KOMPUTERY

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: KOMPUTERY

Postprzez mihal » 18 lut 2014, o 12:18

Poszukuję urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka+skaner+ksero) laserowego, kolorowego. Cenowo w granicach 1000-1500 zł. Może ktoś doradzić coś przyzwoitego? I jak się mają do tego koszty eksploatacyjne (w sensie wymiana tunera itp.)? Nie chodzi o nic do "masowego" drukowania czy kserowania. Na użytek domowy, kserowanie materiałów do pracy itp.
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 21:21

Re: KOMPUTERY

Postprzez babeo » 25 mar 2015, o 10:25

Podłączę się pod temat. Szukam czegoś w okolicach 2500. Moja 7 letnia Tośka dogorywa.
Główne zastosowania: domowo internetowo, archiwizacha i obróbka zdjęć i filmów z aparatu/kamery. W gry nie gram.

Preferencje producentów? W sumie nie mam. Jakoś zawsze byłem na "nie" dla Asusów i Acerów.

Wymyśliłem sobie i5, 8GB RAM, ale nie wiem co dalej:
1. Dla archiwizacji zdjęc przydałby się duży dysk więc hdd, ale z drugiej strony ludzie chwala szybkość ssd.
2. Co z kartą graficzną? Wystarczy Intel HD czy pakować się w nVidia?

Wiem, że im więcej tym lepiej, ale szukam rozsądnego podejscia.

Czekam na Wasze propozycje :-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 203
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 17:46

Re: KOMPUTERY

Postprzez djadijos » 25 mar 2015, o 10:41

jeśli chcesz montować filmy to musi być mocny procesor, zainwestował też bym w jakąś zewnetrzną grafikę.

8 gb ramu to dziś minimum

co do dysków ssd: przyda się ale jesli da rade dałbym też zwykły hdd
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: KOMPUTERY

Postprzez kk99 » 25 mar 2015, o 23:15

Wydaje mi się, że różnica przy takim nastawieniu tj. okazyjna archiwizacja zdjęć i obróbka filmów z aparatu między i5 a np. i7, chyba nie będzie taka znacząca. Ważne aby aplikacja do tych zadań w pełni wykorzystała wielordzeniowość. Na pewno bardziej odczuwalna różnica będzie wynikała z dysku SSD i jego znikomych czasów dostępu, choć np. zestawienie dwóch dysków HDD w RAID też nie byłoby w tym przypadku złym rozwiązaniem (niekoniecznie łatwo wykonalnym w przypadku notebooków). Co do grafiki to do podstawowych rzeczy intelowska spokojnie wystarcza, a moim zdaniem lepiej bardziej skupić się na wyborze dobrej matrycy.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 00:23

Re: KOMPUTERY

Postprzez onyx » 24 paź 2015, o 13:40

Mała sprawa,ale cieszy możliwość udostępnienia dawnego sprzętu komputerowego.Teraz innej osobie polepszy codzienne funkcjonowanie :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: KOMPUTERY

Postprzez Kucyk Pony » 5 kwi 2016, o 11:55

Witam, czy ktoś wie jak przywrocic Windows 7? Sprawa wygląda tak, ze kot skakal mi po klawiaturze i mimowolnie zainstalowal Windows 10. Probowalem już w ustawieniach, gdzie powinna być opcja "Przywroc windows 7", lecz takowej nie ma. Co mam począć? Pomozcie, proszę.
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 11:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez Jaaasiek » 5 kwi 2016, o 12:03

A to laptop z jakimś dyskiem odzyskiwania?

Spróbuj tego:
http://www.pcworld.pl/artykuly/402851/W ... b.8.1.html
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: KOMPUTERY

Postprzez Kucyk Pony » 5 kwi 2016, o 17:28

No wlasnie probuje postepowac zgodnie z poradnikiem, ale w ustawieniach nie mam opcji "
przywróć Windows 7", nie wiem dlaczego...
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 11:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez Jaaasiek » 6 kwi 2016, o 09:46

Nie ma "Powrót do poprzedniej wersji systemu"? Albo jakiś punkt przywracania sprzed instalacji?
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: KOMPUTERY

Postprzez Kucyk Pony » 6 kwi 2016, o 15:16

Nie ma. W roznych poradnikach w necie pisza, ze powinna byc taka opcja, ale u mnie jej nie ma. Nie jestem specem od komputerow, ale potrafilbym postepowac wedle okreslonych wskazowek. Niestety, tkwie w martwym punkcie, takze nie wiem czy nie bedzie potrzebny format...
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 11:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez kk99 » 7 kwi 2016, o 22:45

Kucyk Pony napisał(a):Nie ma. W roznych poradnikach w necie pisza, ze powinna byc taka opcja, ale u mnie jej nie ma. Nie jestem specem od komputerow, ale potrafilbym postepowac wedle okreslonych wskazowek. Niestety, tkwie w martwym punkcie, takze nie wiem czy nie bedzie potrzebny format...


A czy czasem nie minęło już 30 dni od aktualizacji do 10, bo po tym czasie są usuwane pliki związane z poprzednim systemem i nie ma już możliwości powrotu do poprzedniej wersji. Można to sprawdzić tj. na partycji systemowej powinny być takie foldery Windows.Old i $Windows.~BT lub $Windows.~WS. Te foldery są ukryte więc trzeba włączyć ich wyświetlanie gdzieś w opcjach.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 00:23

Re: KOMPUTERY

Postprzez Kucyk Pony » 8 kwi 2016, o 17:30

Nie minelo, bo to sie stalo w niedziele. Tak, mam te pliki, brakuje tylko opcji w ustawieniach "Przywroc Windows 7".
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 11:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez kk99 » 8 kwi 2016, o 21:32

To można jeszcze spróbować z zaawansowanych opcji startowych:
Kod: Zaznacz cały
1. Podczas logowania do systemu przytrzymujemy lewy klawisz Shift i w tym samym czasie wybieramy opcję uruchom ponownie
2. Po ponownym uruchomieniu z dostępnych opcji wybieramy "Rozwiąż problemy"
3. Następnie "Opcje zaawansowane"
4. Następnie "Zobacz więcej opcji odzyskiwania"
5. I teraz wybieramy opcję "Przywróć poprzednią kompilację"
6. Wybieramy konto administratora i potwierdzamy hasłem
7. Powinien się rozpocząć proces przywracania
 
Posty: 43
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 00:23

Re: KOMPUTERY

Postprzez Kucyk Pony » 20 wrz 2016, o 15:59

Ludzie pomocy! Skype mi nie dziala. Wystepuje jakis blad "kernel 32 get logical process information". W internecie znalazlem, ze trzeba zainstalowac service pack 3, zrobilem to, ale dalej nie hula. Czy jest jakis inny sposob?
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 11:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez djadijos » 20 wrz 2016, o 17:41

Jaki system??
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: KOMPUTERY

Postprzez Kucyk Pony » 20 wrz 2016, o 19:29

Windows xp
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 11:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez djadijos » 20 wrz 2016, o 23:36

Aktualizacje wszystkie masz??

Ja bym i tak zaktualizował minimum do 7
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: KOMPUTERY

Postprzez sevs » 20 wrz 2016, o 23:51

tak, ma wszystkie, łącznie z esp2records
...a ja bym kurwa w jabłka poszedł...
+500 gruszke dla smaku
Avatar użytkownika
 
Posty: 180
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:27

Re: KOMPUTERY

Postprzez Marcowy » 10 sty 2023, o 19:28

Wątku zmartwychwstanie 8-)

Poleasingowy Laptop Dell E7250 12,5 " Intel Core i5 8 GB / 256 GB - czy takie coś uciągnie Office'a, Firefoxa i antywirusa? Rakiety nie potrzebuję, więcej wydać nie chcę, w Apple nie wchodzę (choć szanuję). Muszę nabyć coś małego na wyjazd, żeby nie zajmował za dużo miejsca, za dużo nie ważył, no i żeby się nie stresować, że gdzieś się stuknie albo ktoś zajuma.

Tu link do aukcji, jeśli potrzeba: https://allegro.pl/oferta/laptop-dell-e ... 2843829684

Co myślicie?
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez gad » 11 sty 2023, o 10:56

Marcowy napisał(a):Wątku zmartwychwstanie 8-)

Poleasingowy Laptop Dell E7250 12,5 " Intel Core i5 8 GB / 256 GB - czy takie coś uciągnie Office'a, Firefoxa i antywirusa? Rakiety nie potrzebuję, więcej wydać nie chcę, w Apple nie wchodzę (choć szanuję). Muszę nabyć coś małego na wyjazd, żeby nie zajmował za dużo miejsca, za dużo nie ważył, no i żeby się nie stresować, że gdzieś się stuknie albo ktoś zajuma.

Tu link do aukcji, jeśli potrzeba: https://allegro.pl/oferta/laptop-dell-e ... 2843829684

Co myślicie?


Miałem dokładnie ten model, którego używałem w bardzo podobnym zakresie :) Brać i się nie zastanawiać, nie miałem z nim nigdy najmniejszych problemów. W porównaniu z nowszymi lapkami ten mimo niedużych wymiarów jest dosyć ciężki, ale to jedyny minus jaki przychodzi mi do głowy. Jest solidny, kilka razy mi upadł i nigdy nic złego się nie wydarzyło.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: KOMPUTERY

Postprzez Marcowy » 11 sty 2023, o 22:20

gad napisał(a):Miałem dokładnie ten model, którego używałem w bardzo podobnym zakresie :) Brać i się nie zastanawiać, nie miałem z nim nigdy najmniejszych problemów. W porównaniu z nowszymi lapkami ten mimo niedużych wymiarów jest dosyć ciężki, ale to jedyny minus jaki przychodzi mi do głowy. Jest solidny, kilka razy mi upadł i nigdy nic złego się nie wydarzyło.


Bosko, dzięki wielkie :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez onyx » 26 maja 2023, o 19:00

Jak już podbijam to po całości :arrow:
Stacjonarny komputer,jest dla mnie osobiście jednak przydatny,a był czas przekonania,że stacjonarny skończy na złomowisku...
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Poprzednia strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości