Tata 3

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Tata 3

Postprzez donkey » 4 lut 2016, o 13:37

SafeMan napisał(a):
donkey napisał(a):P.S. Co do tytułu, to na jakimś singlu, bodajże KNŻtu, zamiast "Tata Kazika kontra Hedora" było "Tata Kazika, Kongo, Afrika". Może taki tytuł? :P ;)


Naprawdę tam śpiewają "Tata Kazika, Kongo, Afrika"? Przez te wszystkie lata nie mogłem tego fragmentu rozszyfrować :D


Nie wiem (chyba nie, jak teraz sprawdzałem), tak mi się kiedys usłyszało. Fajnie pasuje :), więc może być :).
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Tata 3

Postprzez giżut » 4 lut 2016, o 15:36

a ja całe życie myślałem, że słyszę - "Tata Kazika kondora fika" :) Na "Występie" tak mi się słyszy...
Widocznie jeśli myję uszy kompotem, to muszę wyjąć pestki.
 
Posty: 105
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 08:45

Re: Tata 3

Postprzez Marcowy » 5 lut 2016, o 18:39

sumkinda napisał(a):Tata Kazika kontra Hedora


Some, byłeś pierwszy, właśnie przeszedłeś do historii muzyki :ugeek:
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: Tata 3

Postprzez hubertusg » 18 lut 2016, o 11:21

Marcowy napisał(a):
sumkinda napisał(a):Tata Kazika kontra Hedora


Some, byłeś pierwszy, właśnie przeszedłeś do historii muzyki :ugeek:



To chyba fragment z 12 groszy...tam chyba Hedora była
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 13:24

Re: Tata 3

Postprzez SafeMan » 18 lut 2016, o 20:06

hubertusg napisał(a):
Marcowy napisał(a):
sumkinda napisał(a):Tata Kazika kontra Hedora


Some, byłeś pierwszy, właśnie przeszedłeś do historii muzyki :ugeek:



To chyba fragment z 12 groszy...tam chyba Hedora była



O to właśnie chodzi...
Avatar użytkownika
 
Posty: 192
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:59

Re: Tata 3

Postprzez Krasz » 20 lut 2016, o 02:41

Gdy swoją ręką ścisnąć rękę zakrwawioną musowo się zabrudzi tak już to jest zrobione.
Avatar użytkownika
 
Posty: 174
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:48
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tata 3

Postprzez amerykanin » 1 lis 2016, o 01:38

To kiedy "Tata 3" ?
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 19:06

Re: Tata 3

Postprzez SafeMan » 1 lis 2016, o 13:25

Może za rok, może za dwa.
Avatar użytkownika
 
Posty: 192
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:59

Re: Tata 3

Postprzez Carlos » 2 lis 2016, o 20:00

amerykanin napisał(a):To kiedy "Tata 3" ?

Jesień 2017 ;)
Kupię :
Kazik "Mariola" (promo)
ZUCH KAZIK - Hej Młody Junaku (promo)
Avatar użytkownika
 
Posty: 778
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 2 lis 2016, o 21:58

SafeMan napisał(a):Może za rok, może za dwa.

Będzie z pewnością Kult nauczył czekać wypróbowanych szajkowiczów :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Tata 3

Postprzez I.W.O. » 10 lis 2016, o 19:03

Marcowy napisał(a):Dziś radiowa Dwójka nadała wywiad z Kazimierzem, dużo było o Stanisławie S. i trudnych relacjach rodzinnych. Ale najciekawszy z wątków rozmowy dotyczył przymiarek Kazimierza do wydania 3 części Taty z Pro Formą! :D Po nagraniu dwóch części Kazimierz był przekonany, że repertuar Tatowy się wyczerpał, ale z czasem odnalazło się sporo nieznanych wierszy Stanisława S. A ponieważ nie ma zapisów audio, muzyka musi zostać napisana na nowo.

To tak w skrócie, cała rozmowa do posłuchania tutaj.

Jeśli byyyyło, nie pastwcie się zbyt długo 8-)


Jestem zachwycony. Album z Pro-Formą bardzo mi się podobał - właśnie przypomniałem sobie, że gdzieś zagubiłem tę płytę - jednak trochę chyba szkoda, że nie zrobi i "trójki" Kult.
Avatar użytkownika
 
Posty: 90
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 22:56
Lokalizacja: W toku

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 10 lis 2016, o 22:22

Nie odtwarzam całej rozmowy na razie,nie zrobi i "trójki"Kult i to jest nie szkoda.Dwie płyty z tamtego miejsca,czasu,(znanej wtedy twórczości artystycznej Taty do przerabiania) są dopracowane w pełni 8-)
A tak na marginesie znalazły by się szybko głosy w dyskutowaniu,że Kult już nic swojego nie stwarza....
Dobrze jest przy takim kierunku twórczej pracy :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Tata 3

Postprzez Krasnik » 1 mar 2017, o 19:47

Premiera zaplanowana jest na maj. Info z facebooka ;)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 21:22

Re: Tata 3

Postprzez amonos » 2 mar 2017, o 12:35

No to teraz czekać do maja :) O koncertówce nic nie słychać a miała być w marcu podobno, a tata 3 na jesień. Z resztą ciekawe jaki dali tytuł płyty :D
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28 sie 2015, o 10:23

Re: Tata 3

Postprzez SafeMan » 2 mar 2017, o 16:16

amonos napisał(a):No to teraz czekać do maja :) O koncertówce nic nie słychać a miała być w marcu podobno, a tata 3 na jesień. Z resztą ciekawe jaki dali tytuł płyty :D


Kazik mówił na koncercie w Gdańsku, że "Syn Staszka", ale sam słusznie też zauważył i podkreślił, że tytuł ten większego sensu nie ma, ponieważ piosenki nie są "syna Staszka" lecz samego Staszka. Oby zmienili ten tytuł.
Avatar użytkownika
 
Posty: 192
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:59

Re: Tata 3

Postprzez gad » 3 mar 2017, o 11:08

"Tata Kazika kontra Hedora" to jedyna słuszna nazwa!
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tata 3

Postprzez nevermind » 3 mar 2017, o 17:54

gad napisał(a):"Tata Kazika kontra Hedora" to jedyna słuszna nazwa!

Głupszego tytułu z ogarkiem szukać.
Licze na to,że Przemek Lembicz tak dla jaj se kiedyś ten tytuł wyartykułował paszczęką.W rezultacie zaś tytuł będzie inny.
 
Posty: 63
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 15:17

Re: Tata 3

Postprzez Klempicz » 3 mar 2017, o 20:52

nevermind napisał(a):
gad napisał(a):"Tata Kazika kontra Hedora" to jedyna słuszna nazwa!

Głupszego tytułu z ogarkiem szukać.
Licze na to,że Przemek Lembicz tak dla jaj se kiedyś ten tytuł wyartykułował paszczęką.W rezultacie zaś tytuł będzie inny.


Naprawdę na początku myślałem, że "Tata Kazika kontra Hedora" to dobra nazwa. Wtedy można by powiedzieć, że na "12 groszach" Kazik antycypował :D Już w trakcie komponowania zobaczyłem, że tak to by można nazwać płytę wesołą, kabaretową... Ale do tych piosenek, które powstały, za cholerę to nie pasuje... Jednak większość jest poważna, no i taki tytuł by tylko wszystko popsuł. Wtedy wszyscy zaczęli nazywać ten materiał "Tata 3", ale od razu było wiadomo, że to nie przejdzie - mimo, że pewnie by to było wskazane marketingowo i wytwórni by się spodobało. Zacząłem więc szukać czegoś, co nie pozostawiałowy wątpliwości, że to piosenki Taty i co by w nienachalny sposób nawiązywało do "Taty Kazika". I tak mi się wymyśliło "Syn Staszka", ale od razu stwierdziłem, że to owszem, pomysłowe, ale słabe... A potem doszła do tego oprawa graficzna płyty i już w tym zestawieniu, jako całość, zaczęło to mieć (przynajmniej dla mnie) sens. Prawda, nie są to piosenki syna Staszka; są to wiersze Staszka zaśpiewane przez jego syna jako piosenki, które skomponowaliśmy kolektywnie, cała nasza szóstka. Póki co jest to najlepsza opcja i o ile nie wpadnie mi do głowy nic mądrzejszego, tak zostanie. A naprawdę jako całość z grafiką jest to fajne, musicie mi uwierzyć póki co na słowo :)
A co do nagrywania - do nagrań właściwych faktycznie przystępujemy 12 marca pod Zieloną Górą, a teraz w poniedziałek i wtorek nagraliśmy całość (15 piosenek) w Warszawie, w studiu u Wojtka Jabłońskiego, na tak zwaną setkę, jako demo do ostatnich wniosków i doszlifowań przed nagraniem głównym. Właśnie sobie tego słucham (szybki miks był, bo to o to chodziło żeby to poglądowo było) i jest bardzo ładne :) Nie mam dystansu do własnej twórczości (a może inaczej - wszystko mi się podoba, ale to może być subiektywne, i pewnie jest), ale jedno mi przez głowę przeszło - Staszkowi by się spodobało... 8-)
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Tata 3

Postprzez wb83 » 3 mar 2017, o 21:55

To może tytuł bez tego syna, sam " Staszek"
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 3 mar 2017, o 21:57

"Syn Staszka" niech zostanie i cierpliwie czekamy 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Tata 3

Postprzez artek » 3 mar 2017, o 23:45

wb83 napisał(a):To może tytuł bez tego syna, sam " Staszek"



było


http://www.sprecords.pl/muzyka/staszek- ... p_250.html


ale w sumie syn staszka to jakoś tak nie wiadomo z czym jeść
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Tata 3

Postprzez Pasternak » 3 mar 2017, o 23:58

A może nawiązać do przedwojennego sposobu nazywania rodzinnych firm. Coś w stylu:

- Staszek i syn
- Staszewski i syn
- Stanisław Staszewski i syn
Avatar użytkownika
 
Posty: 52
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 21:46

Re: Tata 3

Postprzez artek » 4 mar 2017, o 00:04

Pasternak napisał(a):A może nawiązać do przedwojennego sposobu nazywania rodzinnych firm. Coś w stylu:

- Staszek i syn
- Staszewski i syn
- Stanisław Staszewski i syn




Kazimierz po ojcu Staszewski?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Tata 3

Postprzez Klempicz » 4 mar 2017, o 00:11

artek napisał(a):
Pasternak napisał(a):A może nawiązać do przedwojennego sposobu nazywania rodzinnych firm. Coś w stylu:

- Staszek i syn
- Staszewski i syn
- Stanisław Staszewski i syn




Kazimierz po ojcu Staszewski?


Sam "Syn"? "Staszkasyn"? :D
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Tata 3

Postprzez artek » 4 mar 2017, o 00:16

Klempicz napisał(a):
artek napisał(a):
Pasternak napisał(a):A może nawiązać do przedwojennego sposobu nazywania rodzinnych firm. Coś w stylu:

- Staszek i syn
- Staszewski i syn
- Stanisław Staszewski i syn




Kazimierz po ojcu Staszewski?


Sam "Syn"? "Staszkasyn"? :D



Scheda
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości