Kącik antyklerykała

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 20 lut 2013, o 11:27

Ha ha ha, Trini, dzięki za kolejny dowód na to, o czym sto razy tu pisałem :-D
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Holba » 20 lut 2013, o 13:19

hahahaha, Trini popytaj kogos kto pracuje/pracowal w tym szmatlawcu jak sie pisze takie historie.
Jeżdżę bo chcę
Jeżdżę bo życie jest złe
Czy są pieniądze czy nie
Jeżdżę bo bawić się chcę
Jeżdżę bo wciąż kocham cie
Widzewie
 
Posty: 590
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 00:25

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Mr Mojo Risin » 20 lut 2013, o 13:23

Inna sprawa, że prasa, a Wyborcza a szczególności, publikuje mnóstwo listów "anonimowych czytelników". Tak najłatwiej, swoim nazwiskiem podpisywać się nie trzeba, publikuje się przecież "list oburzonego czytelnika". Więc kto wie, może to "dziennikarzol' :)
Cała Polska w cieniu Śląska
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 14:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Mr Mojo Risin » 20 lut 2013, o 13:26

Holba, byłeś szybszy.
Cała Polska w cieniu Śląska
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 14:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez sem » 20 lut 2013, o 15:47

Autorstwo listu (choć dla mnie nie ulega ono wątpliwości) jest sprawą drugorzędną. Niezależnie od autora, bełkot kapłański, którego autorstwo nie ulega wątpliwości, został celnie wypunktowany.

""Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka, wiedzą już, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dotykową bruzdę, która jest charakterystyczna dla pewnego zespołu wad genetycznych".

Powyższe zdanie to szczyt nikczemnej retoryki, czyli już nie "słyszałem, że są tacy lekarze" lub "mówiono mi, że są tacy lekarze", ale po prostu są tacy lekarze.

Po tych dwóch zdaniach ks. de Berier jednym tchem wymienia cztery zespoły wad genetycznych, o których (z wyjątkiem zespołu Beckwitha-Wiedemanna, o którym czytamy w paranaukowych opracowaniach, nie popartych żadnymi badaniami) nawet nieliczni profesorowie medycyny będący w opozycji do technik wspomaganego rozrodu, nie wspominają w swoich atakach.

Oczywiście ksiądz de Berier nie podaje żadnego źródła, nie odwołuje się do żadnych badań, nie cytuje żadnej publikacji z bazy Pubmed, tylko oznajmia, że "są tacy lekarze". Nie pada także żadne stwierdzenie zgodne z aktualną wiedzą medyczną, że żadna z wymienionych wad nie ma związku z techniką poczęcia jako taką."
 
Posty: 292
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:58

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez somekind » 22 lut 2013, o 19:44

Dla mnie ta sprawa jest o tyle żenująca, że jakieś 10 lat temu miałem go za całkiem normalnego gościa, tymczasem okazał się pospolitym idiotą.

Ale mniejsza z tym, bo idzie wiosna, więc pedofile wychodzą z ukrycia: http://www.youtube.com/watch?v=iP1y3cnMvrI
Lista sklepów wielkopowierzchniowych w Wałbrzychu:
Agata Meble
Galeria Handlowa „Victoria”
Galeria Handlowa „Auchan”
Centrum Handlowe „Centrum OK”
Centrum Handlowe „Real”
Centrum Handlowe „Kaufland”
„OBI”
„Castorama”
„Makro”
„Tesco”
Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez vonfloyd » 22 lut 2013, o 20:24

somekind napisał(a):(...)
Ale mniejsza z tym, bo idzie wiosna, więc pedofile wychodzą z ukrycia: http://www.youtube.com/watch?v=iP1y3cnMvrI

Brak, kurwa, po prostu słów...
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez kolodent » 22 lut 2013, o 21:21

Z tą abdykacją B16 to tragiczne nieporozumienie. Prezes Kaczyński chciał odwołać ale premiera a nie papieża :shock:
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Marcowy » 23 lut 2013, o 22:39

Odkąd zniknął Obśmieć, nie ma komu trzymać rękę na pulsie czarnych :P I nikt nie zauważył wprowadzenia odpisu i likwidacji funduszu kościelnego. Że tak pojadę klasykiem: jak się Państwu podoba?

Bo ja jestem za. Mam w cewce, że ktoś straci, a ktoś zyska. Tzn. że rzymscy katolicy będą do przodu, a ewangelicy augsburscy w plecy, bo jest ich mniej. Ale sytuacja będzie jasna - deklaruję przynależność gdzieś tam, to za to płacę. A jak nie deklaruję, to nikt mnie nie kasuje na zasadzie statystycznej. Nie ma znaczenia, czy naszych jest mnie czy więcej. To coś, jak podatek liniowy.

Te 90 baniek rocznie z funduszu kościelnego to statystycznie nie jest pieniądz. Mój obywatelski wkład w krajową religię to jakieś 2,50 PLN rocznie, czyli 20 groszy na miesiąc. Nie ma sprawy, mogę to przeznaczyć na dowolną religię, włączając pastafarian. Ale rozchodzi się o zasadę - ten płaci, kto ma z tego (materialną czy duchową) korzyść.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez malenstwo » 24 lut 2013, o 02:43

Marcowy napisał(a):Bo ja jestem za. Mam w cewce, że ktoś straci, a ktoś zyska.


Gdyby to było na zasadzie deklaracji odprowadzania dodatkowego 0,5% podatku (tak jak jest to w Niemczech) to byłoby ok, a, że nie jest to w zasadzie niczym to sie nie rozni od tego co było do tej pory.
Tak czy siak kasa pojdzie z budżetu państwa, bo odpis 0,5% jest równoznaczny z tym, ze o tyle mniej wpłynie do budżetu.

No i nadal nie ma oficjalnej informacji co będzie po 3 latach, czy faktycznie panstwo przestanie dosypywac kasę jesli odpisy wiernych beda nizsze od tych teraz zakładanych.
wszystkim życzymy źle nam z oczu patrzy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:51

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez kolodent » 24 lut 2013, o 08:55

malenstwo napisał(a):
Marcowy napisał(a):Bo ja jestem za. Mam w cewce, że ktoś straci, a ktoś zyska.


No i nadal nie ma oficjalnej informacji co będzie po 3 latach, czy faktycznie panstwo przestanie dosypywac kasę jesli odpisy wiernych beda nizsze od tych teraz zakładanych.


Właśnie, niby sprawiedliwie ale ... jak będzie "za mało" to państwo dołoży ... :evil:
Już widzę jak epidiaskop wzbrania się przed państwową kasą:

"Bóg zapłać ale wystarczy nam to co dostajemy od wiernych" :lol:
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez holyfido » 24 lut 2013, o 20:39

Gdyby to było na zasadzie deklaracji odprowadzania dodatkowego 0,5% podatku (tak jak jest to w Niemczech) to byłoby ok, a, że nie jest to w zasadzie niczym to sie nie rozni od tego co było do tej pory.
Tak czy siak kasa pojdzie z budżetu państwa, bo odpis 0,5% jest równoznaczny z tym, ze o tyle mniej wpłynie do budżetu.


Rząd powinien zrobić psikusa KK i przyjąć rozwiązanie takie: deklarujesz się jako członek KK, to płacić te 0,5 % podatku więcej, nie deklarujesz, to nie płacisz. Ciekawym ilu zostałoby członków?

A przy okazji, to teraz śluby, pogrzeby i inne akcje z księdzem będą bezpłatne?
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 10:08

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez kolend » 24 lut 2013, o 20:44

jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, że ksiądz prosi o pokazanie dowodu na przekazanie pół procent, bo jak nie to wyższa cena za świadczenie
Avatar użytkownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:42

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez trini » 24 lut 2013, o 20:45

Marcowy napisał(a):Odkąd zniknął Obśmieć, nie ma komu trzymać rękę na pulsie czarnych :P


nie zniknął, zmienił nicka 8-)
big badda boom
Avatar użytkownika
 
Posty: 204
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez holyfido » 24 lut 2013, o 20:57

jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, że ksiądz prosi o pokazanie dowodu na przekazanie pół procent, bo jak nie to wyższa cena za świadczenie

E chyba nie. Jeśli nie płacisz, to nie jesteś katolikiem, wypisują Cię z Kościoła. To będą mieli w księgach. Ale jak to działa, to nie wiem.
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 10:08

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez malenstwo » 24 lut 2013, o 21:08

holyfido napisał(a):Rząd powinien zrobić psikusa KK i przyjąć rozwiązanie takie: deklarujesz się jako członek KK, to płacić te 0,5 % podatku więcej, nie deklarujesz, to nie płacisz. Ciekawym ilu zostałoby członków?


Paru Polaków w Niemczech sie zdziwilo, jak sie zadeklarowali oficjalnie jako katolicy a po pierwszym roku podatkowym dla oszczędności z tego zrezygnowali.
Nagle okazalo sie, ze rezygnacja z podatku, to w zasadzie akt apostazji i ślub w kościele w białej sukience już nie wchodzi w grę :mrgreen:
wszystkim życzymy źle nam z oczu patrzy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:51

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez holyfido » 25 lut 2013, o 00:00

Paru Polaków w Niemczech sie zdziwilo, jak sie zadeklarowali oficjalnie jako katolicy a po pierwszym roku podatkowym dla oszczędności z tego zrezygnowali.
Nagle okazalo sie, ze rezygnacja z podatku, to w zasadzie akt apostazji i ślub w kościele w białej sukience już nie wchodzi w grę


Wiem, ale rozpatruje to z punktu widzenia filozofii kija i marchewki dla KK.
A ślub w białej sukience w kościele można wziąć nawet gdy jeden z małżonków jest niewierzący lub odmiennej wiary.
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 10:08

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez kolend » 25 lut 2013, o 00:07

malenstwo napisał(a):
holyfido napisał(a):Rząd powinien zrobić psikusa KK i przyjąć rozwiązanie takie: deklarujesz się jako członek KK, to płacić te 0,5 % podatku więcej, nie deklarujesz, to nie płacisz. Ciekawym ilu zostałoby członków?


Paru Polaków w Niemczech sie zdziwilo, jak sie zadeklarowali oficjalnie jako katolicy a po pierwszym roku podatkowym dla oszczędności z tego zrezygnowali.
Nagle okazalo sie, ze rezygnacja z podatku, to w zasadzie akt apostazji i ślub w kościele w białej sukience już nie wchodzi w grę :mrgreen:

serio?! a skąd informację taką kościół weźmie?
Avatar użytkownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:42

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez malenstwo » 25 lut 2013, o 00:14

holyfido napisał(a):A ślub w białej sukience w kościele można wziąć nawet gdy jeden z małżonków jest niewierzący lub odmiennej wiary.


Tak, slub jednostronny.
Ale o ile sie orientuje apostazja jest równoznaczna z ekskomuniką, a na ślub kościelny z ekskomunikowanym raczej nie ma szans.
wszystkim życzymy źle nam z oczu patrzy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:51

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez barman55 » 25 lut 2013, o 21:03

malenstwo napisał(a):
holyfido napisał(a):A ślub w białej sukience w kościele można wziąć nawet gdy jeden z małżonków jest niewierzący lub odmiennej wiary.


Tak, slub jednostronny.
Ale o ile sie orientuje apostazja jest równoznaczna z ekskomuniką, a na ślub kościelny z ekskomunikowanym raczej nie ma szans.


Mój brat jest apostatą, a ślub (ze względu na żonę) brał w kościele. Znaczy ona kościelny, on cywilny. Inne przysięgi i po sprawie.
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:13

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Holba » 26 lut 2013, o 18:16

barman55 napisał(a):
malenstwo napisał(a):
holyfido napisał(a):A ślub w białej sukience w kościele można wziąć nawet gdy jeden z małżonków jest niewierzący lub odmiennej wiary.


Tak, slub jednostronny.
Ale o ile sie orientuje apostazja jest równoznaczna z ekskomuniką, a na ślub kościelny z ekskomunikowanym raczej nie ma szans.


Mój brat jest apostatą, a ślub (ze względu na żonę) brał w kościele. Znaczy ona kościelny, on cywilny. Inne przysięgi i po sprawie.


czyzby konkordat sie przydal ?
Jeżdżę bo chcę
Jeżdżę bo życie jest złe
Czy są pieniądze czy nie
Jeżdżę bo bawić się chcę
Jeżdżę bo wciąż kocham cie
Widzewie
 
Posty: 590
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 00:25

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez barman55 » 26 lut 2013, o 19:14

Holba napisał(a):
czyzby konkordat sie przydal ?


Przydał się, ale do czego pijesz? To, że w jakimś punkcie jest sensowny jeszcze nie oznacza, że ogólnie jest dobry.
A tak przy okazji - dlaczego tak nagle zamilkłeś w kwestii autostrad? :)
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:13

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez chodi » 26 lut 2013, o 21:39

malenstwo napisał(a):
Marcowy napisał(a):Bo ja jestem za. Mam w cewce, że ktoś straci, a ktoś zyska.


Gdyby to było na zasadzie deklaracji odprowadzania dodatkowego 0,5% podatku (tak jak jest to w Niemczech) to byłoby ok, a, że nie jest to w zasadzie niczym to sie nie rozni od tego co było do tej pory.
Tak czy siak kasa pojdzie z budżetu państwa, bo odpis 0,5% jest równoznaczny z tym, ze o tyle mniej wpłynie do budżetu.

No i nadal nie ma oficjalnej informacji co będzie po 3 latach, czy faktycznie panstwo przestanie dosypywac kasę jesli odpisy wiernych beda nizsze od tych teraz zakładanych.


dokładnie tak. żadnego brania części z podatku na który WSZYSCY się składamy. Jeżeli wierzący chcą mieć Kościół to niech osbno płcą datki na niego. Odpis od podatku jest niczym innym jak opodatkowaniem również niewierzących.
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez Holba » 27 lut 2013, o 09:16

barman55 napisał(a):
Holba napisał(a):
czyzby konkordat sie przydal ?


Przydał się, ale do czego pijesz? To, że w jakimś punkcie jest sensowny jeszcze nie oznacza, że ogólnie jest dobry.
A tak przy okazji - dlaczego tak nagle zamilkłeś w kwestii autostrad? :)


przeczytaj moj podpis, bedziesz wiedzial. po 2 tygodniach raczej ciezko wrocic do tematu, ale zerkne.
Jeżdżę bo chcę
Jeżdżę bo życie jest złe
Czy są pieniądze czy nie
Jeżdżę bo bawić się chcę
Jeżdżę bo wciąż kocham cie
Widzewie
 
Posty: 590
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 00:25

Re: Kącik antyklerykała

Postprzez barman55 » 27 lut 2013, o 18:42

Holba napisał(a):
barman55 napisał(a):
Holba napisał(a):
czyzby konkordat sie przydal ?


Przydał się, ale do czego pijesz? To, że w jakimś punkcie jest sensowny jeszcze nie oznacza, że ogólnie jest dobry.
A tak przy okazji - dlaczego tak nagle zamilkłeś w kwestii autostrad? :)


przeczytaj moj podpis, bedziesz wiedzial. po 2 tygodniach raczej ciezko wrocic do tematu, ale zerkne.

faktycznie, teraz wszystko jasne...
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 206 gości