Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez tomekT.T » 29 lis 2012, o 10:11

Temat dla mnie jest jak najbardziej na czasie.
Rozwazam ten problem i rozwazam.
Pale od 18 roku zycia do dzisiaj.. hmm to znaczy ze pale (musze wziac kalkulator) tak, pale 27 lat.
Od 20 lat pale ta sama marke papierosow. Czesto zmieniam miejsca pobytu i jak nie moge kupic tych papierosow, to sie mecze , a wlasciwie to zawsze je mam, bo kupuje po roznych lotniskach na zapas.
Ale z tego powodu od kilku lat ograniczylem palenie do 5-8 dziennie, bo inne papierosy mi nie smakuja.
U mnie kluczem do ograniczenia palenia,jest zasada zeby nie palic rano. Zaczac jak najpozniej. Okolo 13-14. Zauwazylem, ze uzywki sa latwe do zwalczania rano, kiedy wszystko wyglada swiezo i obiecujaco.
Wieczorem zaczynaja sie rozterki i wtedy jestem najslabszy (jedzenie, slodycze i alkohol strasza dodatkowo)
Pomaga mi w tym dyscyplinowaniu nalogu poranny sport. Dosc ostro trenuje codziennie rano(bez sobot i niedziel) przez okolo 3 godziny (silownia, biegi, rower, basen i inne takie). Hormon szczescia plynacy z wysilku skutecznie pozwala zwalczyc glod niktony.
Wczoraj guglowalem i raczej wszyscy zgodni sa co do tego, ze do 5 sztuk dziennie nie podnosi znaczaco ryzyka zachorowania na rozne wstretne choroby.Oczywiscie najlepiej nie palic.
Pewnie nigdy nie rzuce:)
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 09:09

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez Jedras » 29 lis 2012, o 12:15

W sumie też to zauważyłem u siebie - jeżeli nie zapalę z rana to spokojnie mogę wytrzymać do jakiejś 16. Ale jeżeli dzień zaczynam od papierosa to jest ciężko. Ja obecnie jestem w fazie ograniczania (wg mojej koncepcji 6 fajek dziennie, taki limit założyłem)- ale średnio mi to wychodzi niestety;/
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez pani_irenka » 29 lis 2012, o 16:19

Temat powrócił:) Mój kolega z pracy, zaawansowany palacz, przyleciał z rana pożyczyć fajkę, bo jest na odwyku. Nakleja sobie plastry Nicorette, które stopniowo uwalniają nikotynę. Palić mu się chciało, bo za późno przykleił plaster i jeszcze nie zaczęło toto działać. Mówię mu, że bez sensu nakleja jakieś plasterki, skoro i tak pali, ale on z mądrą miną wytłumaczył mi, że to chodzi o oszukanie organizmu, nie można tak od razu odstawić. W każdym razie cieszy się, bo z paczki dziennie zleciał do 5, i jak obliczył, za jakieś 2 tygodnie w ogóle nie będzie palić. Pytałam, czy mu się nie chce zakurzyć gdy ktoś koło niego pali, i on twierdzi ze coraz mniej. Plaster kosztuje 10 złotych, starcza na dobę, można kupić na sztuki.
Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:36

Postprzez oksymoron » 29 lis 2012, o 19:08

Jakoś w połowie stycznia tego roku przestałem palić, przez około 6 miesięcy w ogóle nie miałem ochoty na papierosa (wręcz skręcało mnie na samą myśl) teraz niestety znowu zaczynam przypalać. Wcześniej parę razy próbowałem rzucać, z mizernym skutkiem, a tu nagle jakoś tak samo przyszło, bez planowania i bez większego problemu, z dnia na dzień przestałem. W odstawieniu fajek pomogła mi chyba tabaka, tylko później nos zaczął mi od tego nawalać i tabakę też odstawiłem (biorę sporadycznie, głównie na nockach w pracy). Przydatny okazał się też artykuł przeczytany gdzieś na necie, zdaje się że była to streszczona w punktach ta cudowna książka po której wszyscy rzekomo rzucają. Zaznaczę tylko, że nigdy nie paliłem jakoś bardzo dużo, w najgorszym okresie paczka starczała mi na 2-3 dni. Oczywiście przy piciu paliłem więcej.
Jak zawsze powtarzam - papierosy to najgłupsza ze wszystkich używek.
Pozdrawiam.
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez qbekpro » 29 lis 2012, o 22:07

pani_irenka napisał(a):Temat powrócił:) Mój kolega z pracy, zaawansowany palacz, przyleciał z rana pożyczyć fajkę, bo jest na odwyku. Nakleja sobie plastry Nicorette, które stopniowo uwalniają nikotynę. Palić mu się chciało, bo za późno przykleił plaster i jeszcze nie zaczęło toto działać. Mówię mu, że bez sensu nakleja jakieś plasterki, skoro i tak pali, ale on z mądrą miną wytłumaczył mi, że to chodzi o oszukanie organizmu, nie można tak od razu odstawić. W każdym razie cieszy się, bo z paczki dziennie zleciał do 5, i jak obliczył, za jakieś 2 tygodnie w ogóle nie będzie palić. Pytałam, czy mu się nie chce zakurzyć gdy ktoś koło niego pali, i on twierdzi ze coraz mniej. Plaster kosztuje 10 złotych, starcza na dobę, można kupić na sztuki.

Próbowałem.
Wytrzymałem z plastrami jakieś 4 tyg., z czego całe 2 w ogóle bez fajek.
Ale, jak to w życiu, coś tam się "posrało" i wróciłem do papierosów...
Kiedyś motywacją dla mnie, żeby nie palić, była ciąża mojej żony :-) Przez całą jej ciążę nie paliłem!!! A w dniu, w którym urodziła się nasza córka, pierwsze co zrobiłem po wyjściu ze szpitala, to kupiłem fajki :-/
Niestety, mimo mojego namawiania, żona nie chce być znów w ciąży :-D
 
Posty: 78
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:17

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez shreku » 29 lis 2012, o 23:36

pani_irenka napisał(a):[...]mam w domu słynną książkę jakiegoś tam faceta, po której rzekomo wspaniale rzuca się palenie, niestety, dalej niż tytułu na okładce nie przeczytałam. [...]

To może jednak warto chociaż przeczytać, skoro się już ją ma i do tego chce rzucić?
Ktoś tam napisał w którymś poście, że nie można rzucić z dnia na dzień.
Niestety, można. Niestety, bo uważam, że to tylko takie tłumaczenie sobie i światu, dlaczego wciąż się pali.
Mój ojciec rzucił palenie z dnia na dzień w wyniku bólu jaki doznał w skutek "przechodzonego" zawału serca, o którym nie miał przez dłuższy czas pojęcia, ale zabolało i przestał palić. Natomiast moja mama rzuciła, trochę też za przykładem ojca, ale jednak po przeczytaniu właśnie rzeczonej książki, lecz czytanej z mocnym postanowieniem...
Stąd moja konkluzja, że może jednak warto.

p.s. Gdyby ktoś z was jednak był zainteresowany - Allen Carr "Jak skutecznie rzucić palenie".
Szara rzeczywistość...
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:34
Lokalizacja: Z okolic Spodka

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez shreku » 29 lis 2012, o 23:44

Dodam jeszcze jedno zdanie w nowym poście, bo edyta się już wyłączyła.
Obydwoje mają ponad trzydziestoparoletnie doświadczenie palacza, a od kilkunastu lat są szczęśliwi wskutek niepalenia i plują sobie w brodę nad swoją wcześniejszą głupotą...
Szara rzeczywistość...
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:34
Lokalizacja: Z okolic Spodka

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez qbekpro » 1 gru 2012, o 11:37

shreku napisał(a):
pani_irenka napisał(a):[...]mam w domu słynną książkę jakiegoś tam faceta, po której rzekomo wspaniale rzuca się palenie, niestety, dalej niż tytułu na okładce nie przeczytałam. [...]



p.s. Gdyby ktoś z was jednak był zainteresowany - Allen Carr "Jak skutecznie rzucić palenie".

I ja mam tę książkę. Nawet ją przeczytałem (całą!). Niestety na mnie "pseudopsychoanaliza" nie działa, choć przyznaję, że kilku moich znajomych, po przeczytaniu owej książki, faktycznie rzuciło palenie.
 
Posty: 78
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:17

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez qbekpro » 8 sie 2013, o 21:43

Wątek zacząłem 9 m - cy temu. Dziś jest tak:
- nie palę (w ogóle) od 4 miesięcy. Pomógł reklamowany w telewizorze DESMOXAN + naprawdę odrobina "silnej woli".
Powiem więcej: wkurwiają mnie palący wokół mnie :-) Ja wiem, że "byli" palacze to są najwięksi "faszyści", jak już znajdą się w kółku palaczy, ale autentycznie: dziw wielki mnie bierze, że aż tak mogłem śmierdzieć!!!
Nie ciągnie mnie. Na razie, przynajmniej...
Cóż... Niestety na wadze + 15 kg...
Ale znów zacząłem grać w piłkę i jeździć na rowerze.
I browarów mniej wypijam :-)
Może będzie dobrze?
 
Posty: 78
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:17

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez Bullet » 8 sie 2013, o 22:05

Życzę powodzenia. Ja nie palę od Nowego Roku, choć nie ukrywam, że nie sprawia mi to jakiejś większej frajdy. Czuć, że czegoś brakuje. Tak jakoś dziwnie jest :P Ale życzę Ci powodzenia, ażebyś wytrwał w tym, jakże ważnym dla post-palacza, postanowieniu :)

Pozdr.
2003-10-17/2004-05-02/2004|KULT:142|03/2018-11-04/2018-11-16
2004-01-15/2009-02-14/2009-| KNŻ:25 |15/2015-02-22/2015-02-26
2008-02-02/2008-04-19/2008|L DÓPA:11 |/2013-04-20/2014-05-11
2007-05-18/2007-|KAZIK & BULDOG/BULDOG:23 |-03/2014-03-30
 
Posty: 734
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:07
Lokalizacja: Bliżej/dalej nieokreślona

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez Maro » 9 sie 2013, o 23:29

Przez dobrych kilka lat ograniczyłem palenie do kilku sztuk rocznie. Zazwyczaj przy piwku albo flaszce z kumplem. Od ok. roku palę 1-2 dziennie. W pracy. Towarzysko. W weekend albo na urlopie wcale. Ale muszę przyznać, że po prostu lubię palić.
Aha, odkąd są dzieci nie palę w domu ani przy dzieciach. I nigdy też nie lubiłem palić w samochodzie.

Super wątek. Idę zajarać. Tym co się odzwyczajają życzę silnej woli. :)
L: Tak samo źle byłoby mi w towarzystwie kogoś kto jest zoofilem, pedofilem, albo fetyszystą takim co lubi być poniżanym podczas hmm "seksu".
CZ-Ł: Zapomniałeś jeszcze wymienić morderców, gwałcicieli i Arabów, bo porwali Stasia i Nel.
 
Posty: 212
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:43

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 9 sie 2013, o 23:41

Jezu, jak dobrze że mnie to nigdy nie dotknęło! :-)
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez burmistrz » 11 sie 2013, o 17:21

Milo sie pali na imprezkach. Na codzien nie stosuje. Optymalne rozwiazanie, wg mnie.
Obrazek

Mila pani rzekla: nawet gdybym była przeoryszą Zakonu Papierowej Torby Na Łbie, to miałabym to w dupie
Niemila pani teskni za koniem :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:32

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez Jedras » 11 sie 2013, o 19:17

burmistrz napisał(a):Milo sie pali na imprezkach. Na codzien nie stosuje. Optymalne rozwiazanie, wg mnie.


Heh gdyby to było takie proste...Od jakiegoś czasu też mam taki plan ale ciężko wprowadzić go w życie:/
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez Nikos » 11 sie 2013, o 22:07

burmistrz napisał(a):Milo sie pali na imprezkach. Na codzien nie stosuje. Optymalne rozwiazanie, wg mnie.

Ja mam straszną ochotę na cygaro. Żona zabrania w domu a imprezy w tym wieku wychodzą zbyt spontanicznie ;-)
Co mam robić? ;-)))
Avatar użytkownika
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:43

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez donkey » 11 sie 2013, o 22:21

Nikos napisał(a):Ja mam straszną ochotę na cygaro. Żona zabrania w domu...
Co mam robić? ;-)))


Kup sobie butelkę bourbonu, idż usiądź w jakimś fajnym skwerku. Zapal cygarko, popijaj i ciesz się przyrodą ;) i świętym spokojem :P.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez chodi » 13 sie 2013, o 20:42

Nikos napisał(a):
burmistrz napisał(a):Milo sie pali na imprezkach. Na codzien nie stosuje. Optymalne rozwiazanie, wg mnie.

Ja mam straszną ochotę na cygaro. Żona zabrania w domu a imprezy w tym wieku wychodzą zbyt spontanicznie ;-)
Co mam robić? ;-)))


We wrześniu jak będziecie u mnie. Koniak jest. Tylko wybierz dobre cygaro:) Moje ulubione to MonteChristo.

a po przeczytaniu wątku to ja idę sobie zapalić:)
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez Holba » 13 sie 2013, o 22:54

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):Jezu, jak dobrze że mnie to nigdy nie dotknęło! :-)


to Ty katol jestes ?


musialem :D

juz nie zasmiecam.
Jeżdżę bo chcę
Jeżdżę bo życie jest złe
Czy są pieniądze czy nie
Jeżdżę bo bawić się chcę
Jeżdżę bo wciąż kocham cie
Widzewie
 
Posty: 590
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 00:25

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez kolodent » 13 sie 2013, o 22:56

Holba napisał(a):
CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):Jezu, jak dobrze że mnie to nigdy nie dotknęło! :-)


to Ty katol jestes ?




i moher, bo każdy katol to moher ! :lol:
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez burmistrz » 14 sie 2013, o 16:50

Jedras napisał(a):
burmistrz napisał(a):Milo sie pali na imprezkach. Na codzien nie stosuje. Optymalne rozwiazanie, wg mnie.


Heh gdyby to było takie proste...Od jakiegoś czasu też mam taki plan ale ciężko wprowadzić go w życie:/


Zapewne nie dla wszystkich, ale dla mnie, to sie okazalo optymalnym rozwiazaniem ok. 15 lat temu.
Nigdy nie musialem rzucac palenia, ale wlasciwie traktuje sam siebie, jako niepalacego.
Gdy nadchodzi ten wlasciwy moment, to moge "kurzyc" bez oporow i ograniczen, nie majac na drugi dzien potrzeby powrotu do nalogu. Bez roznicy, czy zapale raz na tydzien, czy raz na pol roku.
Zdazalo mi sie nawet zapalic towarzysko, bez udzialu alkoholu, tez no problem.
Zyczyl bym wszystkim nalogowcom takiej zdolnosci, niestety, to raczej utopia :(
Obrazek

Mila pani rzekla: nawet gdybym była przeoryszą Zakonu Papierowej Torby Na Łbie, to miałabym to w dupie
Niemila pani teskni za koniem :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:32

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez wójek » 19 sie 2013, o 08:53

burmistrz dobrze prawi,
a ja dodam od siebie, że mam podobnie, z tym że kiedy przychodzi ten dzień że będę palił, kupuję sobie worek dobrego tytoniu, bardziej mi to smakuje niż normalne fajki, i radocha jak lucky luke jest przy kręceniu, a i sporo zostaje na następną okazję, polecam mac baren herbaciany;)
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez wójek » 19 sie 2013, o 08:53

p.s. post zawierał lokowanie produktu
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez kontener22 » 3 wrz 2013, o 12:32

Witam - tabex, najlepsze tabletki, niestety na receptę. Jest rozpiska na ulotce co ile czasu połykać, trzeba tego ściśle przestrzegać. Fajne jest to, że można w trakcie zażywania tych tabletek nadal palić, przez pierwsze dwa dni nawet tyle co zwykle, potem stopniowo ograniczać. Z czasem przestaje się po prostu chcieć palić i tak się z tym kończy. Oczywiście po n.p. pół roku może zaś przyjść ochota, wtedy najlepiej kupić dobrą e-fajkę.
Te Tabexy dostarczają do mózgu substancję, która nie jest nikotyną, ale zaspokaja zapotrzebowanie organizmu na nikotynę. I blokuje tak jakby miejsce nikotynie. Ale po pewnym czasie przestaje oczywiście działać, wtedy jednak organizm już się nie domaga nikotyny cała reszta to już tylko nasza psychika - czy nie wymiękniemy.
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 06:32

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez adam12patryk » 4 wrz 2013, o 15:40

Moim zdaniem tylko silna wola i chęć pozwoli Ci na rzucenie nałogu, nie palę od 5 lat, nie używam żadnych plastrów, etc. Po prostu z dnia na dzień rzuciłem palenie dla żonki ;)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 wrz 2013, o 15:23

Re: Jak skutecznie rzucić palenie? Poradnik :-)

Postprzez kontener22 » 4 wrz 2013, o 16:28

jeśli człowiek jest uzależniony fizycznie mocno, to silna wola niewiele tu pomoze, mało tego, zdarzają się przypadki n.p. zawałów serca spowodowane rzucaniem palenia, organizm po prostu wariuje. Ale każdy organizm jest inny i ma też różne skłonności do uzależniania się od czegoś.
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 06:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 200 gości

cron