KOMPUTERY

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

KOMPUTERY

Postprzez Marcowy » 6 wrz 2012, o 16:24

Nie wierzę, że wskrzeszam ten wątek :lol:

Czy ma ktoś wolną licencję na AnoMail, ewentualnie za piwo czy trzy? :) Albo może polecić darmowy program/skrypt do mailingu? Muszę zrobić jednorazową akcję i trochę mi szkoda kasy na płatne rozwiązania...
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez Grzebień » 17 wrz 2012, o 19:30

Czy ktoś może jest przypadkiem posiadaczem takiego dysku?
http://www.seagate.com/external-hard-dr ... ckup-plus/
Albo ktoś mógłby polecić mi dobry dysk zewnętrzny do 400zł?
Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez Rafau » 17 wrz 2012, o 20:46

Grzebień napisał(a):Czy ktoś może jest przypadkiem posiadaczem takiego dysku?
http://www.seagate.com/external-hard-dr ... ckup-plus/
Albo ktoś mógłby polecić mi dobry dysk zewnętrzny do 400zł?


Na wstępie zaznaczę, że nie znam się dość dobrze na dyskach :)
Posiadam dwa dyski zewnętrzne:
-LG External HDD HXD5 500GB z którego jestem niezadowolony. Jego prędkość zgrywania jest bardzo wolna. Można go podpiąć pod dwa wyjścia USB na raz ale nic to nie daje. Zgrywanie pliku około 9gb zajmuje mi parę godzin.

-Drugi mam firmy Western Digital Elements SE 1T (449zł jakiś rok temu). Mam go sformatowanego na fat32, więc nie zgrywałem jeszcze plików większych niż 4gb, ale działa o wiele szybciej od tego LG. WD wydaje się być solidną firmą jeśli chodzi o dyski twarde.

Z tych dwóch zdecydowanie polecam Western Digital.
Jeśli zależy ci na prędkości to lepsze będą pamięci Flash/dyski SSD, ale ich ceny są wysokie.
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 13:02
Lokalizacja: Łódź

Re: KOMPUTERY

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 17 wrz 2012, o 20:57

Rafau napisał(a):LG External HDD HXD5 500GB z którego jestem niezadowolony. Jego prędkość zgrywania jest bardzo wolna. Można go podpiąć pod dwa wyjścia USB na raz ale nic to nie daje. Zgrywanie pliku około 9gb zajmuje mi parę godzin.


Mon, ale nie ma opcji, żeby sprawny / poprawnie skonfigurowany dysk tyle czasu Ci transferował dane.
To niekoniecznie musi być kwestia tego, że to jest cecha tego napędu.
Obadaj ten dysk, sterowniki, podłącz u znajomych do USB i zobacz jak działa.
Na co się tak męczyć?

Rafau napisał(a):Drugi mam firmy Western Digital Elements SE 1T (449zł jakiś rok temu). Mam go sformatowanego na fat32, więc nie zgrywałem jeszcze plików większych niż 4gb, ale działa o wiele szybciej od tego LG. WD wydaje się być solidną firmą jeśli chodzi o dyski twarde.


Sam kupiłem WD Essential 2TB niedawno, na USB 3.0 - polecam takoż. Ale tylko z NTFS, niemożność zgrania na dysk np. 10-gigowego pliku wydaje mi się dziwactwem ;-)
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: KOMPUTERY

Postprzez Rafau » 17 wrz 2012, o 21:03

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):Sam kupiłem WD Essential 2TB niedawno, na USB 3.0 - polecam takoż. Ale tylko z NTFS, niemożność zgrania na dysk np. 10-gigowego pliku wydaje mi się dziwactwem ;-)


NTFS jest lepszy pod wieloma względami, ale akurat ten dysk mam typowo pod telewizor, który obsługuje tylko fat32 ;/

Z tym LG będę coś kombinował, bo faktem jest że jego obecna prędkość zgrywania jest poniżej jakiejkolwiek normy ;p
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 13:02
Lokalizacja: Łódź

Re: KOMPUTERY

Postprzez svoraa » 17 wrz 2012, o 22:26

Ja miałem taką toshibę strasznie wolną, okazało się później, że jest na usb 1.1, więc wywaliłem bebechy z niej i używałem szybszej przejściówki.

Co do dysków: http://allegro.pl/dysk-przenosny-pqi-h5 ... 62250.html jak ktoś nie potrzebuje usb 3.0, to warte uwagi.
"Lepiej siurkiem mieszać bigos,
niż z Kult-Forum mieć amigos!" beret
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:53

Re: KOMPUTERY

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 17 wrz 2012, o 23:10

Przy dzisiejszych cenach dysków i biorąc pod uwagę, ile się dopłaca za kolejne 500 GB, to ja uważam, że 1 TB to jest bardziej ekonomiczne rozwiązanie.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: KOMPUTERY

Postprzez svoraa » 17 wrz 2012, o 23:44

Jeśli komuś potrzebne 1TB, zawsze może dopłacić, ale ja na przykład nie używałbym tego drugiego 500GB, to po co mam płacić 2 stówki więcej? ;)
Poza tym ten PQI jest fajny jeśli chodzi o przenoszenie go, zawsze trochę mniejsze prawdopodobieństwo, że wszystkie dane pójdą w niepamięć, a poza tym ma fajny chowany kabelek ;)
"Lepiej siurkiem mieszać bigos,
niż z Kult-Forum mieć amigos!" beret
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:53

Re: KOMPUTERY

Postprzez Nikos » 19 wrz 2012, o 23:39

Wszystkie firmy są tak samo badziewne. W moim domowym komputerze przez długi czas trzymałem się zasady dysk = Seagate. Potem Seagate zaczął notować niezłe wpadki, ja zacząłem się trzymać Samsunga.
Ostatni dysk jaki kupiłem był jednak WD i jest pierwszym dyskiem od dawna który mi się zepsuł.
Uczciwe muszę przyznać że dane się z niego dało skopiować w zdecydowanej większości niestety przy transferze 1,6 MB/s.
Przypomnieliście mi tym wątkiem że muszę do serwisu zadzwonić się spytać co z moim dyskiem.
Z innych z reguły rezygnowałem bo były już za małe, WD się wyłamał.

Teraz Segate i Samsung to jedno.
WD, Toshiba i Hitachi to drugie.

No i taki mamy wybór.

Widzę że 1TB i USB 3.0 to jakieś 340zł przy wersjach 5400.
Gdzie kupić to wg. mnie w kolejności:
1. budzący zaufanie sprzedawca
2. długość gwarancji
3. odbiór i ewentualna reklamacja gdzieś blisko domu

Mi się Backup Plus podoba i przeciwwskazań nie widzę ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:43

Re: KOMPUTERY

Postprzez Marcowy » 20 wrz 2012, o 10:22

A czy korzysta ktoś z dysku Google? Za darmo dają niewiele, ale na podstawowe archiwum zupełnie wystarczy. Przerzuciłem tam najważniejsze dokumenty i wreszcie mam spokój :) Spokój, bo po ostatnich awariach każde lokalne przechowywanie danych wydaje mi się niedoskonałe, zwłaszcza jeśli kobieta jest w domu 8-) Do domowego archiwum mamy zewnętrznego Samsunga 500 GB (jakieś 200 zł w MM), który już spadał na podłogę, był "ojezusmariagubiony" i niechcący (częściowo) kasowany... I działa! Wydaje mi się, że jeśli się nie ma większych potrzeb programowo-filmowo-graficznych, to 500-ka na użytek domowy jest nie do zajechania. Choć kiedyś tak samo mówiło się o 2-megowych dyskietkach :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: KOMPUTERY

Postprzez kampo » 2 paź 2012, o 18:49

siema:) problem z laptopem a raczej baterią, bateria mi się nie ładuje(chyba padła, no ale chciałbym sie upewnic:) ). Jak się odłączy zasilanie to od razu lapek się wyłącza. Na pasku przy baterii pojawia się ze, podłączony ale nie ładuje. Cały czas procent naładowania baterii spada. Wie ktoś o co chodzi czy po porostu bateria padła i nowa trzeba sprawić??
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:38

Re: KOMPUTERY

Postprzez Buli » 22 paź 2012, o 13:50

Jaka jest optymalna pojemność zewnętrznego dysku twardego ? Czy np. zakup dysku o pojemności 1 TB będzie przesadą ?
ja naprawdę mam szacunek do siebie ...... Goomi _ Tomasz Gomółka, Kraków, Nowa Huta
 
Posty: 167
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 23:43
Lokalizacja: Miasto prywatne

Re: KOMPUTERY

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 22 paź 2012, o 13:58

To nigdy nie miałeś dysku twardego, że nie wiesz, jaka pojemność będzie dla Ciebie optymalna? ;-)

Ja bym dzisiaj nie kupił mniejszego niż 2 TB - zwróć zresztą uwagę na relatywnie niewielkie różnice w cenach pomiędzy modelami 1 a 2 TB właśnie. Stąd większy uważam za sensowniejszy pomysł.
Aha, i na USB 3.0, oczywiście. Przy transferowaniu większych plików to jest naprawdę nieodzowna już w tej chwili sprawa.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: KOMPUTERY

Postprzez matt.G » 7 lis 2012, o 15:18

huh mój komputer zaatakował dzisiaj trojan "ukash" Obrazek
ustrojstwo podające się za policje, wymuszające od was wpłaty pieniężnej i blokujące wasz komputer- a jak nie to wciągu 48 godzin postępowanie karne. Gdyby komuś się to zdarzyło nie panikujcie, że będziecie mieli lada moment nalot, i przede wszystkim nie myślcie nawet o tym, żeby płacić. Rozwiązanie jest proste i jest to program combo fix, uruchomiony w trybie awaryjnym. Mam nadzieje, że nikomu z was się to nie przytrafi, ale tak na wszelki wypadek zamieszczam tu info.

Pozdrawiam : )
http://www.facebook.com/gardockiart - koncertowe fotografie i nie tylko! [/size]
Avatar użytkownika
 
Posty: 35
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:33

Re: KOMPUTERY

Postprzez mir3xk » 9 lis 2012, o 00:55

kampo napisał(a):siema:) problem z laptopem a raczej baterią, bateria mi się nie ładuje(chyba padła, no ale chciałbym sie upewnic:) ). Jak się odłączy zasilanie to od razu lapek się wyłącza. Na pasku przy baterii pojawia się ze, podłączony ale nie ładuje. Cały czas procent naładowania baterii spada. Wie ktoś o co chodzi czy po porostu bateria padła i nowa trzeba sprawić??


Kampo- jeśli nie miałeś stopniowej utracy mocy baterii to podejrzewam że zasilacz coś się kończy. Masz możliwość od kogoś możliwość pożyczyć i obadać sprawę?
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze, Poland

Re: KOMPUTERY

Postprzez koniu » 15 lis 2012, o 19:31

Mam Della Inspiron N5110 q15r i od 3 dni mam problem z zasilaniem komputera.
Ładowarka jest wpięta do sieci oraz jest podłączony komputer. Wszystko pracuje, ale nie ładuje się bateria. Po odłączeniu kabla na w 100% naładowanej baterii komputer nie włącza się. W ogóle nie pobiera energii z baterii, tylko z kabla sieciowego. Dioda odpowiedzialna za zasilanie miga 4 razy na czerwono po czym gaśnie - i tak w kółko. Baterii ani nie ładuje, anie nie bierze z niej energii. Sprawdzałem w Biosie i wykrywa mi zasilacz. Dzwoniłem do Della i otrzymałem druga baterię, która sprawy nie rozwiązała - mam dwie baterie :D Może zasilacz rąbnięty ?
Teraz pytanko, co teraz !? Komp na gwarancji, ale nie chce zostawać bez maszynki na dwa tygodnie
Avatar użytkownika
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 19:02
Lokalizacja: Kraków

Re: KOMPUTERY

Postprzez svoraa » 15 lis 2012, o 19:45

W Dellach była taka opcja, że przy podłączonym zasilaczu nie ładował baterii - włączało się to Fn + jakiś klawisz. Może to software'owy problem? Odezwij się na priv, też jestem z Krakowa, może coś pomogę :)
"Lepiej siurkiem mieszać bigos,
niż z Kult-Forum mieć amigos!" beret
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:53

Re: KOMPUTERY

Postprzez redhead » 21 lis 2012, o 16:54

też miałem problem z ukashem (5 minut "podziwiałem robotę" a jakąs minutę zajęło mi przywrócenie kompa do stanu używalności) - generalnie słabe ale może doprawdzić kogoś mniej obeznanego do małej nerwówki
----------------------------
działają (w znaczeniu wyświetlają) wam sie strony mediamarkt i saturn?
bo za gwinta nie mogę zobaczyć w operze (i nie tylko) ichniejszych stron
dziwne
"Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę"
 
Posty: 315
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:39

Re: KOMPUTERY

Postprzez kolodent » 22 lis 2012, o 22:10

Mam przeogromną prośbę do biegłych w kompiuterach o pomoc i podpowiedź.
Problem:
Nie znam sposobu na importowanie prezentacji z Power Pointa do Open Office lub odwrotnie.
Na jakimś forum wyczytałem, że trzeba zamienić na wersję flash ale za cholerę nie qmam wogóle o co się rozchodzi.
Ktuś cuś wi na ten temat ? Bardzo, bardzo potrzebuję tej podpowiedzi :)
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: KOMPUTERY

Postprzez mexicola » 24 lis 2012, o 19:02

Ratunku, mam walkmana Sony NW-A3000, bestia ma już swoje lata ale nadal bezkonkurencyjna w swojej klasie i właśnie coś się wysypało. Każdy utwór jest masakrowany dokładnie pomiędzy 2:26 a 2:38. Modulowany dzwięk, piski i efekt podobny do dzwięku przewijanego utworu. Wszystko trwa niewiele ponad 10 sekund. Czy to może być jakiś megaerror dysku? Zgrywałem różne płyty, używając 2 różnych programów i 2 różnych komputerów, zmieniałem bitrate i nic.
Wiem, ze sporo tu bystrych skrzatów, więc może ktoś coś zasugeruje? Rani mnie ten problem okrutnie..
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 19:27

Re: KOMPUTERY

Postprzez Cieniek » 28 lis 2012, o 21:21

kolodent napisał(a):Nie znam sposobu na importowanie prezentacji z Power Pointa do Open Office lub odwrotnie.
Zasadniczo OpenOffice (a dokładniej to teraz LibreOffice) otwiera dokumenty PowerPointa. Wierność tej konwersji to już inna sprawa. (Testuj pod najnowszą wersją.)
"fani Kazika może i dają mu jeszcze zarobić, za to na pewno przestali od niego wymagać"
Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:16

Re: KOMPUTERY

Postprzez Cieniek » 28 lis 2012, o 21:27

mexicola napisał(a):Ratunku, mam walkmana Sony NW-A3000,(...) Każdy utwór jest masakrowany dokładnie pomiędzy 2:26 a 2:38. (...) Czy to może być jakiś megaerror dysku? (...)
Error dysku raczej nie. Możesz to zresztą łatwo wykluczyć przegrywając taki utwór z powrotem na komputer i odsłuchując. Na Twoim miejscu zainteresowałbym się możliwością aktualizacji firmwaru do najnowszej wersji - a jeśli już masz w najnowszej to i tak wgraniem ponownym. Jeżeli nie pomoże reflash firmwaru oraz sformatowanie dysku (na pewno jest taka opcja w menu), to obawiam się, że nic nie zdziałasz już z tym sprzętem. Tak na intuicję.
"fani Kazika może i dają mu jeszcze zarobić, za to na pewno przestali od niego wymagać"
Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:16

Re: KOMPUTERY

Postprzez uve » 4 gru 2012, o 20:03

matt.G napisał(a):huh mój komputer zaatakował dzisiaj trojan "ukash" Obrazek
ustrojstwo podające się za policje, wymuszające od was wpłaty pieniężnej i blokujące wasz komputer- a jak nie to wciągu 48 godzin postępowanie karne. Gdyby komuś się to zdarzyło nie panikujcie, że będziecie mieli lada moment nalot, i przede wszystkim nie myślcie nawet o tym, żeby płacić. Rozwiązanie jest proste i jest to program combo fix, uruchomiony w trybie awaryjnym. Mam nadzieje, że nikomu z was się to nie przytrafi, ale tak na wszelki wypadek zamieszczam tu info.

Pozdrawiam : )


No niestety na mnie też padło i wczoraj mi się taka sytuacja przytrafiła. Trzeba przyznać, że nieprzyjemny trojan
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: KOMPUTERY

Postprzez somekind » 4 gru 2012, o 23:14

Skąd Wy bierzecie tego trojana? Używacie Windows XP czy chodzicie po jakichś dziwnych stronach dla miłośników seksu w domu i zagrodzie? ;)
Lista sklepów wielkopowierzchniowych w Wałbrzychu:
Agata Meble
Galeria Handlowa „Victoria”
Galeria Handlowa „Auchan”
Centrum Handlowe „Centrum OK”
Centrum Handlowe „Real”
Centrum Handlowe „Kaufland”
„OBI”
„Castorama”
„Makro”
„Tesco”
Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: KOMPUTERY

Postprzez uve » 4 gru 2012, o 23:51

somekind napisał(a):Skąd Wy bierzecie tego trojana? Używacie Windows XP czy chodzicie po jakichś dziwnych stronach dla miłośników seksu w domu i zagrodzie? ;)

A tam od razu jakieś dziwne strony, shit happens ;)
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Następna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron