Matura

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Matura

Postprzez sontagwoj » 25 mar 2013, o 12:57

Temat z matury ustnej mam "walory (...) wybranych utworów muzyki rockowej z II poł XX w i z XXI w" wybrałem "powstanie" lao che i 3 utwory kultu.
potrzebuje pomocy w interpretacji
- Baranek (wiem już, że tekst napisał tata Kazika i Mickiewicz i że generalnie kobita wodzi za nos faceta)
- Gdy nie ma dzieci (wiem, że to z katarem to chodzi o kokaine)
- Komu bije dzwon (wiem, że jeden z członków zespołu niedługo później zmarł)
Jeśli uważacie, że inna piosenka kazika jest lepsza do przedstawienia to prosze dajcie znać (nie chodzi mi o piosenki związane z patriotyzmem, bo ten temat mam już w lao che)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 10:06

Re: Matura

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 25 mar 2013, o 13:17

Żeby Ci przesadnie nie pomagać - wszak skoro już wybrałeś sobie temat, to zakładam, że jakąś pracę w jego realizację włożysz - to tylko tak napiszę:

1) jesteś pewien, że akurat te utwory Kultu mają taką wartość, żeby na ich podstawie prezentować "walory"? Tzn. oczywiście można każdy utwór sobie wybrać, tylko nie każdy będzie godzien zapamiętania jako świadectwo czasów albo reprezentatywny dla twórczości wykonawcy po prostu. A już "Baranek" wydaje mi się kompletnie chybionym wyborem, bo raz, że to utwór starszy i napisany przez tatę Kazika, a dwa, że w refrenie są to "Dziady". Więc pewnie gdybyś chciał opisywać w prezentacji tropy romantyczne w polskiej muzyce rozrywkowej, to jak najbardziej - ale tak to bez sensu.

2) Polska? Konsument? Niejeden? Religia Wielkiego Babilonu? Ręce do góry? Keszitsen kepet onmagarol? Słowem: jest sto piosenek Kultu, które są znacznie bardziej bogate w "walory" ;-) i w tym sensie znacznie wdzięczniejsze do przedstawienia przy takiej okazji jak matura ustna.

3) musi to być Kult? bo gdybyś spróbował dajmy na to z "Centralą" Brygady Kryzys, jakimś Heyem, Janerką, może Voo Voo - mogłaby to być bardziej wielowymiarowa i ciekawsza prezentacja. A zakładam, że o taką Ci chodzi, skoro się już na taki temat zdecydowałeś :-)
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Matura

Postprzez pavulon » 25 mar 2013, o 13:44

Największe walory mają "Szyby brudne" :D

Ale zgadzam się, jest dużo lepszych tekstów Kazika
Eeee kaseta, kaseta, kaseta,kaseta ha ha TDK!
Avatar użytkownika
 
Posty: 127
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:10

Re: Matura

Postprzez vonfloyd » 25 mar 2013, o 13:51

pavulon napisał(a):Największe walory mają "Szyby brudne" :D
(...)


To prawda :P http://rzygkulturalny.wordpress.com/200 ... ne-kazika/

Jest nawet i interpretacja.

Druga część cytatu, ta wykropkowana - to też prawda - żeby nie było ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Matura

Postprzez radush » 25 mar 2013, o 20:57

Ja miałem "Pana Waldka" i nie narzekałem ;)
@Łoś Racja, w Hey-u można wiele dobrych bogatych w walory tekstów znaleźć, ja np. miałem "Moja i twoja nadzieja".
Tyle że temat nieco inny.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Matura

Postprzez sontagwoj » 25 mar 2013, o 20:59

Jednak zmieniłem piosenkę. Wybrałem "mars napada"- tekst zostawia bardzo duże pole do popisu jeśli chodzi o interpretacje.
Prosiłbym was o wasze interpretacje tej piosenki. Wtedy skonfrontuje to z tym co ja rozkminiłem, albo rozkiminie. Z góry dzięki!
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 10:06

Re: Matura

Postprzez radush » 25 mar 2013, o 22:08

Dżon Malkowicz (ew. Makłowicz ;) ) jak grał ruska to powiadał Madier Fakier!
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Matura

Postprzez juniorka. » 25 mar 2013, o 22:16

Wątek ten zmotywował mnie by jutro usiąść i w końcu napisać swoją prezentację.
"Nie szukam ograniczeń w możliwościach, lecz możliwości w ograniczeniach".

Pozdrawiam Szajkowiczów. :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Matura

Postprzez madamimadamk » 7 maja 2013, o 18:17

no, ten. dobrze jest :)
 
Posty: 51
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:59

Re: Matura

Postprzez sumkinda » 7 maja 2013, o 19:16

vonfloyd napisał(a):
pavulon napisał(a):Największe walory mają "Szyby brudne" :D
(...)


To prawda :P http://rzygkulturalny.wordpress.com/200 ... ne-kazika/

Jest nawet i interpretacja.

Druga część cytatu, ta wykropkowana - to też prawda - żeby nie było ;)


Ech, pewnie nawet sam Kazik nie wiedział, że właśnie to ma na myśli...
Pamiętam powstanie warszawskie, bo powstałem po imprezie we Warszawie właśnie...
Avatar użytkownika
 
Posty: 123
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 15:08
Lokalizacja: Piła, Warszawa, Ełk


Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 106 gości