ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez canalos » 22 sie 2013, o 12:49

Wywiad dość ciekawy ale już chyba tylko pisma i portale budowlane nie przepytywały Kazika.

http://zaradna-mama.pl/2013/gdybym-tak- ... nelizowal/
Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda.
Avatar użytkownika
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 08:32

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 22 sie 2013, o 13:22

Ciekawy, owszem.
Znamienne, że o nowej muzyce Kazika nikt jakoś z nim za bardzo nie chce rozmawiać. Ze źle pojętej litości czy z dobrze pojętego realizmu?
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez canalos » 22 sie 2013, o 14:39

Łosiu,po ukazaniu się Prosto jednak troszkę tych wywiadów o muzyce było. Fakt, że część z nich przeprowadzali starzy znajomi Kazika i odnosiło się wrażenie delikatnej "klakierki" no ale jednak były. Choć trudno się z tobą nie zgodzić , iż coraz więcej wywiadów jest o byciu dziadkiem, na temat sytuacji w kraju, działki w Hiszpanii itp. Z jednej strony Kazik w jakiejś rozmowie powiedział, że dziwi się, iż chcą go przepytywać na te wszystkie tematy bo nie czuje się żadnym autorytetem z drugiej jednak strony tych wywiadów udziela napędzając machinę. Kiedyś wywiady z Kazikiem były w pismach rockowych teraz można je znaleźć wszędzie. Ostatnio czytałem wywiad zdaje się w jakimś piśmie kobiecym zakupionym przez żonę w celu zabicia czasu w samolocie. No i tamten wywiad nie był wcale ciekawy. Czasami mam wrażenie, że z Kazika zrobiono narodowego mędrca. Jak w gazecie nie ma pomysłu na artykuł to zawsze można dać Kazika na okładkę i przeprowadzić z nim wywiad milionowy raz o tym samym. Czasami jak czytam pytania to w połowie czytania już wiem jaka jest odpowiedź. Trudno wymagać od Kazika aby zmieniał odpowiedzi jednak dziennikarze mogliby być trochę bardziej twórczy. Jest sporo rzeczy, których chciałby się od Kazika dowiedzieć jednak mam wrażenie, że wszyscy wolą zadawać bezpieczne pytania, żeby przypadkiem przy następnej okazji Kazik nie odmówił rozmowy. Ja bym chciał takiego wywiadu w którym dziennikarz nie bałby się zadawania pytań zawierających krytykę niektórych poczynań Kazika ( i tych muzycznych i tych medialnych). No ale taki wywiad czytałoby tylko wąskie grono zagorzałych fanów a wywiad o wnuczkach przeczyta każdy, bo czyż nie jest piękne gdy stary rockowy buntownik z irokezem na głowie przeistacza się w kochającego dziadka? Taka historia chwyci i starych i młodych więc rzesza czytelników się zwiększa. Takie czasy
Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda.
Avatar użytkownika
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 08:32

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 22 sie 2013, o 16:40

canalos napisał(a):Fakt, że część z nich przeprowadzali starzy znajomi Kazika i odnosiło się wrażenie delikatnej "klakierki" no ale jednak były.


Powiedziałeś: "delikatnej klakierki"? Padło w ogóle jakiekolwiek trudne lub kłopotliwe pytanie w tych wywiadach? Bo ja sobie nie przypominam.

canalos napisał(a):Trudno wymagać od Kazika aby zmieniał odpowiedzi jednak dziennikarze mogliby być trochę bardziej twórczy. Jest sporo rzeczy, których chciałby się od Kazika dowiedzieć jednak mam wrażenie, że wszyscy wolą zadawać bezpieczne pytania, żeby przypadkiem przy następnej okazji Kazik nie odmówił rozmowy.


Powinni być bardziej twórczy. I odważniejsi. Sytuacja, w której Ty jako dziennikarz unikasz zadania pewnych pytań ze strachu, dla odbiorcy znacząco różni się od sytuacji, w której zadajesz jakieś pytanie, a Twój rozmówca odmawia na nie odpowiedzi.

canalos napisał(a):Ja bym chciał takiego wywiadu w którym dziennikarz nie bałby się zadawania pytań zawierających krytykę niektórych poczynań Kazika ( i tych muzycznych i tych medialnych). No ale taki wywiad czytałoby tylko wąskie grono zagorzałych fanów a wywiad o wnuczkach przeczyta każdy, bo czyż nie jest piękne gdy stary rockowy buntownik z irokezem na głowie przeistacza się w kochającego dziadka? Taka historia chwyci i starych i młodych więc rzesza czytelników się zwiększa. Takie czasy


Ba, ja się sam przymierzałem do zrobienia takiego wywiadu. Temat sobie gdzieś tam leży w tle i czeka, zresztą chyba jest jeden dziennikarz w kraju, z którym mógłbym takie coś "dwóch na jednego" zrobić" ;-)

Nie zgadzam się z tym tylko, że taki wywiad byłby potencjalnie interesujący tylko dla wąskiego grona fanów.
To samo, jak sądzę, można by było powiedzieć o dowolnym wywiadzie Kazika, w którym po raz tysionc pincet sto dziewincetny powtarza on, że publiczność trzeba szanować, bycie dziadkiem jest fajne, bo nie ma obowiązków, a nowotwór administracyjno-urzędniczy itd.

Psim obowiązkiem dziennikarza przy takiej rozmowie jest szanowanie swojego rozmówcy i zmuszenie go do myślenia podczas mówienia; a także szanowanie swojego czytelnika i zmuszenie go do myślenia podczas czytania. Tak to postrzegam.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez kolend » 23 sie 2013, o 08:00

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):Ciekawy, owszem.
Znamienne, że o nowej muzyce Kazika nikt jakoś z nim za bardzo nie chce rozmawiać. Ze źle pojętej litości czy z dobrze pojętego realizmu?

Byle się dopierdolić, co? Wywiad w 'zaradnej mamie' o rodzicielstwie itp, ale szpileczkę można wbić.
Avatar użytkownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:42

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez redhead » 23 sie 2013, o 08:17

nawet ciekawy ów wywiad na działce w rodzinnym gronie a co ważniejsze w temacie o dziwo (w końcu portal o charakterze "rodzinnym")
nie mam zastrzeżeń
+za fotki archiwalne ;) (tak tak droga młodzieży istniało kiedyś coś takiego jak górnopłuk)

p.s. łoś kontynuuje tzw. zaczepną stylistykę wypowiedzi w stylu "nie wazne co/jak/gdzie" wazne żeby szpileczkę pierdyknąć gdzie trza ;) ot i całe widowisko ;)
"Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę"
 
Posty: 315
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:39

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez canalos » 23 sie 2013, o 10:34

No ale Łoś przyznał, że wywiad jest ciekawy. Ja się też z tym zgadzam , chodzi jednak o całokształt wywiadów i o tendencję do udzielania ich portalom i pismom z muzyką nie mającą nic wspólnego. Jeżeli wywiad jest na poziomie jak ten to ok ale większość powtarza pytania enty raz, często przy tym myląc podstawowe fakty . Dla mnie jako fana taki wywiad nic nie wnosi a i pewnie samego Kazika męczy. Dlatego tym bardziej dziwię się, że ich udziela. W ten sposób wizerunek Kazika-artysty zaczyna blaknąć a rumieńców nabiera Kazik-celebryta. Kiedyś gdy wszystkie płyty Kazika trzymały poziom to wywiadów było mało nawet w pismach muzycznych. Dziś sytuacja jest odwrotna, dobrych płyt nie za wiele za to wywiadów cała rzeka. I od razu mówię, iż nie jestem kumplem Łosia, sam często się nie zgadzam z jego poglądami, jednak w tej kwestii przyznaję mu rację. Kazika nadal słucham i wierzę. że stać go jeszcze na płytę, która będzie trzymała poziom dawnej twórczości. Skoro Muniek mógł to dlaczego nie Kazik? Jednak na dziś na niektóre poczynania Kazika patrzę krytycznie. Słucham go i kupuję jego płyty od 20 lat, więc jakieś podstawy ku temu mam. Wiem, że Łoś nie ma tu najlepszej opinii dlatego wielu, często dla zasady nie zgadza się z jego opiniami , myślę jednak, że nie wszystkie wypowiedzi dotyczące Kazika muszą tu być cacy. Czasami krytyka jest zasadna, a konstruktywna, często może mieć pozytywny wpływ na krytykowanego (pod warunkiem, oczywiście że ją czyta, co w przypadku Kazika jest obecnie chyba mało prawdopodobne).
Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda.
Avatar użytkownika
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 08:32

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez lothian » 28 sie 2013, o 22:06

Dzisiaj (dopiero) mam czas na refleksję : Łosiu-pseudointelektualisto przecież to nie muzyka Kaza, lecz całego Kultu i myślę jak większość Kultowców z tego forum, że powinieneś się przenieść na forum Ich Czworo ( z tobą naturalnie), ponieważ twoja pseudokrytyka staje się już NUDNA pozdrowienia dla Holby (cho ja za đląskiem)
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:05

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 28 sie 2013, o 22:19

Ale przypomnij mi Lothian, to chyba Ty jesteś tym zawodnikiem, co przy okazji rozmowy o ostatniej płycie dzielił piszących tutaj na "fanów i chujów" ("Fani" pisane wielką literą of kors) i kazał się deklarować, kto jest kto?

Wnioskuję wobec powyższego, że miary bardziej złożone niż kibolska dychotomia pod kopułą Ci się nie mieszczą.
Żałuję. Acz przyznaję, zarzut pseudointelektualizmu w Twoich ustach pobrzmiewa w tym kontekście niemal jak komplement.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez lothian » 29 sie 2013, o 22:17

losiu nou komenst dalej lecisz pseudointelektualizmem ( detektywie losiowski ja nie jestem kibolem. choć bliżej mi do nich niż do ciebie) i myślę, że jak Kazo w wywiadach powie, że się myli, zjebał muzę, teksty chujowe napisał to w końcu będziesz szczęśliwcem i tego tobie ni życzę i nie pozdrawiam cię
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:05

Re: ciekawy wywiad w "bardzo osobliwym portalu"

Postprzez taataah » 30 sie 2013, o 17:58

pawarotaradio.pl
"Co ten dziadek właściwie pierdoli? Czy kpi? Czy pyta? Czy dupa go boli?
Pięćdziesiąt już prawie ma lat,Co to, za jaki on widzi świat?"
Avatar użytkownika
 
Posty: 239
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:37
Lokalizacja: Azeroth


Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], gregoryiks i 98 gości