Koniec KaeNŻetu

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez djadijos » 2 gru 2014, o 15:02

Obrazek

wersja poprawiona

Trasa pożegnalna przedstawia się tak.
Niestety to są wszystkie miasta w których odbędą się ostatnie koncerty KNŻ.
Autorem plakatu jest Andreas Torneberg.

Z fanpage-a knż...
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez Krasz » 2 gru 2014, o 15:46

nie ma Kato, słabo!
Gdy swoją ręką ścisnąć rękę zakrwawioną musowo się zabrudzi tak już to jest zrobione.
Avatar użytkownika
 
Posty: 174
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:48
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez KULTowyTOMASZ » 2 gru 2014, o 16:23

Słabo no i bez Rzeszowa.. LITZA grabisz sobie synku.. Jeśli się to nie zmieni bede musiał szukać kogoś stąd kto z okolic Jasła będzie toczył się do grodu Kraka.
Staszewski Kazimierz ! Nie rusz Kazika , bo zginiesz !


Obrazek
https://www.last.fm/pl/user/ToksycznyTomasz
Avatar użytkownika
 
Posty: 463
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja: Jasło

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez rychu » 2 gru 2014, o 19:42

Aż trudno mi pojąć, że bez trójmiasta
Ludzie nie wykształceni sa o wiele lepsi od ludzi wykształconych.
Człowiek wykształcony jest silnie spaczony swoją wiedzą. A. C
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:59

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez Mikoszczecin » 2 gru 2014, o 20:24

Szok, jest Stetin. Cyba wynagrodzenie za brak pomarańczowej. Wie może gdzie odbędzie się szczeciński koncert? Mi niestety nie udało się znaleźć takich informacji.
KAZIK must stand
 
Posty: 33
Dołączył(a): 16 sie 2013, o 13:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez artek » 2 gru 2014, o 20:25

czekam na specjalne koszuliny
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez donkey » 2 gru 2014, o 20:27

Nędza ta "trasa". Jak to szło,


Śpi bieda, śpi bieda, a nędza ją budzi.
Chodź biedo, chodź biedo, pójdziemy do ludzi.
Oj, nie wstanę, oj nie pójdę, Nędzo moja złota
Póki hasa między ludem kumoszka głupota.
Ogłaszają dniem i nocą że głupota zmarła
A głupota pyta: "po co?", ogona zadarła.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez kazikomianiak » 2 gru 2014, o 20:31

No kiepskawa, ale mi leży jedynie Poznań :/ Miałem nadzieję, kilka miast, ale trudno...
,, LUDZKIE DROGI, KAŻDA INNA JEST" - ZERO GAIN
Avatar użytkownika
 
Posty: 181
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 20:17
Lokalizacja: Trzciel (lubuskie)

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez donkey » 2 gru 2014, o 20:42

kazikomianiak napisał(a):No kiepskawa, ale mi leży jedynie Poznań :/ Miałem nadzieję, kilka miast, ale trudno...


Mogli by zagrać jako support przed Arką i Torpedą :D. Wtedy koncertów było by 5 razy więcej :P.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez artek » 2 gru 2014, o 21:02

donkey napisał(a):
kazikomianiak napisał(a):No kiepskawa, ale mi leży jedynie Poznań :/ Miałem nadzieję, kilka miast, ale trudno...


Mogli by zagrać jako support przed Arką i Torpedą :D. Wtedy koncertów było by 5 razy więcej :P.


Luxtorpeda, koncerty:

rok 2011 - 61 koncertów

rok 2012 - 78 koncertów

rok 2013 - 78 koncertów

rok 2014 - 58 koncertów + 7 do zagrania

nie da rady, żeby tyle zagrali :mrgreen:
różne wspólnoty nie pozwalają :mrgreen:
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez donkey » 2 gru 2014, o 21:22

To hipokryta. Wszpólnota ekusrastyczna mu przeszkadza.

P.S. To rzeczywiście zespół dla licealistów, jak pisałeś. Tylko trzeba zaliczyć niektórych studencików do tego grona, bo to teraz prawie jak za naszych czasów przedszkole.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez Jaaasiek » 2 gru 2014, o 21:52

Donkey, bez urazy, ale bzdury walisz :)
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez donkey » 2 gru 2014, o 23:26

Jaaasiek napisał(a):Donkey, bez urazy, ale bzdury walisz :)


Liczyłem się z taką odpowiedzią, bo już wcześniej o tym mówiłeś. Może walę :). Tylko podaj mi jedna piosenkę Torpedy, która ma wpływ na histoię rocka. Takie piosenki KnŻ (jeszcze bez kościelnego) jak: Tak się robi..., Mama prosiła, Nie ma liości... to jest coś, a co tam mają w tej kapeli - w Arce są dla mnie ważniejsze piosenki niż tam. Muzycznie natomiast i wokalnie, to już Torpeda nie dorasta KnŻ do kolan :) - tak na zachętę, ale to tylkop moje zdanie. Możesez mieć inne, ale napisz cos więcej niż zdanie :)
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez donkey » 2 gru 2014, o 23:38

Jeszce dodam tylko, że pamiętam po reaktywacji, jak wielebny mówił we wspólnych wywadach, że się cieszy, że może grać ze swoimi PRZYJACIÓMI, i na to mu odpowiedzieli Kwaitek i Burza ((przynajmniej jeden z nich), że nie sa żadnymi przyjaciółmi. Tyle chyba starczy... więcej się nie ma co rozpisywać. Litza po prostu pierdoli głupoty bardz często i często zmienia zdanie.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez donkey » 2 gru 2014, o 23:43

P.S. I nie "obrażaj się"., bo ja Cię nie traktuję jak licealisty.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez artek » 3 gru 2014, o 00:45

donkey napisał(a):To hipokryta. Wszpólnota ekusrastyczna mu przeszkadza.

P.S. To rzeczywiście zespół dla licealistów, jak pisałeś. Tylko trzeba zaliczyć niektórych studencików do tego grona, bo to teraz prawie jak za naszych czasów przedszkole.




jak też wcześniej pisałem, zespół super tylko moja percepcja już nie na tą ofertę ;)
gdym miał połowę lat mniej niż mam, to bym się jarał
pierwsza płyta - nabyłem z wielkiej ciekawości, płyta gdzieś leży
druga płyta - kupiłem w ramach promocji allegro -płyta gdzieś leży
trzecia płyta - nie udało mi się nabyć na promocji allegro, nawet nie fatygowałem się dalej
w czwartek koncert Lux w moim mieście, klub znajomy, mogę wejść bez biletu, nie idę
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez Rafau » 3 gru 2014, o 03:10

Jaaasiek napisał(a):Nie czaję zupełnie pretensji do Litzy...


Zgadzam się. Co prawda nie jestem fanem Luxów ale nie rozumiem co wam ona przeszkadza. Domyślam się, że jest to spowodowane głównie samym faktem końca KNŻtu. Nie rozumiem też pretensji w strone Litzy. Postanowił opuścić zespół i pójść swoją drogą. Gdyby zespół chciał grać dalej to daliby radę i bez niego. Osobiście myślę, że Kazikowi już się nie chciało tego ciągnąć, a odejście Litzy było dobrym pretekstem żeby to zakończyć.

donkey napisał(a):P.S. To rzeczywiście zespół dla licealistów, jak pisałeś. Tylko trzeba zaliczyć niektórych studencików do tego grona, bo to teraz prawie jak za naszych czasów przedszkole.


Czemu ma służyć argument, że na koncert jakiegoś zespołu przychodzą w większości młodzi ludzie? To źle?
Nie wszystko przychodzi z wiekiem i niejeden z nas chodził na koncerty będąc licealistą.
Nie każdy też ma potrzebę słuchania muzyki z "głębszymi" tekstami (nie mówie o Luxach bo się nie wsłuchiwałem), chociaż to i tak jest kwestia interpretacji.
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 13:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez artek » 3 gru 2014, o 11:10

Rafau napisał(a):

Czemu ma służyć argument, że na koncert jakiegoś zespołu przychodzą w większości młodzi ludzie? To źle?
Nie wszystko przychodzi z wiekiem i niejeden z nas chodził na koncerty będąc licealistą.
Nie każdy też ma potrzebę słuchania muzyki z "głębszymi" tekstami (nie mówie o Luxach bo się nie wsłuchiwałem), chociaż to i tak jest kwestia interpretacji.


tu nie chodzi o to jacy ludzie przychodzą
raczej kwestia ponadczasowości
"głębsze" teksty? no tak, zawsze można być na poziomie Comy
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez polake » 3 gru 2014, o 13:22

Myślę, że jeśli idzie o teksty, to Kazik od jakiegoś czasu może co najwyżej buty czyścić Licy i Hansowi.
polake.art.pl wywiady z Januszem Zdunkiem: nr1 nr2
Obrazek
Stoję goły pod prysznicem, wkoło wszędzie goło
pod prysznicem z kolegami i jest mi wesoło!
Avatar użytkownika
 
Posty: 137
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:37

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez Maro » 3 gru 2014, o 13:29

polake napisał(a):Myślę, że jeśli idzie o teksty, to Kazik od jakiegoś czasu może co najwyżej buty czyścić Licy i Hansowi.

A lada chwila zacznie Rogucowi...
L: Tak samo źle byłoby mi w towarzystwie kogoś kto jest zoofilem, pedofilem, albo fetyszystą takim co lubi być poniżanym podczas hmm "seksu".
CZ-Ł: Zapomniałeś jeszcze wymienić morderców, gwałcicieli i Arabów, bo porwali Stasia i Nel.
 
Posty: 213
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:43

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez Rafau » 3 gru 2014, o 15:39

artek napisał(a):tu nie chodzi o to jacy ludzie przychodzą
raczej kwestia ponadczasowości
"głębsze" teksty? no tak, zawsze można być na poziomie Comy


Myślę, że oprócz dobrego tekstu i muzyki, ponadczasowość utworu to przede wszystkim sentyment ludzi do czasu minionego. Jakby Kazik nagrał teraz piosenke, która muzycznie i tekstowo byłaby majstersztykiem, to i tak nie przebije starych hitów. Luxy istnieją stosunkowo niedługo, więc chyba ciężko powiedzieć, że mają ponadczasowe hity.

polake napisał(a):Myślę, że jeśli idzie o teksty, to Kazik od jakiegoś czasu może co najwyżej buty czyścić Licy i Hansowi


Chyba wszystko jest tutaj kwestią gustu.
Znam dosłownie z 5 utworów Luxtorpedy i tekstowo oraz wokalnie do mnie nie trafiają.
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 13:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez Ziemo » 3 gru 2014, o 15:50

W Poznaniu w CK Zamek! :) Tak jak poprzedni ostatni koncert. Fajnie.
 
Posty: 57
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez aokigahara » 3 gru 2014, o 19:40

KULTowyTOMASZ napisał(a):Słabo no i bez Rzeszowa.. LITZA grabisz sobie synku.. Jeśli się to nie zmieni bede musiał szukać kogoś stąd kto z okolic Jasła będzie toczył się do grodu Kraka.

Rzeszów najwyraźniej nie zgadza się na pominięcie. Powstało więc takie wydarzenie
https://facebook.com/profile.php?id=1384436445182255
Obrazek
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 21:58
Lokalizacja: Reichshof

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez tysiok » 3 gru 2014, o 20:37

Beznadziejna ta trasa a to tylko z tego powodu ,że nie ma żadnego miasta z Górnego Śląska(Katowice).
W MegaClubie starałem się być kiedy tylko było to możliwe. Z resztą wydaję mi się ,że Knż gościł tam co roku od reaktywacji.
Mam prośbę do Litzy:
Chłopie ogłoś publicznie ,że już nigdy do Knż nie wrócisz bo w przeciwnym razie będzie to kabaret ...
Avatar użytkownika
 
Posty: 25
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:56
Lokalizacja: Knurów

Re: Koniec KaeNŻetu

Postprzez Jaaasiek » 3 gru 2014, o 21:50

donkey napisał(a):Liczyłem się z taką odpowiedzią, bo już wcześniej o tym mówiłeś. Może walę :). Tylko podaj mi jedna piosenkę Torpedy, która ma wpływ na histoię rocka. Takie piosenki KnŻ (jeszcze bez kościelnego) jak: Tak się robi..., Mama prosiła, Nie ma liości... to jest coś, a co tam mają w tej kapeli - w Arce są dla mnie ważniejsze piosenki niż tam. Muzycznie natomiast i wokalnie, to już Torpeda nie dorasta KnŻ do kolan :) - tak na zachętę, ale to tylkop moje zdanie. Możesez mieć inne, ale napisz cos więcej niż zdanie :)

Widzisz, ja mam zupełnie odwrotne zdanie, bo niestety Litza i Hans raczej Kazimierza (z całym szacunkiem) przewyższają możliwościami wokalnymi. I nie jest to moje zdanie, tylko popytać należy realizatorów ile się trzeba napracować aby Kazik brzmiał dobrze a ile nad wyżej wymienionymi. Muzycznie? Wybacz, może i proste riffy (tak jakby KNŻ miał skomplikowane, sorry), ale kompozycyjnie jest bardzo dobrze, co zresztą każdą kolejną płytą udowadniają. Do tego Litza jest ogromnie twórczym człowiekiem, to, że te teksty nie trafiają do Ciebie donkey, to nie znaczy, że są słabe. Trzeba poczytać trochę o jego życiu, sytuacjach opisanych w tekstach i neokatechumenacie, żeby trochę więcej z nich zrozumieć. Rozumiem gust, bo sam kocham KNŻ, ciężko mi z taką a nie inną decyzją zespołu, ale to i tak było nieuchronne. Obawiam się, że Kazik nie pociągnie tyle co Cugowski czy Ozzy na scenie (nie mówię tu o piciu z gwinta ;)). Nie mam zamiaru się obrażać, po to dyskutujemy, by czasem dać się ponieść emocjom, byle epitetów nie było ;)
artek napisał(a):Luxtorpeda, koncerty:

rok 2011 - 61 koncertów

rok 2012 - 78 koncertów

rok 2013 - 78 koncertów

rok 2014 - 58 koncertów + 7 do zagrania

donkey napisał(a):To hipokryta. Wszpólnota ekusrastyczna mu przeszkadza.

P.S. To rzeczywiście zespół dla licealistów, jak pisałeś. Tylko trzeba zaliczyć niektórych studencików do tego grona, bo to teraz prawie jak za naszych czasów przedszkole.

Tego się konkretnie doczepić muszę. Sorry, ale to już pojazd najniższych lotów z Waszej strony Panowie. Skoro Robert sam powiedział, że musi się skupić na swoim życiu, wspólnocie i projektach to gdzie tu hipokryzja? Brakuje Wam już powoli argumentów? :)
polake napisał(a):Myślę, że jeśli idzie o teksty, to Kazik od jakiegoś czasu może co najwyżej buty czyścić Licy i Hansowi.

Może aż tak to nie, dużo tekstów Kazika jednak jest skierowane do troszkę starszej publiki, tekstów sytuacyjnych, tekstów poniekąd obyczajowych - młodsi niekoniecznie muszą zrozumieć. Litza i Hans piszą znowuż teksty ukierunkowane dość specyficzne - o motywach walki wewnętrznej, o przeżywaniu choroby czy o próbie poukładania sobie we własnej głowie (niektóre z przykładów). Ciężko postawić je obok siebie moim zdaniem.
tysiok napisał(a):Mam prośbę do Litzy:
Chłopie ogłoś publicznie ,że już nigdy do Knż nie wrócisz bo w przeciwnym razie będzie to kabaret ...

Kabaret to właśnie są te powtarzane po stokroć pretensje. Pewnie większość z Was sikała po nogach ze szczęścia jak ogłoszono koncerty KNŻ w ramach reaktywacji zespołu. Planowano zagrać od czasu do czasu a przerodziło się to w coroczne (?) trasy koncertowe i wydanie nowej płyty. Dostaliście więcej niż oczekiwaliście, teraz psioczycie po jednym z tych ludzi, którzy przyczynili się do tego, że mogliście ten zespół zobaczyć jeszcze kilka(naście) razy w życiu. Zwróćcie też uwagę, że przy pierwszym odejściu Roberta jakoś zespół potrafił Olafa zaangażować (choć IMHO był on takim bardziej zapychaczem miejsca po Litzy niż rzeczywistym członkiem na scenie). Dlaczego niby ma deklarować, że już nigdy nie wróci? Bo teraz akurat ma taki moment w życiu i podjął taką decyzję? Bo jakiś gość tak napisał na forum? Czy dlatego może, że kolega z zespołu płacze publicznie i zwala winę na niego? A co będzie jak zespół sam poprosi o powrót?

Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Żałuję jedynie, iż Litza zgodził się na powrót po tylu latach, bo wbiliście mu nóż w plecy i udowodniliście, że nie trochę zasługiwaliście jednak na tą reaktywację.
Ostatnio edytowano 3 gru 2014, o 21:54 przez Jaaasiek, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 497 gości