Gramofon

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Gramofon

Postprzez k@zelot » 10 lis 2012, o 21:06

Jako że nie znalazłem to zaczynam:

Jest tak chce nabyć droga kupna sprzedaży porządny gramofon co by w końcu LP posłuchać!
Jakieś sugestie podpowiedzi?
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez bumelant » 10 lis 2012, o 21:29

też bym chciał....tylko nie wiem, czy używany na bazarze szukać, czy nowy warto ?
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 13:09

Re: Gramofon

Postprzez Łukasz_eM » 10 lis 2012, o 21:43

Niesamowicie cieszy mnie taki wątek :D Miałem kiedyś założyć, ale jakoś śmiałości mi brakowało :P

Porządny, to taki za 40 tyś ;) :P

Więc jaki budżet wchodzi w grę :P ?
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 11 lis 2012, o 01:06

tak do 1000PLN
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez wb83 » 11 lis 2012, o 01:30

Łukasz_eM napisał(a):Niesamowicie cieszy mnie taki wątek :D Miałem kiedyś założyć, ale jakoś śmiałości mi brakowało :P

Porządny, to taki za 40 tyś ;) :P

Więc jaki budżet wchodzi w grę :P ?


40tyś hehe dobra. Nie trzeba zaraz mieszkania lub samochodu sprzedawać żeby posłuchać czarnych płyt. Jeśli dysponujemy sumą tak do 2tyś to zdecydowanie polecam starszy sprzęt którego jest naprawdę sporo i to bardzo godnego. tak naprawdę przygodę z gramofonem można zacząć już od 200zł do tego nowa wkładka z igłą tak do 150 i już jest fajnie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon

Postprzez wb83 » 11 lis 2012, o 01:39

k@zelot napisał(a):tak do 1000PLN


A tak w ogóle masz pod co podłączyć gramofon (wzmacniacz, głośniki) czy raczej pod wieże? Wtedy trzeba zakupić przedwzmacniacz. Jutro "przelecę" allegro i zobaczymy co tam fajnego mają do 1000
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 11 lis 2012, o 09:31

wb83 napisał(a):
k@zelot napisał(a):tak do 1000PLN


A tak w ogóle masz pod co podłączyć gramofon (wzmacniacz, głośniki) czy raczej pod wieże? Wtedy trzeba zakupić przedwzmacniacz. Jutro "przelecę" allegro i zobaczymy co tam fajnego mają do 1000


Głośniki mam od kompa 5:1 nie wiem czy będą do gramofonu dobre?
Niby pół roku temu zakupiłem?

Tak wiec jak widać puki co zielony w tym temacie jestem:/ mam już kilkanaście LP-ków i chciał bym w końcu ich posłuchać
Przez co potrzebuje pomocy w skompletowaniu jakiegoś fajnego sprzętu-a przynajmniej przyzwoitego:p
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez wb83 » 11 lis 2012, o 13:28

k@zelot napisał(a):
wb83 napisał(a):
k@zelot napisał(a):tak do 1000PLN


A tak w ogóle masz pod co podłączyć gramofon (wzmacniacz, głośniki) czy raczej pod wieże? Wtedy trzeba zakupić przedwzmacniacz. Jutro "przelecę" allegro i zobaczymy co tam fajnego mają do 1000


Głośniki mam od kompa 5:1 nie wiem czy będą do gramofonu dobre?
Niby pół roku temu zakupiłem?

Tak wiec jak widać puki co zielony w tym temacie jestem:/ mam już kilkanaście LP-ków i chciał bym w końcu ich posłuchać
Przez co potrzebuje pomocy w skompletowaniu jakiegoś fajnego sprzętu-a przynajmniej przyzwoitego:p


To musisz przemyśleć czy dzielisz swój budżet i kupujesz gramofon, wzmacniacz i kolumny. Czy inwestujesz całą kasa w gramofon i na razie podpinasz go pod wieże lub mini-wieże czy co tam masz. Kolumny pod kompa raczej odpadają, nie tędy droga ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon

Postprzez Łukasz_eM » 11 lis 2012, o 14:15

wb83 napisał(a):To musisz przemyśleć czy dzielisz swój budżet i kupujesz gramofon, wzmacniacz i kolumny. Czy inwestujesz całą kasa w gramofon i na razie podpinasz go pod wieże lub mini-wieże czy co tam masz. Kolumny pod kompa raczej odpadają, nie tędy droga ;)


Bardzo rozsądne podejście. Tu chodzi o stworzenie systemu (Gramofon - wzmacniacz - kolumny) ;)

U mnie wygląda to tak: Gramofon Unitra G 8010 (150 zł kupiony w salonie audio, gdzie także są używki ) do tego od razu dobrałem wkładkę Ortofon OMB 10, która znacznie przewyższa cenę tego gramofonu. ;) Jako, że posiadam w domu wieżę technicsa, musiałem dokupić przedwzmacniacz, w tym przypadku Dual. Ewentualnie mogę gramofon bezpośrednio podpiąć (bez przedwzmacniacza) pod stary amplituner Tosca i tez fajnie gra ;)

Może na początek spróbować jakiegoś Duala ?
Ja osobiście będę w tym kierunku kierował swój następny zakup, lub jak będzie odłożona większa kwota, to
Pro-Ject RPM 1.3 całkowity manual ;)
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 11 lis 2012, o 17:12

Łukasz_eM napisał(a):
wb83 napisał(a):To musisz przemyśleć czy dzielisz swój budżet i kupujesz gramofon, wzmacniacz i kolumny. Czy inwestujesz całą kasa w gramofon i na razie podpinasz go pod wieże lub mini-wieże czy co tam masz. Kolumny pod kompa raczej odpadają, nie tędy droga ;)


Bardzo rozsądne podejście. Tu chodzi o stworzenie systemu (Gramofon - wzmacniacz - kolumny) ;)

U mnie wygląda to tak: Gramofon Unitra G 8010 (150 zł kupiony w salonie audio, gdzie także są używki ) do tego od razu dobrałem wkładkę Ortofon OMB 10, która znacznie przewyższa cenę tego gramofonu. ;) Jako, że posiadam w domu wieżę technicsa, musiałem dokupić przedwzmacniacz, w tym przypadku Dual. Ewentualnie mogę gramofon bezpośrednio podpiąć (bez przedwzmacniacza) pod stary amplituner Tosca i tez fajnie gra ;)

Może na początek spróbować jakiegoś Duala ?
Ja osobiście będę w tym kierunku kierował swój następny zakup, lub jak będzie odłożona większa kwota, to
Pro-Ject RPM 1.3 całkowity manual ;)



Wiec co proponujesz?
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez fajfuzz » 11 lis 2012, o 17:18

Technics'y są w porządku, poczytaj na forach, może audiostereo.pl koło 150-250 coś fajnego można upolować, tylko, że fajniejsza wkładka kosztuje ze 2 razy tyle :P

kupuj najlepiej u siebie w miejscowości bo ciężko dobrze zapakować gramofon do wysyłki :)
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:40


Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 11 lis 2012, o 19:14

Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez wb83 » 11 lis 2012, o 20:21

Z wawy mało ofert jest niestety, może :

http://allegro.pl/gramofon-technic-sl-b ... 02184.html
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 11 lis 2012, o 20:44

A zasilacz?
głośniki jakieś polecasz?
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez fajfuzz » 11 lis 2012, o 21:27

Podstawkowe czy podłogowe, czyli duży czy mały pokój? gramofon+wzmak+głośniki trudno się będzie zmieścić w 1000 zł :)

To co moim zdaniem teraz najlepiej cena/jakość w wawie to http://allegro.pl/kolumny-tannoy-m1-uch ... 02655.html w zestawie uchwyty to odpadną koszty podstawek, ale w przyszłości przydałyby się. Do pokoju do 20 m2 powinny spokojnie dać radę, fajnie kolumienki :)
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:40

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 11 lis 2012, o 22:22

Wiecie gdyby nie ten box KULT-u co ma wyjść miał bym więcej.
na chwile obecna-ale myślę ze za miesiąc uda się jeszcze coś przyoszczędziwszy i zwiększyć budżet.
wiec może teraz skupmy się na gramofonie i zasilaczu.
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez wb83 » 11 lis 2012, o 23:43

Jeśli już musi być z warszawy

http://allegro.pl/sony-wzmacniacz-ta-f- ... 71052.html

Ale wysyłki nie ma co się obawiać jeśli chodzi o wzmacniacz więć weż też pod uwage poprzednie linki
Zdecydowanie najpierw kup wzmacniacz, a do niego dobierzemy kolumny
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon

Postprzez k@zelot » 12 lis 2012, o 21:08

wb83 napisał(a):Jeśli już musi być z warszawy

http://allegro.pl/sony-wzmacniacz-ta-f- ... 71052.html

Ale wysyłki nie ma co się obawiać jeśli chodzi o wzmacniacz więć weż też pod uwage poprzednie linki
Zdecydowanie najpierw kup wzmacniacz, a do niego dobierzemy kolumny


Czyli polecasz ten?
a gramofonik który najlepiej?
Kolumienki mogą chwilkę poczekać:p
Oglądasz się na innych, o sobie nic nie wiesz
Ile dałeś światu, ile wziąłeś dla siebie?
Zadajesz pytania: po co, komu i dlaczego?
Co zrobiłeś dobrego dla człowieka drugiego?
BO JA MAM TO
CZEGO TY NIGDY NIE BĘDZIESZ MIEĆ
CHOCIAŻ BARDZO TEGO PRAGNIESZ
...
Avatar użytkownika
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 08:43
Lokalizacja: 100LICA / LBN

Re: Gramofon

Postprzez wb83 » 12 lis 2012, o 22:09

Jak pisze to polecam :) weź ten sprzęt "warszawski" umów się z kolesiami, zobacz, posłuchaj, oceń. Aha i potarguj się trochę ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon

Postprzez radush » 13 lis 2012, o 11:55

Co do wzmacniaczy poleciłbym ci Denona, Onkyo, Harman Kardon czy Marantz. A kolumny? Trzeba poczekać bo dużo zależy od wzmaka oraz tego jaki masz pokój i czy stawiasz na moc czy na perfekcyjną jakość. BTW. Do Sony nie mam przekonania jeśli chodzi o audio.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Gramofon

Postprzez marman » 13 lis 2012, o 17:28

też się zastanawiam nad zakupem gramofonu do pianocrafta, niektórzy artyści wydają więcej na winylach niż na CD.
 
Posty: 145
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:54

Re: Gramofon

Postprzez chodi » 14 lis 2012, o 14:46

Ja mam tak:
Gramofon Project 1Xpression III Classic
Wzmacniacz Rotel RA-02
Kolumny Triangle Zerius

Ten zestaw to ok. 8tys z kablami.

Pytanie co chcecie osiągnąć. Ja długo walczyłem z jakością dżwieku z gramofonu. Musiałem kupić nowy kabel do gramofonu i teraz gra naprawdę fajnie. Myślę też o ew. dodatkowym przedwzmacniaczu, aby zastapić ten z Rotela - myślę nad tym.

Co jest istotne w zakupie:
1. Kable - jeśli myślicie że to bzdura to nie kupujcie drogich kolumn, wzmacniacza, gramofonu. Ale można odłożyć zakup na później - a teraz kupic tanie kable. Mi się tak wydawało do momentu jak usiadłem w studiu odsłuchowym.
2. Wkładka gramofonowa - najwięcej znaczy o jakości dźwięku.
3. Przedwzmacniacz - albo od razu wzmacniacz z dobrym przedwzmacniaczem.
4. Gramofon - tutaj wydaje mi się żeby nie kupić gramofonu ze stałym kablem. Kabel i wkładka dają najwięcej.

Przy ograniczonym budżecie zrobiłbym tak:
1. Gramofon uzywka za 100-200 (wkładka MM) - do wymiany później
2. Kable - jakiekolwiek
3. Wzmacniacz - zapolowałbym na fajną uzywkę - np. rotel, Cambrodge, NAD, itp. byle miała przedwzmacniacz zintegrowany.
 
Posty: 186
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:37

Re: Gramofon

Postprzez wb83 » 14 lis 2012, o 17:17

chodi napisał(a):Ja mam tak:
Gramofon Project 1Xpression III Classic
Wzmacniacz Rotel RA-02
Kolumny Triangle Zerius

Ten zestaw to ok. 8tys z kablami.

Pytanie co chcecie osiągnąć. Ja długo walczyłem z jakością dżwieku z gramofonu. Musiałem kupić nowy kabel do gramofonu i teraz gra naprawdę fajnie. Myślę też o ew. dodatkowym przedwzmacniaczu, aby zastapić ten z Rotela - myślę nad tym.

Co jest istotne w zakupie:
1. Kable - jeśli myślicie że to bzdura to nie kupujcie drogich kolumn, wzmacniacza, gramofonu. Ale można odłożyć zakup na później - a teraz kupic tanie kable. Mi się tak wydawało do momentu jak usiadłem w studiu odsłuchowym.
2. Wkładka gramofonowa - najwięcej znaczy o jakości dźwięku.
3. Przedwzmacniacz - albo od razu wzmacniacz z dobrym przedwzmacniaczem.
4. Gramofon - tutaj wydaje mi się żeby nie kupić gramofonu ze stałym kablem. Kabel i wkładka dają najwięcej.

Przy ograniczonym budżecie zrobiłbym tak:
1. Gramofon uzywka za 100-200 (wkładka MM) - do wymiany później
2. Kable - jakiekolwiek
3. Wzmacniacz - zapolowałbym na fajną uzywkę - np. rotel, Cambrodge, NAD, itp. byle miała przedwzmacniacz zintegrowany.


Jeśli masz audiofilskie zapędy to możesz sobie kupić kable za tysiaka czy ile tam chcesz, ale stawianie kabli przed wkładką to dla mnie żart , w ogóle kable na pierwszym miejscu to kpina. Każdy ma jednak swoją bajkę, robi sobie jak tam uważa. ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon

Postprzez wb83 » 14 lis 2012, o 17:21

K@zelot poczyniłeś jakieś kroki jeśli chodzi o kupno? Czy się rozmyśliłeś? :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 213 gości

cron