Kącik antyklerykała

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez adrianos » 15 kwi 2013, o 22:48

A ja dzisiaj na gazeta.pl widziałem zestawione zdjęcie uśmiechniętej młodej dziewczyny w aparacie na zębach i surowe oblicze księdza Longchampscostam. Dziwne, że od razu poczułem sympatię do niej a niechęć do księdza chociaż generalnie to z jej opiniami się nie zgadzam.

Za to na Onecie w zeszłym tygodniu "słitaśne" zdjęcie dwóch liżących się facetów w slipkach i informacja, że jakiś projektant "dolcegabanowy" ze swoim kochankiem wybrali się na plażę.

Czy naprawdę nie ma już w tym kraju normalnego dziennikarstwa?
 
Posty: 24
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:35

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Horst Uhlke » 15 kwi 2013, o 22:49

trini napisał(a):
Holba napisał(a):
abstrahując, w tym kraju bardzo trudno jest żyć w zgodzie ze swoimi poglądami na płaszczyźnie wiary-religii. 2 lata udaje mi się nie uginać pod presją rodziny co do chrztu dziecka, co najciekawsze - nawet tej niewierzącej części. "co ci szkodzi", "będzie wykluczony przez inne dzieci", "jak mu wytłumaczysz, że nie idzie do komunii", "w tym kraju wszystkie papiery trzeba mieć, nawet taki", "przecież później może zrezygnować", "a ty jesteś ochrzczona", etc. kurwa, ja pierdole. to właśnie przez takich ludzi ten kraj ma przekłamane statystyki katolików, bo lepiej mieć papier, a to, że chuj z tego będzie a nie katolickie wychowanie, to już nieważne, tym się nikt nie przejmuje. gdyby młodzi ludzie nie ulegali takiej presji, byłoby właśnie NORMALNIE. może w szkołach takich dzieci byłoby nawet pół na pół.
ja mam problem, bo jestem ze swoimi poglądami sama, liczę się z dywersją. ale palca na pewno nigdy nie przyłożę.

albo mój znajomy, żeni się. u komunii chyba był, ale bierzmowania nie ma. narzeczona chce ślub kościelny. a on, cóż... a zgodzę się, bo ona w białej sukni chce iść. bierzmowanie, jak zapowiedział, sobie kupi, tak samo jak nauki przedmałżeńskie. i kolejny sakrament w statystykach odptaszkowany, za kasę oczywiście.


Katolicy są różni - lepsi, gorsi i całkiem do dupy - ale jeśli odmawiasz komuś prawa do samookreślenia się to właśnie Ty wykazujesz się brakiem tolerancji. A obrazek samotnego nie-katolika w oblężonej twierdzy to już kompletne przekłamanie rzeczywistości, w której KK znajduje się w coraz większej defensywie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Horst Uhlke » 15 kwi 2013, o 23:05

adrianos napisał(a):A ja dzisiaj na gazeta.pl widziałem zestawione zdjęcie uśmiechniętej młodej dziewczyny w aparacie na zębach i surowe oblicze księdza Longchampscostam. Dziwne, że od razu poczułem sympatię do niej a niechęć do księdza chociaż generalnie to z jej opiniami się nie zgadzam.

Za to na Onecie w zeszłym tygodniu "słitaśne" zdjęcie dwóch liżących się facetów w slipkach i informacja, że jakiś projektant "dolcegabanowy" ze swoim kochankiem wybrali się na plażę.

Czy naprawdę nie ma już w tym kraju normalnego dziennikarstwa?


Jeśli stany nienormalne przedstawia się jako normalne - to nie dziwota.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez trini » 16 kwi 2013, o 07:50

Horst Uhlke napisał(a):
Katolicy są różni - lepsi, gorsi i całkiem do dupy - ale jeśli odmawiasz komuś prawa do samookreślenia się to właśnie Ty wykazujesz się brakiem tolerancji. A obrazek samotnego nie-katolika w oblężonej twierdzy to już kompletne przekłamanie rzeczywistości, w której KK znajduje się w coraz większej defensywie.


a w którym miejscu odmawiam komuś prawa do samookreślenia się?
nie wiem w jakiej Ty żyjesz rzeczywistości, ale ja właśnie w takiej, jak opisałam. Co z tego, że KK jest w defensywie, skoro "papier trzeba mieć"? masz przykłady ze swojego otoczenia czy o tej defensywie gadasz na podstawie tego, co piszą w gazetach? na papierze to każdy może sobie bleblać na kościół, jaki to on be i nie trendy, gorzej z czynami - chrzciny, śluby, pełne parkingi i ulice zawalone autami w pobliżu kościołów w niedzielne popołudnia. Polacy to tchórze w takich kwestiach, nie wierzę w żadną szaleńczą ucieczkę z kościoła.
big badda boom
Avatar użytkownika
 
Posty: 204
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez sem » 16 kwi 2013, o 09:28

trini napisał(a):a w którym miejscu odmawiam komuś prawa do samookreślenia się?
nie wiem w jakiej Ty żyjesz rzeczywistości, ale ja właśnie w takiej, jak opisałam. Co z tego, że KK jest w defensywie, skoro "papier trzeba mieć"? masz przykłady ze swojego otoczenia czy o tej defensywie gadasz na podstawie tego, co piszą w gazetach? na papierze to każdy może sobie bleblać na kościół, jaki to on be i nie trendy, gorzej z czynami - chrzciny, śluby, pełne parkingi i ulice zawalone autami w pobliżu kościołów w niedzielne popołudnia. Polacy to tchórze w takich kwestiach, nie wierzę w żadną szaleńczą ucieczkę z kościoła.


Dobrze mówi, polać jej!
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez burmistrz » 16 kwi 2013, o 09:50

Wody swieconej ;) :o
Obrazek

Mila pani rzekla: nawet gdybym była przeoryszą Zakonu Papierowej Torby Na Łbie, to miałabym to w dupie
Niemila pani teskni za koniem :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:32

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez sem » 16 kwi 2013, o 10:50

Byle 'z duchem' ;)
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez kolodent » 16 kwi 2013, o 11:53

Horst Uhlke napisał(a):
[http://www.youtube.com/watch?v=TyB3d-x6DE]

A co konkretnie masz do Jana Pawła II, bo jakoś nie łapię idei tego zestawienia z Leninem. A monety kolekcjonerskie mają to do siebie, że zamieszcza się na nich znane osoby.


Do JanaPawła nie mam nic, bardzo porządny był człowiek, chociaż klecha.
Zestawienie z Leninem, ponieważ podobnie jak Lenin jest otaczany kultem i bezkrytycznym uwielbieniem, czego akurat sam paradoksalnie nie lubił i sobie nie życzył.

"Nie budujcie mi pomników, wybudujcie lepiej szpital..." - słowa JPII, niestety wiemy że traktowany jest właśnie jak "złoty cielec". No ale pomnik wybudować jest najłatwiej a im większy tym lepszy :)))
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez qbekpro » 5 maja 2013, o 13:36

 
Posty: 78
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:17

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez sem » 18 maja 2013, o 03:42

:)
Obrazek
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Jedras » 17 cze 2013, o 18:53

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... lety_.html

Kto wybiera się na spotkanie z cudotwórcą?:P Bilety jedynie 40zeta...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Horst Uhlke » 21 cze 2013, o 10:22

trini napisał(a):a w którym miejscu odmawiam komuś prawa do samookreślenia się?
nie wiem w jakiej Ty żyjesz rzeczywistości, ale ja właśnie w takiej, jak opisałam. Co z tego, że KK jest w defensywie, skoro "papier trzeba mieć"? masz przykłady ze swojego otoczenia czy o tej defensywie gadasz na podstawie tego, co piszą w gazetach? na papierze to każdy może sobie bleblać na kościół, jaki to on be i nie trendy, gorzej z czynami - chrzciny, śluby, pełne parkingi i ulice zawalone autami w pobliżu kościołów w niedzielne popołudnia. Polacy to tchórze w takich kwestiach, nie wierzę w żadną szaleńczą ucieczkę z kościoła.


Każdy ma swoje powody indywidualne w tym "trwaniu" (jak to nazywasz), są one bardzo różne (lepsze gorsze) i nie Tobie to oceniać, zwłaszcza że jesteś poza instytucją. A wrzucanie wszystkich do jednego wora i patrzenie przez pryzmat kilku osób z własnego otoczenia to w ogóle nieporozumienie - bezsilna złość na taki a nie inny stan rzeczy przez Ciebie przemawia, nic więcej.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Horst Uhlke » 21 cze 2013, o 10:26

kolodent napisał(a):
Do JanaPawła nie mam nic, bardzo porządny był człowiek, chociaż klecha.
Zestawienie z Leninem, ponieważ podobnie jak Lenin jest otaczany kultem i bezkrytycznym uwielbieniem, czego akurat sam paradoksalnie nie lubił i sobie nie życzył.

"Nie budujcie mi pomników, wybudujcie lepiej szpital..." - słowa JPII, niestety wiemy że traktowany jest właśnie jak "złoty cielec". No ale pomnik wybudować jest najłatwiej a im większy tym lepszy :)))


Jest wiele osób otaczanych bezkrytycznym uwielbieniem, z tym że część z nich - jak Lenin - mają krew na rękach. Równie dobrze mogłeś posłużyć się Stalinem.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Jedras » 23 cze 2013, o 17:48

No to teraz wszyscy katolicy mogą z czystym sumieniem imprezować w piątki-biskupi zmienili czwarte przykazanie.

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226, ... a_Wyborcza
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Leavandor » 23 cze 2013, o 20:12

No ale co to za impreza bez świeżego mięska?
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 14:58

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez kolodent » 25 cze 2013, o 05:43

I bardzo dobrze, najlepiej jakby VI przykazanie zmienili i zamiast tego nowe przykazanie dali nam abysmy sie wzajemnie milowali :-)
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Leavandor » 25 cze 2013, o 06:47

kolodent napisał(a):I bardzo dobrze, najlepiej jakby VI przykazanie zmienili i zamiast tego nowe przykazanie dali nam abysmy sie wzajemnie milowali :-)


Chyba Ci się z dekalogiem pomyliło, mensch.
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 14:58

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Leavandor » 25 cze 2013, o 07:02

Tu chyba jest kącik fanatycznych czcicieli wścieklizny macicy Szatana, a nie kącik antyklerykała.

Wy którzy wypuszczacie tu salwami pokłady jadu na KK, jak możecie nie widzieć, że jesteście jako i te mohery?
Tyle, że po drugiej stronie. Nie idziecie prosto.

Nie ma tu co zaglądać.
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 14:58

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Jaaasiek » 25 cze 2013, o 12:39

A co się dziwisz. W końcu to księża mają się za najbardziej moralne osoby w tym kraju i jeszcze chcą innym dyktować jak żyć, a tu co i rusz jakaś pedofilia, przywłaszczenia, chęć władzy czy pijaństwo.

Na hipokrytów się najbardziej ludzie wkurwiają.
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Leavandor » 25 cze 2013, o 12:58

Dziwię się, dlatego, że forum Kultu jednak ciągnie za sobą jakaś, wydawałoby się, predestynację związaną z pewnymi uniwersalnymi wartościami. A to, że grono osób się w tym konkretnym wątku poklepuje po ramionach to moim zdaniem przejaw niezdecydowania i chęci potwierdzenia słuszności własnych przekonań. Jedynym, moim zdaniem, rozsądnym głosem jest w tym momencie Horst Uhlke. Reszta przypomina mi kółko różańcowe. Takie kółko adoracji. Idem per idem.
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 14:58

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Jedras » 7 lip 2013, o 22:01

Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 11 lip 2013, o 22:06

Z uwagą śledzę sprawę ks. Lemańskiego i po dzisiejszej akcji mam do powiedzenia tyle:

Dobrze, że raz na jakiś czas ktoś taki jak Lemański się pojawia. Zwykły, szeregowy ksiądz, który nie uważa, że wiara chrześcijańska równa się konieczności czapkowania ciemnocie.
W Polsce na ogół dostojnicy kościelni uważają inaczej.
Dlatego dzięki takim postaciom jak Lemański lud raz na jakiś czas może zobaczyć prawdziwą - czyli: wykrzywioną w paskudnym grymasie - mordę polskiego Kościoła jako instytucji.
Byłbym gotów się założyć, że pod słowami Hosera by się podpisała całkiem spora grupka hierarchów.

Po raz setny, pincetny wypada powtórzyć, że polski Kościół sam sobie będzie strzelać samobóje. Nie trzeba mu tylko w tym przeszkadzać.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Holba » 15 lip 2013, o 19:10

Jeżdżę bo chcę
Jeżdżę bo życie jest złe
Czy są pieniądze czy nie
Jeżdżę bo bawić się chcę
Jeżdżę bo wciąż kocham cie
Widzewie
 
Posty: 590
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 00:25

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez uve » 15 lip 2013, o 20:24

A co Wy na to?
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Jaaasiek » 15 lip 2013, o 21:00

Holba napisał(a):http://ewidentnyoszust.blogspot.co.uk/2013/07/gigantyczny-protest-amerykanskich-zydow.html

tego jeszcze nie grali :D

Przeczytałem, jakoś mnie to nie ruszyło, gościu na pewno Ameryki nie odkrył, ale za to jebłem perlistym śmiechem przy tekście:

"Czy nie oglądaliśmy podobnych scen na Krakowskim
Przedmieściu, gdzie pijany ateizm atakował Krzyż?"
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 215 gości