oddział zamknięty!

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

oddział zamknięty!

Postprzez wójek » 21 mar 2013, o 14:19

koncertowy, zajebisty teledysk ze słynnym zajściem w krakowie:
http://muzyka.onet.pl/wideo/kult-uklad- ... 482,w.html

polecam
 
Posty: 252
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 19:35

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Damazy » 21 mar 2013, o 14:27

układ, układ.


I mnie się podobuje.
 
Posty: 65
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:16

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Thorgal » 21 mar 2013, o 14:37

Fajny tytuł wątku :-)

Jakość nagrania i teledysku - rzeźnia, moc i masakra.

Jakość artystyczna numeru - słabizna, krucho i nie wpada do serca.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: oddział zamknięty!

Postprzez pavulon » 21 mar 2013, o 14:50

Myślałem że to chodzi o zespół OZ...
Eeee kaseta, kaseta, kaseta,kaseta ha ha TDK!
Avatar użytkownika
 
Posty: 127
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:10

Re: oddział zamknięty!

Postprzez kezlok » 21 mar 2013, o 14:54

Powiem tak. Zachęcająco to brzmi :-) nie chciałbym zapeszyć, ale myślę, że to może być naprawdę niezła płytka. Piosenką nie jestem zachwycony, ale mówię - pacjent dobrze rokuje.
 
Posty: 53
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:43

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Łukasz_eM » 21 mar 2013, o 15:14

Wokal, to brzmienie wydaje mi się strasznie przekombinowane, jakby nie można było normalnie...
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Neghe » 21 mar 2013, o 15:29

Piosenka jest poprawna, pewnie jako akcja promocyjna filmu doskonała.
Ale słuchając jej mam wrażenie wyrobnistwa i rzemieślnictwa zespołu. Jakby, tworząc piosenkę, naciskali przycisk "Zrób piosenkę" a ta po chwili pojawia się jako "cegłówkowata" mp3 na kompie. Bez duszy, jak kawałki z poprzedniej płyty.
Taka mała krytyka. Mogę się mylić, a płyta może być ciągle zajebista, bo jak ktoś wyżej pisał, że mogło być dużo gorzej.
 
Posty: 208
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:00

Re: oddział zamknięty!

Postprzez pavulon » 21 mar 2013, o 15:49

Mi się tam piosenka podoba. Jeśli reszta płyty będzie na podobnym poziomie to będzie dobrze.
Eeee kaseta, kaseta, kaseta,kaseta ha ha TDK!
Avatar użytkownika
 
Posty: 127
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:10

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Jen » 21 mar 2013, o 16:24

pavulon napisał(a):Mi się tam piosenka podoba. Jeśli reszta płyty będzie na podobnym poziomie to będzie dobrze.

Dokładnie.

A co do filmów to ostatnio kilka fajnych było na ekranach, teraz wygląda na kolejny dobry kąsek.
Nie zapominaj o ludziach,
że mają grypę, imieniny, małe kłopoty, nudne historyjki do opowiedzenia przez telefon. Nie zapominaj, chociaż oni też nie mają czasu. I mogą zapomnieć.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:15

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Thorgal » 21 mar 2013, o 16:32

Neghe napisał(a):Piosenka jest poprawna, pewnie jako akcja promocyjna filmu doskonała.
Ale słuchając jej mam wrażenie wyrobnistwa i rzemieślnictwa zespołu. Jakby, tworząc piosenkę, naciskali przycisk "Zrób piosenkę" a ta po chwili pojawia się jako "cegłówkowata" mp3 na kompie. Bez duszy, jak kawałki z poprzedniej płyty.


Sądzeż podobnież. Oni muszą gdzieś mieć ten guziczek "Zrób piosenkę". Pewnie z boku centralki gdzieś jest.
W zapowiedziach nawet mówili, że będzie ich 12. Ładna, symboliczna liczba, ale oby nie była ona ilością kliknięcia guziczka.
Jak tytuł nie będzie po hiszpańsku i nie będzie brzmiał "Mam urodziny" to będzie OK.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Łukasz_eM » 21 mar 2013, o 16:42

Nie wiem jak inne piosenki, oby były na takim poziomie jak Układ zamknięty, ale wystarczy, że taka piosenka jak "Dobrze być dziadkiem" pojawi się na płycie i wszystko leży.

P.S Po kilku przesłuchaniach (nie na pierdzikach) zaczynam się przekonywać do tej pieśni ; )
Ostatnio edytowano 21 mar 2013, o 16:44 przez Łukasz_eM, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: oddział zamknięty!

Postprzez wr » 21 mar 2013, o 16:44

Łukasz_eM napisał(a):Nie wiem jak inne piosenki, oby były na takim poziomie jak Układ zamknięty, ale wystarczy, że taka piosenka jak "Dobrze być dziadkiem" pojawi się na płycie i wszystko leży.


Dokładnie :D

Ale co do wokalu to wydaje się być dość naturalny. Nie taki sztuczny jak na Hurra.
Echo wyje "łuuu" i straszy...
Wilkami, wojnami, kryzysami, kredytami, szaleńcami za sterami, ruskami, żydami, gejami, brudasami, rękawami z asami, forami ze specami, nocami z babami z wąsami

ratunku
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:26

Re: oddział zamknięty!

Postprzez kezlok » 21 mar 2013, o 16:51

Wokal jak dla mnie bardzo naturalny. W ogóle jakoś to fajnie brzmi - dobrze nagrane. Zmienili studio?

Dobrze być dziadkiem lubię bardzo, choć do dziadka jeszcze mi daleko 8-)
 
Posty: 53
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:43

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Granik » 21 mar 2013, o 16:54

Mi się tam forma teledysku jak i sama piosenka podoba :)

Jeden aktor bardzo przypomina mi szefa pewnej partii, byłego ministra sprawiedliwości niejakiego Zbigniewa. Ciekawe czy to tak specjalnie ;)
 
Posty: 185
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:29

Re: oddział zamknięty!

Postprzez wr » 21 mar 2013, o 17:00

http://www.kazik.pl/forumkkk/viewtopic.php?id=6381

Już część przepowiedni Thorgala się sprawdziła :D
Echo wyje "łuuu" i straszy...
Wilkami, wojnami, kryzysami, kredytami, szaleńcami za sterami, ruskami, żydami, gejami, brudasami, rękawami z asami, forami ze specami, nocami z babami z wąsami

ratunku
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:26

Re: oddział zamknięty!

Postprzez redhead » 21 mar 2013, o 19:22

jak dla mnie utwór rewelacja.....jest moc (super) gitary sekcja dęta - ogień po prostu; tekst też rewelacja
na film czekam niemal tam samo niecierpliwie jak na nową płytę Kulcich
(Gajos dla mnie to absolutny TOP3 polskich aktorów i nie mogę sie juz doczekać premiery)
dokument o tuskolandii (państwie prawa i drugiej Irlandii)
SKOK sponsorem filmu - i to juz wiele mówi .....brawo za odwagę
"Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę"
 
Posty: 315
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:39

Postprzez oksymoron » 21 mar 2013, o 20:30

W pytkę ten teledysk.
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re: oddział zamknięty!

Postprzez marman » 21 mar 2013, o 21:20

sekcja dęta dobrze słyszana i "takich numerów proszę więcej pisać mi, panie kompozytorze" ;)
 
Posty: 145
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:54

Re: oddział zamknięty!

Postprzez ówiąłd młodzień3 » 21 mar 2013, o 22:18

>>Sponsorem teledysku jest Kasa Stefczyka - Mecenas Główny filmu "Układ zamknięty".<<

Jeśli to prawda, to ja wymiękam... Jakieś "MEGAKUZORIUM" , zważywszy na tematykę filmu (przynajmniej w świetle enuncjacji medialnych)... Jak to szło? - "Ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni"...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:53

Re: oddział zamknięty!

Postprzez shreku » 21 mar 2013, o 23:40

ówiąłd młodzień3 napisał(a):>>Sponsorem teledysku jest Kasa Stefczyka - Mecenas Główny filmu "Układ zamknięty".<<

Jeśli to prawda, to ja wymiękam... Jakieś "MEGAKUZORIUM" , zważywszy na tematykę filmu (przynajmniej w świetle enuncjacji medialnych)... Jak to szło? - "Ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni"...

Poczytaj se pan, o kłopotach, jakie spotkały praktycznie wszystkich chętnych do sponsorowania tego filmu. To i tak cud, że Stefczyk się nie postrzelił był, sam, przypadkowo, siedem razy w tył głowy...
Szara rzeczywistość...
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:34
Lokalizacja: Z okolic Spodka

Re: oddział zamknięty!

Postprzez efiut » 22 mar 2013, o 00:08

Brzmienie świetne. Kompozycja bardzo okej. Tekstowo – jak na ostatnie dzieła – poziom porządny trzyma. Teledysk – profeska.

Jak cała płyta będzie tak dobra, to będę bardzo kontent.
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:00
Lokalizacja: u nas, w Budziejowicach...

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Damazy » 22 mar 2013, o 00:32

Efiutto amen. Dodam jeszcze po raz kolejny że kult potwierdza że klawiszami i dęciakami stoi mocno.
 
Posty: 65
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:16

Re: oddział zamknięty!

Postprzez Grzeni » 22 mar 2013, o 02:12

Sluchalem z 10 razy i za kazdym razem coraz bardziej mi sie podobalo. Moim zdaniem jest moc(zwlaszcza sekcja deta rzuca sie w uszy) No i wreszcie utwor o CZYMS a nie o jakims kutasie na prąd :)
Party!
 
Posty: 65
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: oddział zamknięty!

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 22 mar 2013, o 08:11

ROTFL.
To znaczy, o czym jest ten utwór?

Według mnie ciekawy eksperyment tu przeprowadzono.
Tzn. najwyraźniej wystarczy, że Kazik "osadzi" tekst z dość przypadkową mieszaniną rymów i znaczeń w teledysku / filmie o "układzie", żeby słuchacz se zakodował, że ten utwór jest o "układzie".
Ergo: zastanawiam się, jak daleko jeszcze tę granicę można przesunąć, skoro niektórym z Państwa można podłożyć liryk zrymowany w kiblu na kolanie ("I wiem, że dalej być nie może / I nawet Bóg ci nie pomoże") i też atencję wzbudzi. To zjawisko idealnie się wpisuje w nienowy i nie mój zresztą pogląd:
nastapila chyba w jego glowie taka demoralizujaca swiadomosc, ze jakiego gowna by nie popelnil, to znajdzie sie rzesza takich, ktorzy uznaja je za zabawne i beda bronic do upasci i nog bolenia.

Ten tekst jest autoparodią, tylko taką nieśmieszną. Zapytam tak: czy gdyby ktoś miał zamiar sparodiować Kazika na scenie, to nie próbowałby mu aby włożyć w usta właśnie czegoś podobnego?

Ja bym proponował inny eksperyment, testujący poziom własnego pozytywnego uprzedzenia:
1) spróbować przeczytać ten liryk tak, jakby to napisał jakiś młody artysta, totalnie nieznany. Jest w tym coś intrygującego, zwracającego uwagę, oryginalnego? fajny refren? może chociaż zabawa słowem? coś, co sprawia, że ma się ochotę sprawdzić kto to jest, co jeszcze śpiewa i co ma o świecie do powiedzenia? przekazalibyście tę piosenkę dalej koledze czy koleżance na zasadzie: słuchaj, zajebisty numer?
2) zadać sobie pytanie: co odróżnia świetną (kanoniczną) piosenkę Kultu, dobrą piosenkę Kultu i słabą piosenkę Kultu? no bo jak ktoś pisze, że to jest rewelacja, super itd., to się zastanawiam, czy znajduje w ogóle jakąś różnicę levelu pomiędzy np. "Polską", "Krwią Boga" (góra skali), "Ręce do góry" czy tam "Idź przodem" (stany średnie) a tym czymś tutaj. Jeśli nie znajduje, to zastanawiam się, jaki ma punkt odniesienia.

Wreszcie rzecz taka:
klip "Układu zamkniętego" jest w swojej kategorii wagowej solidną robotą. Ładnie zmontowany, dynamiczny kawałek wideo, z czytelnym mesydżem i fajną pointą w postaci rzucenia KS na glebę. A więc jest jakiś dodatkowy pomysł, wykraczający poza prosty montaż scen z filmu. Przede wszystkim to spełnia swoją podstawową funkcję: zachęca do obejrzenia filmu.
No ale to nie unieważnia pytania: czy aby nie było tak, że po prostu jakikolwiek numer był potrzebny, byle 1) miał tytuł "Układ zamknięty" 2) zaśpiewał go Kazik?
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: oddział zamknięty!

Postprzez kolodent » 22 mar 2013, o 12:23

Drogi Łosiu ale tak chyba jest zawsze w przypadku tekstów i piosenek pisanych pod film czyli jako pewien opis do ilustracji.
Często jest to zlepek rymów i znaczeń bezpośrednio związanych z fabułą i tyla.
Ja bym się nie czepiał, mnie się podoba a teledysk super zmontowany, zajebiste są miny niewtajemniczonych po "aresztowaniu" Kazika :mrgreen:
A film zapowiada się ciekawie, na tę okoliczność se nawet zmieniłem sygnaturę :twisted:


I jeszcze ta zmyłka z tytułem wątka też niezła ściema, mało brakowało a bym ominął szerokim łukiem.
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Następna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 492 gości