Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 17 lip 2017, o 17:52

skoro tak gadamy o wydaniach limitowanych to gdzie do kulfy nędzy jest singiel wstyd :lol: :?: :?: :!: :!:

Zapowiedzieli w kwietniu i cisza...
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 17 lip 2017, o 18:09

djadijos napisał(a):skoro tak gadamy o wydaniach limitowanych to gdzie do kulfy nędzy jest singiel wstyd :lol: :?: :?: :!: :!:

Zapowiedzieli w kwietniu i cisza...


Trzy ostatnie koncerty i wakacje do września. Na 20go zapowiedziana koncertówka. Pewnie później pojawi się singiel. Tylko w jakiej edycji?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 17 lip 2017, o 18:29

Czyżby 1000 sztuk numerowanych limitowanych ;) :?:

Sądzę że jeszcze w lipcu powinien być bo z tego co wiem ponoć już wszystko nagrane. Nie wiem jak tam edycja, mix i master.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 17 lip 2017, o 20:22

djadijos napisał(a):Czyżby 1000 sztuk numerowanych limitowanych ;) :?:

Sądzę że jeszcze w lipcu powinien być bo z tego co wiem ponoć już wszystko nagrane. Nie wiem jak tam edycja, mix i master.



Winyle i single są takim dodatkiem wydawniczym - w tym wypadku. Ogólnie sprzedaż płyt, głównie cd, siadła i nic już tego trendu nie odwróci. Jeśli SP wyda winyl w ilości 1000 sztuk, po 100 zł, to odliczając koszty i podatki ile zostaje? To jest taka mega kasa? Wątpię. Poza tym ile tych płyt można rzucić na rynek? Skoro nakłady były po 1000 sztuk, to chyba z czegoś to wynikało. Jeśli miałoby się sprzedać 50 tys egz. to myślicie, że Pan Pietrzak nie umie liczyć? Jeszcze kilka lat temu, winyl to była ciekawostka. Teraz coś się zmienia ale jak widać nie na tyle, żeby klepać tysiące sztuk.
Wyjście z sytuacji spekulacyjnej jest. Imiennie prowadzona sprzedaż, po wcześniejszym opłaceniu zamówienia. Tylko co w sytuacji zamówienia 50 szt dla rodziny i znajomych? Limity? Paranoja.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 17 lip 2017, o 20:47

Wiadomo że nie sprzeda nikt 50 k winyli, nawet 50 tyś CD to teraz bardzo dobry wynik.
Ludzie niestety wolą mp3 i serwisy streamingowe. Sam kupuję co ważniejsze płyty w wersjach fizycznych a reszta to po prostu spotify. Szczególnie zagraniczni artyści, chociaż dzięki spotify kupiłem też wiele płyt.

Ale liczmy nawet te 25 zł zysku na winylu X 1000 sztuk to 25 koła.

Mało więc nie jest...
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 17 lip 2017, o 21:21

djadijos napisał(a):
Ale liczmy nawet te 25 zł zysku na winylu X 1000 sztuk to 25 koła.

Mało więc nie jest...




jakby wpadło w 3 dni tak jak u pewnego biznesmena z Poznania to może i są to pieniądze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 17 lip 2017, o 21:35

Pensja dla pracowników na 1-2 miesiące będzie ;)

Wiadomo że to są w skali roku gowniane pieniądze, ale zawsze coś.

Zresztą niestety wydawnictwa teraz ledwo przeda bo mało płyt jest kupowanych :(
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 17 lip 2017, o 21:36

djadijos napisał(a):Pensja dla pracowników na 1-2 miesiące będzie ;)

Wiadomo że to są w skali roku gowniane pieniądze, ale zawsze coś.

Zresztą niestety wydawnictwa teraz ledwo przeda bo mało płyt jest kupowanych :(





a z singla? nawet przy 2000 szt?
dużo wyjdzie?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 17 lip 2017, o 21:42

Z 10 k do podziału pewnie jeszcze dla muzyków przy 1000
Single to raczej ukłon dla fanów niż realny zysk dlatego na produkcji oszczędzają co było widać np. przy singlu Madryt ;)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 17 lip 2017, o 21:45

djadijos napisał(a):Z 10 k do podziału pewnie jeszcze dla muzyków przy 1000
Single to raczej ukłon dla fanów niż realny zysk dlatego na produkcji oszczędzają co było widać np. przy singlu Madryt ;)





dlatego zarzut skoku na kasę nawet się nie broni, moim zdaniem
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 17 lip 2017, o 21:52

Przy winylach mogą zarobić bo tam są wysokie ceny, zdecydowanie droższe niż singli.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 17 lip 2017, o 22:01

djadijos napisał(a):Przy winylach mogą zarobić bo tam są wysokie ceny, zdecydowanie droższe niż singli.




nie bądźmy pewexami




weź pod uwagę, że ktoś z tego żyje, uczciwie;
kiedyś było już absurdalne wyliczanie, kto, co, ile - wolę jak ich stać, niż miałby być kazus Bryla, czy kilku innych
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 17 lip 2017, o 22:55

Źle mnie zrozumiałeś,moim celem nie jest wyliczanie,ale pokazanie,że jednak na tym też zarobią.

I Życzę artystom którzy coś sobą reprezentują dobrych zarobków, a co do Bryla to niestety jest to smutny przykład jak to jest,gdy liczą się tylko idee. Izrael to jeden z najstarszych w PL zespołów gatunku w którym się wychowałem i ukształtowałem czyli reggae ;)

Na muzyce trzeba zarabiać,ale zgodnie z pewnymi też warunkami i nie nadszarpywać dobroci fanów.

To było celem mojego wywodu.

Tak samo można było np wydać Wstyd jako jedno wydawnictwo 2 CD zamiast suplementu.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 17 lip 2017, o 23:15

djadijos napisał(a):
Tak samo można było np wydać Wstyd jako jedno wydawnictwo 2 CD zamiast suplementu.



Lider lojalnie ostrzegał i to zgodnie z prawdą.

Ceny CD Kultu nie są jakoś drastycznie wysokie. Porównując do wydawnictw zagranicznych to czytelna różnica.

Myślę, że wyjdzie wznowienia Tata 2, to co wtedy? Lepiej jakby wydali box tatowy winylowy?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 17 lip 2017, o 23:42

Mogli właśnie wydać Tata Kazika Kontra Hedora na winylu jako solo oraz jako 1 wydawnictwo właśnie wszystkie 3 na winylu i nawet jasno to na nośniku i okładce podkreślić. Nawet mogły by być razem fizycznie polaczone, coś na wzór albumu jakby.

Kazimierz mówił o tym, fakt ale i tak 70 % fanów kupiło bo były też tam i fajne i złe numery, ale tak naprawdę był trochę skokiem na kasę. Na pewno z 10k suplementu się sprzedało.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 17 lip 2017, o 23:57

djadijos napisał(a):Mogli właśnie wydać Tata Kazika Kontra Hedora na winylu jako solo oraz jako 1 wydawnictwo właśnie wszystkie 3 na winylu i nawet jasno to na nośniku i okładce podkreślić. Nawet mogły by być razem fizycznie polaczone, coś na wzór albumu jakby.

Kazimierz mówił o tym, fakt ale i tak 70 % fanów kupiło bo były też tam i fajne i złe numery, ale tak naprawdę był trochę skokiem na kasę. Na pewno z 10k suplementu się sprzedało.



tylko, że Tata Kazika i Tata 2 to Kult, a Tata 3 to Kazik i KPF; czyli kompilacja potencjalna, trochę na siłę; tak ja forsowanie swego czasu tytułu - Syn Staszka - że niby to jakiś łącznik czaso-przestrzenno-personalny;

żaden tam skok na kasę, lojalnie ostrzegał, zapowiadał, żeby nie było tego typu pretensji
a poza tym to ile to kosztowało 25-30 zł?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 18 lip 2017, o 00:46

Lojalnie ostrzegał za co szacunek dla niego, jednak chodzi mi tu o parcie na kasę wydawcy.

Pan Pietrzak bardzo dobrze wiedział,że pomimo tego wiele osób kupi i z premedytacją wydał jako 2 osobne wydawnictwa.

A co do winyli to równie dobrze mogło to by być Tata 2/Tata Kazika jako jedna płyta na bodajże 4 winylach jako właśnie mini albumik sloro aż tak niektórzy chcieli reedycji. Wilk syty i owca cała.

Tymczasem dawać mi tu rukwa mać singiel Wstyd. :twisted:
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 18 lip 2017, o 08:50

djadijos napisał(a):
Pan Pietrzak bardzo dobrze wiedział,że pomimo tego wiele osób kupi i z premedytacją wydał jako 2 osobne wydawnictwa.

A co do winyli to równie dobrze mogło to by być Tata 2/Tata Kazika jako jedna płyta na bodajże 4 winylach jako właśnie mini albumik sloro aż tak niektórzy chcieli reedycji. Wilk syty i owca cała.

Tymczasem dawać mi tu rukwa mać singiel Wstyd. :twisted:




No dobra panie kalkulator.
Może i to cd jakoś by upchnął w jedno wydanie. Ale co z wydaniem winylowym? Wstyd i Wstyd suplement mają swoje odpowiedniki na winylach. Też jakieś upychanie?

A co za różnica czy Tata wyjdzie osobno czy w boxie? 4 płyty tak czy siak to jeden karabin. A może komuś brakuje tylko jednej cześci i co wtedy? Ma się bujać po allegro?

Singla to teraz raczej, na mój nos nie będzie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 18 lip 2017, o 10:11

Mógłbyś jednak nie obrażać innych...

Było by to samo pewnie co będzie z wiwisekcją na winylu czy też mtv unplugged czyli kilka winyli. Suma sumarum by pewnie i tak taniej wyszło niż kupować 2 wydawnictwa.

A co do kogoś kto nie ma np. Taty 2 na winylu to przecież zawsze może kupić nowe 4LP wydanie a to starsze sprzedać komuś kto nie ma np Taty Kazika ;)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 18 lip 2017, o 10:37

djadijos napisał(a):Mógłbyś jednak nie obrażać innych...

Było by to samo pewnie co będzie z wiwisekcją na winylu czy też mtv unplugged czyli kilka winyli. Suma sumarum by pewnie i tak taniej wyszło niż kupować 2 wydawnictwa.

A co do kogoś kto nie ma np. Taty 2 na winylu to przecież zawsze może kupić nowe 4LP wydanie a to starsze sprzedać komuś kto nie ma np Taty Kazika ;)




Dalej liczysz i przeliczasz? :D
No proszę cię .....

Swoją drogą jestem ciekawy z jakiego regionu Polski pochodzisz ...



Chyba najlepsze było by takie kompilacyjne wydanie wszystkiego już po zakończeniu działalności zespołu.
Taki mega box: cd, winyle, single, koszulki, plakaty i vo tam jeszcze. Maks za tysiaka. Bez limitu, taki nakładzik milionowy. No i z gwarancją, że nic w piwnicy się nie zapodziało. Żeby później, cudem odnalezione dzieci nie tworzyły nowych historii. Aaaa. I umowa z każdym nabywcą. Taki certyfikat, glejt obłożony sankcjami za złamanie umowy.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez gad » 18 lip 2017, o 10:57

Ja tylko tak naprowadzę Panów rozmowę na właściwy tor - pacta sunt servanda. A w tym przypadku umowa była taka - nakład limitowany 1000 sztuk. Zrobienie z niego nakładu limitowanego 2000 sztuk czy nawet 1001 sztuki jest niedotrzymaniem umowy. Koniec. Panowie się skupiacie na tym jak to kogo boli, natomiast to jest w tym wszystkim zupełnie nieistotne. Naprawdę nikt by złego słowa nie powiedział, jeśli płyty nie byłyby wydawane w edycjach limitowanych. Mogliby dotłoczyć sobie tych płyt ile by tylko chcieli i ile tylko by rynek był w stanie przyjąć. SP ze swoimi strategiami marketingowymi zauważyło, że nalepka "LIMITOWANA EDYCJA * EGZEMPLARZ NUMER ___" jest super chwytem marketingowym. O ile w przypadku singli to jasna sprawa, o tyle SP poszło w tym wszystkim naprawdę za daleko - przecież oni sprzedają nawet koszulki w edycjach limitowanych :D Weźcie skumajcie aspekt humorystyczny tej zagrywki :D Mnie to ani specjalnie nie grzeje, ani nie ziębi, raczej śmieszy, jednak rozumiem zgrzyt ludzi dla których to ma znaczenie.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 18 lip 2017, o 11:27

Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez wilkmaciej » 18 lip 2017, o 12:00

gad napisał(a):Ja tylko tak naprowadzę Panów rozmowę na właściwy tor - pacta sunt servanda. A w tym przypadku umowa była taka - nakład limitowany 1000 sztuk. Zrobienie z niego nakładu limitowanego 2000 sztuk czy nawet 1001 sztuki jest niedotrzymaniem umowy. Koniec. Panowie się skupiacie na tym jak to kogo boli, natomiast to jest w tym wszystkim zupełnie nieistotne. Naprawdę nikt by złego słowa nie powiedział, jeśli płyty nie byłyby wydawane w edycjach limitowanych. Mogliby dotłoczyć sobie tych płyt ile by tylko chcieli i ile tylko by rynek był w stanie przyjąć. SP ze swoimi strategiami marketingowymi zauważyło, że nalepka "LIMITOWANA EDYCJA * EGZEMPLARZ NUMER ___" jest super chwytem marketingowym. O ile w przypadku singli to jasna sprawa, o tyle SP poszło w tym wszystkim naprawdę za daleko - przecież oni sprzedają nawet koszulki w edycjach limitowanych :D Weźcie skumajcie aspekt humorystyczny tej zagrywki :D Mnie to ani specjalnie nie grzeje, ani nie ziębi, raczej śmieszy, jednak rozumiem zgrzyt ludzi dla których to ma znaczenie.


I o to właśnie się rozchodzi.
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 18 lip 2017, o 14:23

Mówiłem o tym przecież wcześniej że S.P. marketing mają do bani.

Przy chociaż by np. singlach można na yt wrzucić promomix, jeśli materiał byłby dobry to jestem pewien że dzięki temu brali by jak "Swetru Joasie S na Maderze"

Btw artek, ty się chyba nadal nic nie nauczyłeś...
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 18 lip 2017, o 22:27

djadijos napisał(a):

Przy chociaż by np. singlach można na yt wrzucić promomix, jeśli materiał byłby dobry to jestem pewien że dzięki temu brali by jak "Swetru Joasie S na Maderze"

Btw artek, ty się chyba nadal nic nie nauczyłeś...



ty ciągle o tych singlach? tylko ten level? grubo jedziesz ...

Nauczyłem w życiu się
Paru rzeczy - wszystkich źle


podobno Pietrzak jak wstanie rano i odpala stronę z zamówieniami, to rzuca:

Kuuuurwaa!
Cieszysz się, że cię wywalę na kasę, a?


a rzesza oszukanych, kiedy rano już nie dumnie patrzy na swoją kolekcję winyli, w myślach ma:

Wydawca jest złodziejem

Chyba nas wszystkich nic nie szanuje
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 198 gości

cron