek... dlatego o końcu czegokolwiek nie ma co mówić...

Może napisałem zbyt skrótowo. Chodzi mi o to, że jak zespół nagrywa z myślą o tym, żeby podobało się publice to raczej mało kreatywne jest. Wolałbym, żeby nagrywali co im w duszy albo w sercach gra. A jak nie gra, to niech nie nagrywają. A chętni na płyty i koncerty pewnie i tak się znajdą.
L: Tak samo źle byłoby mi w towarzystwie kogoś kto jest zoofilem, pedofilem, albo fetyszystą takim co lubi być poniżanym podczas hmm "seksu".
CZ-Ł: Zapomniałeś jeszcze wymienić morderców, gwałcicieli i Arabów, bo porwali Stasia i Nel.
 
Posty: 212
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:43

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 6 gru 2019, o 18:01

Na całe szczęście mogą nagrywać coś w czym czują się w pełni szczerze wobec siebie i wobec słuchaczy.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez Thorgal » 7 gru 2019, o 04:39

Covery Krótkiej Piłki. Jest zielone światło.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Kult

Postprzez amonos » 8 gru 2019, o 04:48

Skąd takie info Panie kolego? Jak wiesz to się podziel proszę. Pozdrawiam cieplutko
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28 sie 2015, o 10:23

Re: Nowy Kult

Postprzez artek » 10 gru 2019, o 10:50

Maro napisał(a): Chodzi mi o to, że jak zespół nagrywa z myślą o tym, żeby podobało się publice to raczej mało kreatywne jest. Wolałbym, żeby nagrywali co im w duszy albo w sercach gra. A jak nie gra, to niech nie nagrywają. A chętni na płyty i koncerty pewnie i tak się znajdą.



To ja nie mówię, że mamy pisać tekst i ważyć każdą nutkę, tylko,że tak powtórzę:
z nagranego materiału, który przygotowany jest na nową płytę, z zestawu dajmy na to 20 piosenek do wyboru, moglibyśmy pobawić się my, w ten ostateczny kształt. Paniał?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowy Kult

Postprzez Jedras » 11 gru 2019, o 19:42

Jak wróci Banan to biorę nową płytę w ciemno.
Niestety wiadomo, że nie wróci.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 5 wrz 2021, o 11:08

jarekg napisał(a):Cóż, kwestia gustu, dla mnie "Prosto" było raczej średnie, "Hurra" i "Wstyd" do przyjęcia.

Wstyd to jedyna płyta,której postanowiłam nie kupować,kiedy było o niej najbardziej głośno,ale suplement mam i cały Wstyd też w swoim czasie z pewnością zagości wśród reszty plyt,teraz jak najsilniejsze emocje związane z tym wydawnictwem minęły :arrow: :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 25 lis 2021, o 11:14

Taka chwilowa odskocznia :idea: posiadanie roweru nie zabija możliwości chodzenia i biegania :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 5 gru 2022, o 14:37

artek napisał(a):
Maro napisał(a): Chodzi mi o to, że jak zespół nagrywa z myślą o tym, żeby podobało się publice to raczej mało kreatywne jest. Wolałbym, żeby nagrywali co im w duszy albo w sercach gra. A jak nie gra, to niech nie nagrywają. A chętni na płyty i koncerty pewnie i tak się znajdą.



To ja nie mówię, że mamy pisać tekst i ważyć każdą nutkę, tylko,że tak powtórzę:
z nagranego materiału, który przygotowany jest na nową płytę, z zestawu dajmy na to 20 piosenek do wyboru, moglibyśmy pobawić się my, w ten ostateczny kształt. Paniał?

Taki tekst napisać to diament,że serce mi się skrzy bo znów ktoś słucha mnie jak mszy :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 6 gru 2022, o 23:46

Od nowa skoro na pierwszej stronie nawet wyrwane z kontekstu po kultowemu napisane :idea: Edenu,który zostawiłeś dla nas 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 27 gru 2022, o 13:07

djadijos napisał(a):Panie, mało Panu w tym roku płyt ;) ??

Po nowym roku niech wydadzą.


Koncertowe wydawnictwa z Poland Rock dobrze że jest dla wszystkich,nie możliwością w pełni nagrać muzyczny plener,ale zapis historii 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 27 cze 2023, o 11:32

Szkoda tematu,Buldog grał o Wojnach.Kult inni,a dziś słyszę zdanie w reklamie :arrow: poczuj moc polskiej armii :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez onyx » 8 lip 2023, o 08:54

Najpierw przed laty poznałam piosenkę młodych wioślarzy,później do Ani :idea: Jakie do Ani jest muzycznie dopracowane,nawet muzycznie. 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Nowy Kult

Postprzez Neghe » 8 lip 2023, o 18:02

onyx napisał(a):Najpierw przed laty poznałam piosenkę młodych wioślarzy,później do Ani :idea: Jakie do Ani jest muzycznie dopracowane,nawet muzycznie. 8-)


Co to ma wspólnego z nowym Kultem? Wchodzę do wątku licząc że przeczytam coś konstruktywnego a czytam coś na wzór randomowych wpisów na Twitterze jednego użytkownika. Z mojej strony - nie spamuj. Są inne wątki gdzie możesz przekazywać taka treść.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości