Lao Che

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Lao Che

Postprzez Łukasz_eM » 19 paź 2012, o 15:52

wr napisał(a):"Dym" to jest mistrzostwo świata!

Kolory w książeczce z tekstami ryją mi głowe :)

Zaraz się zabieram za dokładniejsze przesłuchanie 8-)


"Idzie wiatr" także mistrzostwo
Ten album koniecznie musi wyjść na LP ! ; )
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Lao Che

Postprzez vonfloyd » 19 paź 2012, o 15:55

No i jest cała za mną :) I muzycznie i tekstowo - bajka. Jak na razie mimo wszystko moimi faworytami są "Govindam" i "Idzie Wiatr"
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Lao Che

Postprzez czarliszin » 19 paź 2012, o 16:15

Też już mam! Na razie średniawa... ale to bardzo dobrze! :) jak pierwszy raz przesłuchałem Prąd Stały to też mi nie przypadło, a po paru dziesięciu przesłuchaniach jest to dla mnie jedna z najlepszych płyt ever! Czuję, że z Soundtrackiem będzie podobnie
Avatar użytkownika
 
Posty: 18
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:36

Re: Lao Che

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 19 paź 2012, o 20:24

Widzę, że nie tylko ja się "Dymem" zachwycam :-)

Ja mam na razie problem, żeby się przegryźć przez całość. Ale już słyszę, że ta płyta sporo dobrego kryje w sobie. Może coś więcej skrobnę za parę dni.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Lao Che

Postprzez madamimadamk » 19 paź 2012, o 22:04

jak słucham całej płytki to mi się nawet zombi mega podoba
 
Posty: 51
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:59

Re: Lao Che

Postprzez nowy » 20 paź 2012, o 14:53

jak mnie wkurwia kartonowa oprawa plyt :)
ale jest miod. cud miod :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 22:23

Re: Lao Che

Postprzez efiut » 22 paź 2012, o 18:15

Spiętek to najlepszy obecnie tekściarz polski.
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:00
Lokalizacja: u nas, w Budziejowicach...

Re: Lao Che

Postprzez cytrynowy » 22 paź 2012, o 23:23

Dla mnie ta płyta to taki "skończony" projekt. Nic więcej mi na niej nie potrzeba. Muzycznie i słownie wszystko na swoim miejscu. "Dym", "Jestem Psem", "Idzie wiatr" - mistrzostwo!
"To tylko jest naszą trwałą własnością, cośmy sami przeżyli"
Leopold Ungeheuer
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 00:06
Lokalizacja: NH

Re: Lao Che

Postprzez maxłel » 27 paź 2012, o 00:32

Płyta to wielkie rozczarowanie. Szczególnie po singlu. Spodziewałem się czegoś w stylu elektro-gospel a otrzymałem Soundtrack. Od początku coś mi zgrzytało, zgrzyta i zgrzytać będzie. Szczególnie tekstowo. Alicja w siusiaka całuje? Nie kupuję tego, wysiadam z tramwaju, nie jadę na wojnę. Nie czuję tej lekkości, gry słowem. Dym? Że tak powiem, gdzie Rzym a gdzie ;)
Muzycznie mam mniej do zarzucenia. Ale kawałki po 5-6 minut? Co to, Metallica? Niby wszystko jest ok, ale mam wrażenie, że każda piosenka jest przydługa. Brakuje mocy.

Govindam, Wiatr, Zombi, Jestem psem. Reszta? Myślałem że tu będzie inaczej a tu jest tak, do dupy raczej.

Liczyłem, że może na żywo płyta coś zyska. Niestety. Na dodatek dokonano zamachu na Stare Miasto. I za jakie grzechy Urodziła mnie ciotka jest wciąż grane, to nie wiem.
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:50

Re: Lao Che

Postprzez bumelant » 28 paź 2012, o 19:35

mnie też nie porwało....oczekiwania szczególnie po singlu były większe i w ogóle wszyscy wiedzą że Lao Che rządzi sceną
takie o, nuda-nuda-nuda nic nie dzieje się
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 13:09

Re: Lao Che

Postprzez kolodent » 30 paź 2012, o 14:57

Jak dla mnie płyta zbyt spokojna i refleksyjna, chciałoby się więcej rytmu w stylu "Jestem psem", tak powiedzmy żeby była większa równowaga w dynamice płyty. Na pewno płyta niezła jest i nie żadne byleco, jednakowoż "Prąd..." moją dupę urwała a ta nie do końca.
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: Lao Che

Postprzez Goomi » 31 paź 2012, o 11:04

płyta fajna. nie dla zwolenników powstania czy gospel ale dla tych z prądu już bardziej. w sumie nie dziwi mnie kierunek jeśli popatrzeć na brak gitarzysty :-) w zespole. kilka perełek jest, zwłaszcza tam gdzie jednak gitara się pojawia.
ja na tak i czekam jak to na koncercie pójdzie bo na luty jest plan :-)
Nie mam szacunku do siebie logując się tu po raz kolejny :-) Gómi
 
Posty: 209
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 17:45

Re: Lao Che

Postprzez Dorian » 31 paź 2012, o 12:12

Goomi napisał(a):płyta fajna. nie dla zwolenników powstania czy gospel ale dla tych z prądu już bardziej. w sumie nie dziwi mnie kierunek jeśli popatrzeć na brak gitarzysty :-) w zespole. kilka perełek jest, zwłaszcza tam gdzie jednak gitara się pojawia.
ja na tak i czekam jak to na koncercie pójdzie bo na luty jest plan :-)


Ja się jeszcze przegryzam. Od połowy płyty słucha mi się już dobrze.

A w lutym jestem. Na koncercie Lao u Gómiego na pewno będzie LUXusuowo :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:35
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: Lao Che

Postprzez oksymoron » 31 paź 2012, o 18:13

To i ja pierdnę swoje trzy grosze o "Soundtracku". Przy pierwszym przesłuchaniu duże wrażenie zrobił na mnie ten album, teraz dostrzegam jednak parę mankamentów. Teksty mogłyby być bardziej dopracowane - nieraz zaczyna się pięknie, a później pojawiają się zgrzyty. Innymi słowy: jest dobrze, ale mogło być lepiej. (Może za dużo wymagam, ale z drugiej strony po zespole, który nagrał takie płyty jak "Gusła" i "Powstanie warszawskie" trudno nie wymagać.
) Najlepsze kawałki wg mnie to "Jestem psem", "Dym" i "Idzie wiatr", najsłabszy jest "Govindam". Ogólna ocena jest wysoka. Nadal obstaję przy tym, że Lao jest zespołem, którego następną płytę mogę kupić w ciemno.
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re: Lao Che

Postprzez bartusza » 31 paź 2012, o 19:22

czarliszin napisał(a):ja... grają w Poznaniu 11 listopada, tak samo jak Kult, dwa lata temu też grali w tym samym czasie co inny zespół, który mnie interesował, a rok temu grali z tym pedałem mozilem czy jakoś tak i kurwa cena tak kosmiczna była że chuj! :!:


nie wiem w przeciwienstwie do pana czy mozil jest pedalem, ale z kolei lao che grali jakis czas temu z pieknym zespolem tzw banderowcow z ukrainy, wiec temat troche zaśmieca forum oraz koncert z kulcimi.
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 23:57

Re: Lao Che

Postprzez czarliszin » 31 paź 2012, o 23:13

bartusza napisał(a):
czarliszin napisał(a):ja... grają w Poznaniu 11 listopada, tak samo jak Kult, dwa lata temu też grali w tym samym czasie co inny zespół, który mnie interesował, a rok temu grali z tym pedałem mozilem czy jakoś tak i kurwa cena tak kosmiczna była że chuj! :!:


nie wiem w przeciwienstwie do pana czy mozil jest pedalem, ale z kolei lao che grali jakis czas temu z pieknym zespolem tzw banderowcow z ukrainy, wiec temat troche zaśmieca forum oraz koncert z kulcimi.


w Poznaniu nie grali od czasu koncertu z tzw. gwiazdą tv show i sam się nie zaśmiecaj
Avatar użytkownika
 
Posty: 18
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:36

Re: Lao Che

Postprzez Łukasz_eM » 1 lis 2012, o 01:23

Teledysk "Zombi !"

http://www.youtube.com/watch?v=pXkrR4_Q-6Q

Dobrej nocy ; )
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Lao Che

Postprzez Goomi » 1 lis 2012, o 09:36

teledysk na nie, niestety
Nie mam szacunku do siebie logując się tu po raz kolejny :-) Gómi
 
Posty: 209
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 17:45

Re: Lao Che

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 1 lis 2012, o 10:06

Też tak myślę, nie kumam czaczy kompletnie.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Lao Che

Postprzez Łukasz_eM » 1 lis 2012, o 14:09

Govindam, jakoś nie byłem przekonany do tego kawałka, ale ta koncertowa wersja po prostu bije na głowę studyjną ; )

http://soundcloud.com/eddiebeast4/16-govindam
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Lao Che

Postprzez vonfloyd » 1 lis 2012, o 16:48

No teledysk taki o. W sumie teraz z perspektywy czasu to i sam kawałek Zombi! jakoś osłuchał mi się i nie tak już podoba się. Natomiast nie rozumiem co w Govindam'ie na płycie jest nie tak - dla mnie nadal jest prze! :p
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Lao Che

Postprzez wr » 3 lis 2012, o 15:33

Właśnie nie wiem czego chcecie od Govindama. Spodobał mi się. Za to nie umiem strawić KołysanEgo.
Echo wyje "łuuu" i straszy...
Wilkami, wojnami, kryzysami, kredytami, szaleńcami za sterami, ruskami, żydami, gejami, brudasami, rękawami z asami, forami ze specami, nocami z babami z wąsami

ratunku
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:26

Re: Lao Che

Postprzez Neghe » 4 lis 2012, o 15:47

Moim zdaniem płyta nie ma wyraźnego lidera/liderów jak w przypadku poprzednich płyt, co nie znaczy że jest gorsza. No, może w mojej opinii tak ;) Na pewno nie można jej odmówić klimatu, dzięki któremu zimowe wieczory są jeszcze jakby bardziej zimowe i depresyjne ;p
Jednego na pewno tej płycie odmówić nie można - zajefajnych tekstów, po których wysłuchaniu nie mam cierpkiego smaku w ustach jak po ostatnich utworach Kultu (no coż, tak jest). Tekstowo wyróżnia się "Idzie wiatr", który nawiązuje do mojej ulubionej lektury z liceum. Ale moim faworytem jest "Na końcu języka", który muzycznie mi bardzo odpowiada.
Generalnie powiem tak, że (oczywiście jak wszystko powyższe - w mojej opinii) muzycznie ta płyta jest zbyt "awangardowa", tzn. za dużo komputerowych dźwięków a za mało własnoręcznie wyprodukowanych. Ale koniec końców jestem zadowolony z zakupu.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: Lao Che

Postprzez wr » 4 lis 2012, o 15:49

Na fejsbukowym profilu Lao pojawiła się dzisiaj taka oto wiadomość:
"50 urodziny radiowej Trójki. Będziemy jednym z wykonawców tego wieczoru. Dziś od 19.30 na żywo w Teatrze Polskim, a także przede wszystkim na antenie PR3 oraz TVP2."
Echo wyje "łuuu" i straszy...
Wilkami, wojnami, kryzysami, kredytami, szaleńcami za sterami, ruskami, żydami, gejami, brudasami, rękawami z asami, forami ze specami, nocami z babami z wąsami

ratunku
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:26

Re: Lao Che

Postprzez Ziemo » 4 lis 2012, o 21:28

Nie rzuciło mnie ich wykonanie "Kiedy byłem małym chłopcem" na kolana... Natomiast Brodka "Do Ani" wykonała świetnie.
 
Posty: 57
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:03
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 196 gości