KOMPUTERY

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: KOMPUTERY

Postprzez kroy » 14 maja 2013, o 21:49

Jest tu jaki majster-inżynier co mi może powiedzieć dlaczego jak wgrywam pliki na serwery uploadowe (google drive, sendspace, etc.) to upload zawiesza mi się na 100% i nie dogrywa do końca tego pliku?
A ja widzę, że świat już prawie runął...
i co? i mam, kurwa, dobry humor
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:25

Re: KOMPUTERY

Postprzez wójek » 14 maja 2013, o 22:55

hej, nie wiem czy kwestie internetowe są też tutaj rozpatrywane, bo nigdy nie zaglądałem do tego tematu, ale otrzymałem dzisiaj dziwnego maila i może ktoś z was może mi pomóc, oto jego treść:

Witamy.

Z racji otrzymania informacji od naszego systemu antyspamowego oraz
bezpieczeństwa naszych serwerów przegniemy z przykrością poinformować,
że ten adres konta został wpisany na listę kont podejrzanych o
rozsyłanie spamu.

Jeśli z tego adresu pocztowego nie są wysyłane niechciane wiadomości i
jest to jedynie pomyłka prosimy w celu weryfikacji odpisać na te
wiadomość wpisując w jej tytule hasło dostępowe do swojego konta.

Jeśli taka odpowiedz nie nastąpi w przeciągu 24 godzin od przeczytania
tej wiadomości konto zostanie usunięte.

Dbając o bezpieczeństwo naszych użytkowników gwarantujemy, że przesłane
dane są weryfikowane automatycznie i Google inc. dołożyła wszelkich
starań do ich anonimowość jak i nie przechowywania ich dłużej niż na
czas weryfikacji konta.

DODATKOWO PROPONUJEMY:

Zapoznaj się z pełna ofertą kont pocztowych. Jeśli kiedyś uznasz, że
chcesz od swojej poczty więcej, będzie jak znalazł.
Zobacz: http://mail.google.com/support/

W razie problemów NIE WAHAJ SIĘ skontaktować z nami. Nasi specjaliści
czekają na Ciebie! Napisz list do administratora pod adres:

mail.weryfikator@gmail.com

Pozdrawiamy
- Zespół Gmail
...................................................

oczywiście nic nie rozsyłam, ale wysyłanie hasła trochę mi się nie podoba, co o tym myślicie? ktoś otrzymał coś podobnego?
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Re: KOMPUTERY

Postprzez holyfido » 14 maja 2013, o 22:57

mail weryfikator :-)))

Nikomu nie wysyłaj hasła. Zignoruj tę wiadomośc, to próba przejęcia konta pocztowego.
Nigdy nikomu nie wysyłajcie haseł.
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 10:08

Re: KOMPUTERY

Postprzez wójek » 14 maja 2013, o 23:02

tak też sądziłem, ale wolałem się upewnić, bo zagrozili usunięciem konta, a teraz wszystko jest połączone i ogólnie dużo do stracenia,
dzięki za rozwianie wątpliwości
pozdrawiam;)
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Re: KOMPUTERY

Postprzez kampo » 16 maja 2013, o 16:48

Siema
Wie ktoś czy można zmienić rozmiar pojedynczych komórek w excelu?
przykładowo żeby jedna była szeroka na 50 a druga na 20? no i jak jeśli oczywiście ktoś wie:)
oczywiście chodzi o komórki w tej samej kolumnie:)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:38

Re: KOMPUTERY

Postprzez wójek » 16 maja 2013, o 17:09

nie mam teraz offica na komputerze, ale z tego co pamiętam to chyba po prostu się rozciągało całą kolumnę u samej góry..
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Re: KOMPUTERY

Postprzez sem » 16 maja 2013, o 17:10

he, ale figiel chyba polega na tym, żeby poszerzyć tylko jedną komórkę z całej kolumny :)
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: KOMPUTERY

Postprzez wójek » 16 maja 2013, o 17:13

a jak po prostu piszesz co masz pisać w tej komórce to nie poszerza się ona sama?
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Re: KOMPUTERY

Postprzez wilkmaciej » 16 maja 2013, o 17:19

Nie da sie. Mozesz scalic 2 komorki obok siebie w dowolnym wierszu.
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: KOMPUTERY

Postprzez kampo » 16 maja 2013, o 22:00

o taki figiel właśnie mi chodzi, tylko jedną komórke:), no nic chyba się nie da skoro nawet Wy nie wiecie:)
dzięki, pzdr
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:38

Re: KOMPUTERY

Postprzez wilkmaciej » 16 maja 2013, o 22:55

kampo napisał(a):o taki figiel właśnie mi chodzi, tylko jedną komórke:), no nic chyba się nie da skoro nawet Wy nie wiecie:)
dzięki, pzdr


Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jak miało by to wyglądać. Jeśli rozszerzyć jedną tylko komórkę, a np wiersz poniżej zostaje stary rozmiar, do tego w sąsiednich kolumnach komórki miały by zostać w swoich rozmiarach, to między kolumnami musiała by powstać dziura:)
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: KOMPUTERY

Postprzez kolend » 17 maja 2013, o 05:43

kampo napisał(a):Siema
Wie ktoś czy można zmienić rozmiar pojedynczych komórek w excelu?
przykładowo żeby jedna była szeroka na 50 a druga na 20? no i jak jeśli oczywiście ktoś wie:)
oczywiście chodzi o komórki w tej samej kolumnie:)

ta duża musiała by być scalona z dwóch,wtedy niech ma szerokość 50 a pod nią (i nad nią) masz po 2 kolumny np 20 i 30
Avatar użytkownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:42

Re: KOMPUTERY

Postprzez Marcowy » 7 lip 2013, o 17:26

Wracam po wakacjach, podłączam do laptopa zewnętrzny dysk, który został sam w domu, a na dysku... brak połowy folderów :| Skąd?! Jak?! Przy podłączaniu komp zapytał, czy przeskanować dysk w poszukiwaniu błędów. Przeskanował, ale nic nie znalazł. Any ideas?
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez babeo » 29 lip 2013, o 11:09

Poszukuję dla ojca laptopa, o podstawowych wymaganiach:
- 15 cali
- płynne odtwarzanie filmów HD i w FullHD (filmy zgrywne z aparatu)
- podstawowa obróbka zdjęć
- internet
- najlepiej jakby się udało z Windows 7
- cena ok. 2200zł

Jakoś wypadłem z rynku laptopów, nie wiem jakie marki są teraz ok, a o modelach już nie wspominając. Pomożecie? :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 203
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 17:46

Re: KOMPUTERY

Postprzez radush » 29 lip 2013, o 14:23

Myślę że w tych pieniądzach spokojnie kupisz laptopa zakładając podstawowe wymagania. Nawet zaoszczędzisz na jakąś pozycję Kultu ;). Ja zazwyczaj wklepuję przybliżone parametry na allegro, większość modeli się powtarza, szukam jakichkolwiek opinii o konkretnych modelach, dobra jest strona benchmark bodajże gdzie sporo opinii znajdziesz. Ja w taki oto sposób zakupiłem sprzęt z którego jestem mocno zadowolony.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: KOMPUTERY

Postprzez redhead » 19 sie 2013, o 10:17

Jest jakaś mozliwość dodania Kult Forum do Tapatalk 4?
Żadnych prawie interesujących polskich for nie mogę dodać do tego ustrojstwa.

pozdr
"Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę"
 
Posty: 315
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:39

Re: KOMPUTERY

Postprzez ekhm » 19 wrz 2013, o 16:53

TO PISZĘ JA - KRZYSIEQ

Witam, mam taką sprawę:

Z pracy przyniosłem sobie starusieńki komputer. Wiem o nim, że ma procesor Pentium 4 (chyba 3GB, 800Hz - naprawdę się na tym nie znam - oraz 512 pamięci RAM). Komputer ten chcę używać tylko do grania w stare gry z Amigi.
I teraz moje pytanie, czy ktoś z Was ma coś podobnego? Czy lepiej postawić Workbencha, czy też XPka i grać poprzez emulator?

Czy ktoś gra na emulatorze Amigi? Jaki polecacie? Czy można podłączyć pada lub joystick?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Posty: 74
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:08

Re: KOMPUTERY

Postprzez Jedras » 20 wrz 2013, o 20:19

Ja korzystałem z emulatora WINUAE (można go znaleźć tu http://www.winuae.net/) na Win XP. Być może są lepsze emulatory ale ten jest pierwszy w googlach i całkiem przyjemny w obsłudze. Sprawdzał się nieźle aczkolwiek nie wiem jak z padami czy dżojstikami - zawsze korzystałem z klawiatury;) Ale z tego co pamiętam chyba jest możliwość skonfigurowania dodatkowych kontrolerów.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: KOMPUTERY

Postprzez kazimierz bonaparte » 20 wrz 2013, o 20:39

Mam pytanie odnośnie exela.

Wie ktoś może jak zrobić taki myk, żeby w momencie gdy stworzę rozwijaną listę, klikając na jakąś nazwę z niej, była ona przyporządkowana jakiejś wartości liczbowej? Na przykład mam listę, a w niej do wyboru 4 pola : "kazimierz", "bonaparte", "kult" oraz "forum". I żeby do "kazimierz" była przyporządkowana wartość 1, do "bonaparte" wartość 2 i tak dalej. I w momencie jak wybiorę z listy "bonaparte", żeby dalej do formuły podstawiło mi 2.

Pozdr
Avatar użytkownika
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:53

Re: KOMPUTERY

Postprzez kolend » 20 wrz 2013, o 23:07

nie wiem czy dobrze skumałem, ale wiem, jak to zrobić w polu obok (b2)
trick polega na tym, że na podstawie wartości z dropdowna (a2) wyszukujesz po uzupełnionej o przypisania do liczb tabeli(i2:j5):
Obrazek
ps jakbyś miał anglieskiego xls to jest to vlookup
Avatar użytkownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:42

Re: KOMPUTERY

Postprzez kazimierz bonaparte » 21 wrz 2013, o 11:35

Dzięki. Działa. Tylko utworzyłem jeszcze w polu A3 listę rozwijaną jest wszystko w porządku.

Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:53

Re: KOMPUTERY

Postprzez kolend » 21 wrz 2013, o 12:39

ja też miałem, ale żeby pokazać funkcje byłem w komórce obok i nie było widac dropdowna - cieszę się, że mogłem pomóc :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:42

Re: KOMPUTERY

Postprzez kroy » 11 paź 2013, o 16:41

Szanowni państwo, tym razem moja prośba o pomoc to nie żarty.
Za 7 dni wyjeżdzam z Polski i oczywiście, jak można się było domyślić, mój latop odmówił posłuszeństwa. Tzn strzeliła karta graficzna, gdyż w laptopie zjebane było chłodzenie.
Muszę na gwałt zakupić nowego lapka, kwota do 2500 max, nieprzekraczalna. Póki co znalazłem coś takiego:
Toshiba Satellite U940-103 (PSU6VE-00900DPL) 2400
Notebook SAMSUNG NP270E5E 2300

jestem raczej przekonany do Toshiby bo jest ultrabookiem a zalezy mi na mobilnym sprzęcie.

może ktoś się na tym zna i jest w stanie coś polecić w tej kwocie lepszego, odradzić zakup albo polecić, proszę o pomoc brać forumową bo czas ucieka :)

pozdro!
A ja widzę, że świat już prawie runął...
i co? i mam, kurwa, dobry humor
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:25

Re: KOMPUTERY

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 12 paź 2013, o 09:22

Słuchajcie, mam taką banalną chyba sprawę:

Krótko mówiąc, w tym okienku, co to się edytuje posta (nie tylko na tym forum, ale gdzie indziej również), edytor wymusza na mnie stosowanie takiej samej czcionki, jaką to forum domyślnie się wyświetla.
Pytanie: w jaki sposób to zmienić w konfiguracji przeglądarki?
(Zaznaczam: nie chodzi mi koniecznie o to, żeby literki na forum wyświetlały mi się w określonej czcionce; wystarczyłoby, żebym mógł sobie sam ustawić domyślny font dla okna edycji).

Dzięki za poradę :-)
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: KOMPUTERY

Postprzez Cieniek » 12 paź 2013, o 15:54

W Operze, a przynajmniej w tej starej, która nadal jest aktualna na linuksie, klika się prawym na stronie:
->preferencje dla witryny
->wyświetlanie
->(odznacz) stosuj style do elementów formularzy

Może gdzie indziej podobnie
"fani Kazika może i dają mu jeszcze zarobić, za to na pewno przestali od niego wymagać"
Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości